Naše Sorenta

Odpovědět
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

jj..takových případů taky znám mnoho..i já jsem jeden z nich taky..:)
A jak si pořídil to nové Sorento? Dovoz či z Česka? Jelikož mám v plánu taky si ho pořídit a hledám hledám zatím vhodný kousek..jelikož bych rád pod 200 a s výbavou EX..
Reklama
 

patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Upřednostnil sem jasný původ, opravdovou servisní knížku a technický stav před výbavou. 3 měsíce sem hledal všude možně právě EX s 5ti stupňovým automatem, než sem pochopil, že cokoliv co je v CZ je peklo nad peklo. To co sem viděl mi vzalo i tu poslední špetku důvěry v bazary a bazarníky. Tak sem se otočil a hledal venku... no a ejhle, opět to samé jako v CZ :-(
A navíc těch EX je zatraceně málo.
Další věc, Cebia a jejich prověřování aut, je to úplně k prdu. Za 500.- dostaneš absolutně nic neříkající popis auta a pár údajů, který nevedou nikam.
Takže po těhle zkušenostech jsem vzal všecko co sem viděl, roztřídil podle krajů a vyjel sem. Jediný co sem chtěl bylo Sorento 2005 a mladší, koupené v CZ, se servisní knížkou abych měl možnost to ověřit v servisu. Na jedno takový sem narazil v Praze, jezdilo v T-Mobile a nich vím že s tím jezdí fachmani po BTSkách v západních Čechách, proto mají SUV/Offroad auta. Navíc mě překvapilo, že má pod motorem navíc přidělaný hliníkový plechový kryt spodku motoru. To mi trochu napovědělo, že bylo opečovaný jak má. Serviska byla vedená pečlivě, do servisu jezdili přesně po 15ti tis km jak se má, navíc na jedno místo v Plzni. Zavolal sem tam jestli mi řeknou detaily servisu, zajel sem tam osobně s VINkem a ofocenou první stranou stranou servisky (bazarník ochotně udělal :-)) Maník v servisu vyjel záznamy, že opravdu bylo auto v servisu ten den kdy to bylo napsané v servisce. No a tím byla na 99% ruka v rukávu.
Poslední bod byla cena..tak nějak jako dycky, spíš ale na prvním místě :-D A bazarník udělal jednu zásadní chybu, že do parametrů auta uvedl výkon motoru 125kW/170HP...a mě bylo jasný že to není pravda, rv je 2005 !. Takže sme se jeli projet a ejhle, motor byl 103kW (tohle sorento jsme totiž měli v roce 2006 :-)) a bylo jasno. Kouknul sem do VTP a tam bylo 103kW. Takže bazarník shodil 28kCZK dolů a plácli sme si.
Obecně doporučuju, opravdu všecko prověřit, ověřit a dát tomu ten čas, EX Sorent je v CZ tak cca 40? A venku? Mobile.de mi v listopadu ukázalo 21x EX v ceně 220 - 300kCZK, to je peklo......
Jo a abych nezapomněl....bazarníci zásadně nechají auto v nabídce na netu dalších půl roku po prodeji, takže vždycky zavolat dopředu jestli tam je !!! 3x sem se spálil než sem to pochopil, moje blbost :x
Sorry, že sem se tak rozepsal, jen mi přijde fér se podělit s ostatními jak to u nás chodí s koupí Sorenta a aut obecně.
Pat
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Tak to teda blahopřeju za dobrou koupi..:)
Jsem se díval na Německo a tam byly asi jenom 4 do 200tis..Tady v Česku v bazarech je to bída, buď se jedná o druhého majitele, či moc najeto bez servisky a nebo přehnaná cena. Nevím, jestli bych zvolil nakonec výbavu LX...Parkovací senzory, mlhovky, oddělená klima apod...By mi docela i chybělo..když člověk už něco kupuje na delší dobu..:)
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Dandy123 píše:Tak to teda blahopřeju za dobrou koupi..:)
Jsem se díval na Německo a tam byly asi jenom 4 do 200tis..Tady v Česku v bazarech je to bída, buď se jedná o druhého majitele, či moc najeto bez servisky a nebo přehnaná cena. Nevím, jestli bych zvolil nakonec výbavu LX...Parkovací senzory, mlhovky, oddělená klima apod...By mi docela i chybělo..když člověk už něco kupuje na delší dobu..:)

