Kolik máte najeto???

kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

bohužel musíme si připustit že jsme si koupily kasičku na mince a problémy nás budou provázet donekonečna.
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Zatím Sori ze mě dělá zlepšovatele. Sice jsem se objednal do servisu, ale dneska jsem to odvolal a udělal jsem si prodlužovací kabel s vlastním konektorem a funguje to bez problému. Budu to bedlivě hlídat protože za větší měsíc mi končí záruka a tak bych to chtěl mít vyřešené. Je ale pravda že naposled mě takhle kdysi prověřovala na šikovnost Škoda 120 a od té doby ani ojetiny ani nová auta ně netrápila.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem Sorimu koupil k Vánocům všechny filtry protože se chystám na vlastní velkou servisní prohlídku při 60 tkm při které vyměním veškeré náplňe. Za sadu filtrů jsem zaplatil bez pár korum 3000 Kč a budou mi sloužit jako referenční pro nákup alternativních provedení. Třeby naftový filtr je Mahle ale made in Korea. Od tohoto výrobce jsou i z Evropské produkce i na olej takže zde je alternativa za lepší cenu.
Pokud máte zkušenosti s jinýma výrobcema jako Jakoparts, Nipparts tak prosím o info. Dobrá alternativa bude taky Mann, který je ale někdy suveréně nejdražší, třeba u naftového filtru.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

tak až to vyměníš tak vykuchej olejovej a naftovej filtr, já to udělám taky a uvidíme jak se od sebe liší
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Ok, ten originální naftovej z fabriky který byl měněný při 30 tkm jsem taky vykuchal pro kontrolu znečištění a byl téměř bez zanesení. Zatím jsem vždy používal originální, jenže Kia je sama nevyrábí a tak jde jen o to sehnat stejně kvalitní provedení za dobrou cenu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

nevyrábí ale označuje např MAHLE má na sobě nápis KIA a automobilka je dává do novovýroby
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Třeba u naftovýho tam je Mahle, ale další filtry jsou no name, jen Kia a Hundai. Třeba pylový filtr není až tak super udělaný a je jak od Filtronu ačkoliv je to v origo krabici Kia. Ty vzduchové filtry se dají posoudit na pohled jak jsou vyrobené a tak asi udělám průzkum kvality jenotlivých výrobců abych používal to nejlepší a dobrou cenu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Patricius135
Příspěvky: 32
Registrován: úte pro 15, 2009 12:48 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Patricius135 »

vzduchový je od výrobca mann. vždy ked ho kupujem u mannu tak je tam znak KIA . a ked ho kupjem v origo KIA a porovnám tak sú na 100% totožné.
odvtedy všade používam výhradne iba mann filtre
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Super díky za info, důležitej byl ten vzduchový. Pylový není tak náročný, ale u Kie je nejdražší.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Tak zrovna dělám servisní kontrolu na mém Sori a to při 60 tkm. Vypustil jsem všechny oleje mimo serva a asi nehorší stav byl v rozdělovací převodovce. Jinak diferáky byly ok, ale tam byl měněnej při 30 tkm. Převodovka byla taky dobrá, ale vše bude s novým olejem, je to nejlepší pro tu mechaniku auta.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Adam
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 20, 2010 8:23 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Adam »

Ahoj mám 2,5 EX automat 2006 najeto 125t mám ho od 90 t a zatím mněním jen oleje a destičky.
Jediné co musím mněnit je ele. anténa a chci se zeptat kolik stojí když už jsi jí taky mněnil.Dík za info.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a anténu jsem neměnil, nedávno mi skončila záruka a tak ceny nevím. Sám bych ale tu elektricky vysouvací tam již neobnovoval a přešel bych na moderní, ale kvalitní na střechu.
Zrovna jsem měnil naftovej filtr, ale byl to porod. Protože při 30 tkm a jeho výměně servisák nenatřel olejem těsnící gumové kroužky tak se přilepil tak že jsem ho skoro přetočil do vrtule jak vzdoroval. Kvůli tomu jsem musel sundat plastovej podběh, jinak to prostě nešlo povolit. Není nad to si dělat na autě vše sám, pak mám doživotní záruku a nemusím nadávat na jiné.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Tak servisní kontrolu jem dokončil a všem doporučuji měnit oleje a filtry i dříve než stanoví Kia. Naftovej filtr jsem nechal vyměnit v 30 tkm a nyní při 60 tkm jsem ho znova vyměnil a zároveň otevřel abych zkontroloval vnitřek. Vložka byla jen márně načernalá, ale žádné hrubé nečistoty tam nebyly. Vzduchový a pylový filtr byl taky vyměněn a to již podruhé a taky byl nejvyšší čas. Promazal jsem přední kardanku a u zadní jen suvné uložení, na křížích nejsou maznice. Jinak je Sori díky pečlivé protikorozní ochraně spodku, kterou jsem dělal při 17 km zcela bez koroze.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od serti »

Jirka N. píše:Tak zrovna dělám servisní kontrolu na mém Sori a to při 60 tkm. Vypustil jsem všechny oleje mimo serva a asi nehorší stav byl v rozdělovací převodovce. Jinak diferáky byly ok, ale tam byl měněnej při 30 tkm. Převodovka byla taky dobrá, ale vše bude s novým olejem, je to nejlepší pro tu mechaniku auta.
Postupně mám taky měněny všechny oleje, mimo rozdělovací převodovky. V manuálu je uváděno, že je náplň doživotní - bez výměny. Když píšeš, jaký stav oleje jsi tam měl, a to máš oproti mě nový auto, asi to časem taky vyměním.
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
oluska2
Příspěvky: 41
Registrován: ned lis 20, 2011 7:41 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od oluska2 »

Jirka N. píše:Ahoj a anténu jsem neměnil, nedávno mi skončila záruka a tak ceny nevím. Sám bych ale tu elektricky vysouvací tam již neobnovoval a přešel bych na moderní, ale kvalitní na střechu.
Zrovna jsem měnil naftovej filtr, ale byl to porod. Protože při 30 tkm a jeho výměně servisák nenatřel olejem těsnící gumové kroužky tak se přilepil tak že jsem ho skoro přetočil do vrtule jak vzdoroval. Kvůli tomu jsem musel sundat plastovej podběh, jinak to prostě nešlo povolit. Není nad to si dělat na autě vše sám, pak mám doživotní záruku a nemusím nadávat na jiné.
Já teda nevím jak si to dělal ale naftovej filtr jsem vyměnil za 5 minut.Stačí povolit nahoře 2 šroubky,vyndat 2 haďičky a odpojit 3 konektory a máš ho venku.Povolit ve svěráku,dolít doněj naftu.Namontovat vše zpět a odvzdušnit a hurá jedem.5 minut.
Odpovědět