Kolik máte najeto???

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Právě kvůli těsnosti jsem to vymontoval v zabudovaném stavu. Tím jsem vyloučil případnou netěsnost na hadicích. Ruční pumpou jsem načerpal naftu za odvzdušňování a pak jem počkal chvilku aby se nafta ve filtru stabilizovala a znova jsem jí ručně čerpal až do definitivního odvzdušnění. Věnoval jsem tomu pečlivost, protože CR čerpadlo nikdy nesmí běžet na sucho. Ta demontáž hadic způsobuje někdy malinkou netěsnost a přisávání vzduchu. Taky gumička pod odvzdušňovacím šroubkem může potrápit a způsobovat neočekávané chcípnutí motoru. Takhle to bylo pracnější, ale s vyloučením budoucích komplikací.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj kamaradi. Jelikoz jsem se v sobotu rozloucil se Sorentem a zamack slzu, chci k tomu napsat par radku. Rozlucka probehla z duvodu jiz delsiho souziti s timto vozem a uz jsem take chtel okusit vyhody automatu :-). Nikoliv z duvodu nespokojenosti se Sorentem !!!!! Kazdopadne z Koreje jsem se nyni presunul do Japonska.
Nicmene chci nyni shrnout moje 4,5 lete souziti se Sorim.
Vse zacalo v roce 2007, kdy jsem se zacal poohledat po necem vetsim na tahani. Po par inspiracich jsem zvolil prave Sorento. Takze jsem koncem roku 2007 tento vuz poridil s nalitanejma 101 tis. kilometrama. Tenkrat si vzpominam, ze mi trvalo jistou chvili se s autem szit, ale vse se podalo a po par dnech jsem byl jako ryba ve vode. Za tech necelejch pet let souziti se vyskytlo par zavad. Nicmene zadna, ktera by mne nejak zasadne vyvedla z miry. Teda az na tu posledni a vcelku nejzasadnejsi, ale to ani tak nebyla chyba auta. Takze co se vsechno za tech par let podelalo? Zacalo to asi pul roku po koupi tim, ze se zepredu ozyvalo huceni a drnceni, hlavne do zatacek. Po lehke konzultaci v servisu padla volba na loziska v prednich kolech. Loziska byla vymenena obe a od te doby byl klid. Dalsi problemek, ktery mne postihl byl cvrdlikajici vetrak vnitrni ventilace. Po marnem pokusu o generalku, kdy se cvrdlikani asi po mesici vratilo, jsem poridil novej a od te doby byl klid. Po dvou letech jezdeni pri cca 140 tis. jsem nechaval vymenit spojku. Nekupoval jsem auto nove a jelikoz na nim neco malo taham, tak na to zaslouzene mela narok. No a nakonec bum, loni pri nejakych cca 165 tis. se podelali vstriky. Po zhruba ctyrtydenim martiriu se servisem dva nove vstriky ,dva po repasi a nove zhavici svicky. Byla to sice raketa, ale za toto asi spis muzou ty sr.... co tu prodavaji za palivo, nez samotny vuz. Po tomto jeste vymena prednich kulovych cepu a nova baterie. Vcerejsi stav tachometru pri prodeji 181 tis.
Podtrzeno secteno. Nebudu zde nijak pozdvihovaj, jak je tento vuz vyjimecny, protoze kazdy ma sve mouchy. Nicmene za cele roky mi slouzil k me naproste spokojenosti. Da se rict, ze mne nikdy nenechal ve stychu, ehm no az na tu prvni zimni malickost, kdy jsem si myslel, ze jsem king silnic a nejakej snih mne nezastavi :-). Vymeny oleju jsem dodrzoval pravidelne a myslim si, ze se to vyplatilo. Auto bylo celkove stare 9 let a par mesicu. Na tento vek se na viditelne casti karoserie neobjevila jedina znamka po korozi. Samozrejme zespod na ramu to uz tak vyjimecne nebylo, ale ten toho snese hodne a tam se vcelku neni ceho obavat.
Nevim jestli jsem kapnul " na zmetka" kterej fungoval. Toto auto ma u mne velke plus a nelituju toho, ze jsem do nej tehda sel.
Samozrejme na tyto stranky obcas zavitam Vas zde zkontrolovat, jestli tu nekujete nejake pikle :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od viktor »