No úplně ti rozumím, jenže já to kupoval manželce, tzn. že nechci furt něco někde řešit, že to klepe, nejede, nesvítí, neřadí, netroubí....no znáš to :-D
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Pokud by to bylo pro manželku, tak ten parkovací senzor by mi tam určitě chyběl..:)
U mě se jí taky taková velká auta líbí, ale ztratila by se v něm, tak momentálně spíše pošilhává po Toyota Auris a nebo Mercedes A-170, RAV4 jsem jí zakázal. Bych potom nemohl mít já velké. Do rodiny se nejlépe hodí větší a malé.
Pro sebe bych chtěl Sorento na moje cesty. Si nejspíše budu muset počkat, tak měsíc, dva než asi najdu vhodné a to správné Sorento... Jsem viděl u AAA za 150tis, což mě už zaskočilo...

A jak jsi psal, že jsi někde viděl ocelový plech na chránění podvozku, to bylo po celým či jenom na středu, jak je převodovka? Automatu bych se asi bál u těchto aut. Jsem byl nedávno v jednom bazaru a ten mi zavrhl takovéto auto, že prý po 3-5 letech odcházejí převodovky, turbodmychadla a jsou to potom jenom žrouti peněz.

A co byste zmínili, že se Korejcům na tom autě nepovedlo? Co vám vadí, či překáží apod.?
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Dandy123 píše:Pokud by to bylo pro manželku, tak ten parkovací senzor by mi tam určitě chyběl..:)
U mě se jí taky taková velká auta líbí, ale ztratila by se v něm, tak momentálně spíše pošilhává po Toyota Auris a nebo Mercedes A-170, RAV4 jsem jí zakázal. Bych potom nemohl mít já velké. Do rodiny se nejlépe hodí větší a malé.
Pro sebe bych chtěl Sorento na moje cesty. Si nejspíše budu muset počkat, tak měsíc, dva než asi najdu vhodné a to správné Sorento... Jsem viděl u AAA za 150tis, což mě už zaskočilo...

A jak jsi psal, že jsi někde viděl ocelový plech na chránění podvozku, to bylo po celým či jenom na středu, jak je převodovka? Automatu bych se asi bál u těchto aut. Jsem byl nedávno v jednom bazaru a ten mi zavrhl takovéto auto, že prý po 3-5 letech odcházejí převodovky, turbodmychadla a jsou to potom jenom žrouti peněz.

A co byste zmínili, že se Korejcům na tom autě nepovedlo? Co vám vadí, či překáží apod.?

Senzory už mám objednané :-)
Ten plech je cca 2 mm silný hliník a zabírá 3/4 plochy po motorem.
Co se týká poruchovosti, přečti si fórum, nebo na Tipcars.com byla pěkná recenze. Automat, že by odešel bych se divil, svého času bylo Sorento s automatem nejlepší auto na tahání přívěsu, umí až 3,5t ! S manuálem "jenom" 2,8t
Turbo, vstřiky, čerpadla...to je klasika celkově u commonrailů...nemyslím si že by s tím Kia měla trable. Tohle je spíš otázka kusu na který trefíš. Proto to chce velkou obezřetnost. Já osobně do diesla leju každou druhou nádrž aditiva, sichr je sichr. Mimochodem v AAA jsem taky jedno projel, a ten pán absolutně neměl tucha o sorentech. Přepínání na 4x4 by provedl způsobem, který by to ihned odrovnal...tedy nevím jestli je tenhle bazar to pravý. I když aktuálně jich tam mají tuším 20 kousků.
Na autě mi nevadí fakt nic :-D Páč je to moje krevní skupina.

