Aditiva

komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Aditiva

Příspěvek od komar »

Ahoj ! Chtěl bych se Vás tady zeptat jaký máte názor nebo skušenost s přidáváním aditiva do nafty jak v létě tak v zimě . Díky za Váš názor :)
Reklama
 

Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od Maxi »

Cpu tam VIF super diesel aditiv. Možná spíše pro klid duše. V Létě letní.V zimě zimní. Tankuji u pump s velkým odběrem (supermarkety), vyhýbám se těm drahým značkovým, které prodávají stejnou naftu s více honosným názvem. Nějak jsem to už přestal sledovat, ale měl jsem pocit, že to má s aditivem klidnější chod a nižší spotřebu. Na výkonu jsem to nepoznal. Nemám z toho jednoznačný závěr. Ale myslím, že i nafta je pokaždé jiná. Tankoval jsem i u Shellu i u Benziny(oboje na Moravě) - překvalivě jsem měl vyšší spotřebu. Nevím proč, dodržoval jsem stejný režim jízdy, abych to mohl srovnat - nebudu komentovat. Tankuji v poslední době vesměs u stejné pumpy, a sleduji barvu nafty skrz sklíčko na pistoli. Je jasné, že je žlutá, trochu kalná. Za komanču byla čírá a do modra. Když jsem ji tehdy nalil do traktoru, tak vůbec někouřil, pouze po přidání plynu si "bafnul". Někdy vypozoruji, že ta dnešní nafta je někdy méně žlutá a je tam náznak azura, opakuji náznak. Naposledy byla kalná, medové barvy a po modrém odstínu ani památka. Opakuji, stejná pumpa. Tak mně napadá, že tam ty řepky přilejou někdy více, někdy ještě více. Obávám se, že je to dnes za hodně peněz málo muziky. Ale to asi všude.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od Maxi »

Asi jsem se nevyjádřil v předchozím příspěvku úplně přesně. Přečetl jsem si hodně článku o aditivech a já hlasuji za přidávaní aditiv do nafty. Jedině, že by si našel pumpu, která si je poctivě přidává (tak jak má). Ale německou kvalitu tady v Čechách nemáme. Bohužel ani kontrolu.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Ahoj ! Díky moc za názor na ty aditiva . Já mám jak starý Sorento který mě jen dělá starosti a neustále se mě tam něco se.... Jednou turbo pak vrtule která za provozu chtěla ven z motoru tak rozmlátila co se dalo od chladiče po hadice . Mám tam už i novou hlavu a největší problém se vstřikama . Když vstřiky poprvé byly kaput tak já začal na doporučení dávat aditiva jak letní tak zimní . Spotřeba asi trosku menší a výkon stejný ale hlavně takovej tiší provoz motoru . Vstřiky odcházej dál i s aditivama a ž po čase se zjistilo že v naftě mám nějaký šupinky kovu a dostává nebo to je z čerpadla . Tak to stojí v Kie a čekám co mě ta sranda bude stát . Auto provozuje přítelkyně je to rok 2003 v automatu tak pohoda . Já si koupil nové Sorento a dávám tam aditiva a nevím zda dělám dobře . Každý mě říká něco jinýho tak se ptám tady na Váš názor . Díky že ses ozval a fajn den :)
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Jo a dávám tam Údajně nejlepší aditivum co je podle nějakýho testu . Prodává ho Benzina ale na název si nespomenu
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Ahoj ! Tak já koukal a dáváme tam do nafty stejný aditivum :D
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od Maxi »

komar píše:Ahoj ! Díky moc za názor na ty aditiva . Já mám jak starý Sorento který mě jen dělá starosti a neustále se mě tam něco se.... Jednou turbo pak vrtule která za provozu chtěla ven z motoru tak rozmlátila co se dalo od chladiče po hadice . Mám tam už i novou hlavu a největší problém se vstřikama . Když vstřiky poprvé byly kaput tak já začal na doporučení dávat aditiva jak letní tak zimní . Spotřeba asi trosku menší a výkon stejný ale hlavně takovej tiší provoz motoru . Vstřiky odcházej dál i s aditivama a ž po čase se zjistilo že v naftě mám nějaký šupinky kovu a dostává nebo to je z čerpadla . Tak to stojí v Kie a čekám co mě ta sranda bude stát . Auto provozuje přítelkyně je to rok 2003 v automatu tak pohoda . Já si koupil nové Sorento a dávám tam aditiva a nevím zda dělám dobře . Každý mě říká něco jinýho tak se ptám tady na Váš názor . Díky že ses ozval a fajn den :)
O šupinkách kovu v naftě a podělaným čerpadlem (opakovaně) se tu už někde psalo, ale nejsem si jist zdali to nebylo na www.hyundaiclub.net zkus prohledat.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Stále čekám co a jak bude že je v čerpadlu nějaký čurbes to je jasný ale ještě prý je potřeba vyměnít další věci kolem . Čekám na cenu toho všeho se strachem :D
funtomas
Příspěvky: 19
Registrován: ned bře 20, 2011 12:13 am

Re: Aditiva

Příspěvek od funtomas »

Ahoj aditiva pridavam celu tuto zimu a mam pocit ze ide lahsie motor tichsie nejake problemy so startom alebo podobne sa neprejavili urcite budem pridavat aj dalej
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od Jirka N. »

Dlouhodobě do všech nafťáků dávám Vif zimní - může být celoročně používaný. Zatím mám jen dobré zkušenosti a zítra jdu koupit 10 litrů Vif a mám to na dlouho do zásoby. Přelejvám ten Vif z velkého balení do původní malé plechovky s dávkovacím víčkem a tu pak vozím sebou.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Aditiva

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Taky pouzivam VIF a neni problem. Kdyz to jeste koupis ve velkym baleni za dobrou cenu, tak se to vyplati.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Ahoj! Máš nějakou internetovou adresu kde kupuješ to aditivum ve větším balení . Díky za radu
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od Jirka N. »

Já to koupil u Štangla. Na netu mají 5l balení a ve skutečnosti měli ihned jen 10l balení asi za 2200 Kč.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Aditiva

Příspěvek od Tomas80 »

Nedavno mi nabizeli v Autokelly taky nejakych 10 litru a mam pocit, ze ta cena byla pod 2 litry.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
komar
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 15, 2011 8:36 pm

Re: Aditiva

Příspěvek od komar »

Díky moc já se tam poptám máme tady jejich pobočku .
Odpovědět