Jinak aktuálně máme doma ještě Mondeo ST220 kombi rv04 a mám služební oktávku, která se bude za 4 měsíce měnit za pašíka :-)
P.
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Tak takoveh pana z bazaru bych chtel dostat do rukou. To jsou takove ty priblbe kecy. Ja mam Soriho jiz 8 rokem, kazdej den dojizdim do prace, taham tezkej prives a krome vymeny spojky, coz mne neprekvapilo auto jezdi bez sebemensich problemu.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Tomas80 píše:Tak takoveh pana z bazaru bych chtel dostat do rukou. To jsou takove ty priblbe kecy. Ja mam Soriho jiz 8 rokem, kazdej den dojizdim do prace, taham tezkej prives a krome vymeny spojky, coz mne neprekvapilo auto jezdi bez sebemensich problemu.

Vyjmenoval jsem mu 5 závad které to auto má...koukal na mě jako na vraha a skoro se se mnou přestal bavit :-D AAA Auto pobočka Plzeň :?
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Jen ještě pro upřesnění, tady je recenze z Tipcar kde autor píše o automatech i motorech.
http://www.tipcar.cz/recenze-ojetiny--k ... -4612.html
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

patrikos píše:Jen ještě pro upřesnění, tady je recenze z Tipcar kde autor píše o automatech i motorech.
http://www.tipcar.cz/recenze-ojetiny--k ... -4612.html
To jsem četl...Proto mě to Sorento zaujalo ještě více... Automatu se bojím.. Jsem zvyknutý na manuál... S automatem jsem zkoušel na Audi, ale nějak mě to nechytlo.. A zvlášť se bojím opravy automatu, kdyby se něco odešlo.. Je to mnohem dražší než manual...
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Dandy123 píše:
patrikos píše:Jen ještě pro upřesnění, tady je recenze z Tipcar kde autor píše o automatech i motorech.
http://www.tipcar.cz/recenze-ojetiny--k ... -4612.html
To jsem četl...Proto mě to Sorento zaujalo ještě více... Automatu se bojím.. Jsem zvyknutý na manuál... S automatem jsem zkoušel na Audi, ale nějak mě to nechytlo.. A zvlášť se bojím opravy automatu, kdyby se něco odešlo.. Je to mnohem dražší než manual...

Tak je potřeba říct a myslím si , že to kolegové s automaty potvrdí, že v Sorentu je AT rozvážný a není to na žádné ultra řádění. Je to klasický AT s hydrodynamickým měničem. Ale o kvalitu bych se nijak nebál. Srovnání s koncernovými AT nejsou zrovna to pravé, jestli ta Audi měla DSG tak to je úplně něco jiného. A záleží na daném kusu auta jak se k němu předchozí majitel choval. Po 90tis km se musí dělat velký servis, ciž obnáší výměnu oleje v AT, tedy je dobré si to ověřit že to udělal.
A je to AISIN převodovka, na tu všichni pějí chválu na její trvanlivost
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Milan W
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 25, 2011 5:46 pm

Prodej sorenta na desate strane...

Příspěvek od Milan W »

Jsem ochoten jit na 200 000 ale nize ne to si radeji necham. Jsem z okresu karvina. A je to o tom ze mam servisku a servisovane primo v kia servisu. Jasny puvod a stav. Prodavam to jen kvuli toho ze jsem o rodicu dostal Q7. Pro zajemce jsem dal i email a muzu dat i nejake foto.
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Prodej sorenta na desate strane...

Příspěvek od Dandy123 »

Milan W píše:Jsem ochoten jit na 200 000 ale nize ne to si radeji necham. Jsem z okresu karvina. A je to o tom ze mam servisku a servisovane primo v kia servisu. Jasny puvod a stav. Prodavam to jen kvuli toho ze jsem o rodicu dostal Q7. Pro zajemce jsem dal i email a muzu dat i nejake foto.
Ukaž sem to slibované foto... A co všechno bylo na autě děláno...
Milan W
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 25, 2011 5:46 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Milan W »

Na aute jsem nechal menit predni zadni kotouce, predni zadni desky a celist na rucku. Tady je odkaz na fotky.http://milanjirinka.rajce.idnes.cz/Sorento/
Milan W
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 25, 2011 5:46 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Milan W »

Tak podle papiru asi zjistuji ze mam EX presne oznaceni Sorento 2,5 CRDI EX SMV
Odpovědět