Blahopřeji Ti k tomuto rozumnému rozhodnutí.I já se k tomu dopracovávám,že opustím klub nedobrovolných milionářů,protože po G.O. motoru(ložisko na klice),mi po ujetí (spíše zajíždění)2.000km odešly hydroštely ventilů.Dostávám se do stádia,že začínám být být alergický na vše žluté a nedám dopustit na zlaté korejské ručičky.Pomalu mě přestává bavit dělat investora rozvíjející se technické velmoci východu.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Viktore tady jsi pasal že všechny problémy s klikou byly na základě aditiva které jsi přidal o motorovýho oleje. Tak se nediv že to odnesly hydroštely, ten olej se dostal všude a ty srágory jsou všude roznesené, takže na řadě je turbo. Ten motor jsi sám zničil tak neobviňuj výrobce.
http://www.kia-club.net/viewtopic.php?f ... 6&start=15
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od viktor »

Ahoj Jiříku,to s tím aditívem je moje teorie,protože jistě pochopíš,že jsem pátral půl roku kdy jsem s ní nejezdil,kde se stala chyba.Jelikož jezdím dennodenně přez 30 let se vším co má kola a v minulosti i pásy,tak jsem neskromně usoudil,že rukama to asi nebude.Co se týče zbytků té srágory ,těžko,protože motor byl rozebrán do šrobku,z důvodu prací na bloku následně vyšůrovaný,hydroštely vymačkané,odskoušené,všechny šrobové spoje dotaženy dle momentáku,pevnostní šrouby vyměněny,zkrátka tak,aby se už do motoru nelezlo.Sorento jsem koupil proto,že ho má známý z Plzně(bývalý horník s Ostravy)takže dobytek a další kolega ve FRANCII,KDE DĚLÁ U FIRMY S pOLÁKAMA A PODOBNĚ,TAKŽE BEZ ÚDRŽBY A ŠLAPE JIM TO.Jinak tyto automobily se v naši inzerci vyskytujou asi ve 4ech exemplářích se zadřeným klikovým ložiskem,takže jsem opět na vážkách,jestli je nás víc takových ocasů,co si ničíme motory drahými přísadami.Jinak nic proti zlatým Korejským ručičkám,dyť ani to jejich LI ČI se nedá jíst.A opakuju znova,jsem z Ostravy a máme jich tu plno,a naše firma prosperuje z toho že opravujeme po stavební stránce to,co opičky zkurvily.Takže tak se věci mají,a nemusíš se hned čílit jak Tomáš,když se podíváš zpět do jeho příspěvků,taky mu nebylo do skoku,ale teď už vspomíná na to pěkné a do korejce znovu nejde.Čau
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj
Jo, jak rikas, nejake utrapy byli, ale stejne Korejce nezatracuji. Jak jsem psal nahore, nezbavoval jsem se toho z duvodu, ze by se to zaclo srat, nebo by byl aspon nejakej naznak zacinajicich problemu !!! Jelikoz jsem vse peclive dodrzoval ( vymeny oleju, chovani k motoru, autu celkovemu, atd. ), tak verim tomu, ze si novej majitel pojezdi bez problemu.
Klidne bych sel do korejce znovu, nemam jedinej duvod, proc ne. Nicmene zmena znacky byla z nekolika duvodu. Moznosti tahani 3,5t privesu, vetsiho prostoru ve voze, hlavne v kufru a v pripade potreby moznost osazeni 7-mi cestujicich. Coz bohuzel Kia vse nabidnout nedokaze. Kdyby nove Sorento mohlo tahat 3,5t, tak bych byval nemel problem jit opet do stejne znacky. Toliko pro objasneni, proc zmena znacky.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

Tome a co taháš?
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

No, mam takovou mensi lodicku :-) a jiz nyni jsem s ni vahove s vozejkem lehce pres 3t. Nicmene chci mit nejakou rezervu a musim nechat predelat vozejk, takze jsem chtel mit na aute uz 3,5 tuny, kdyz se do toho bude vrtat, tak at uz je to na maximalku.
Pro inspiraci moje souprava.

Obrázek
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

Hmmm pěkná soupravička, lodě jsou fajn, škoda že když to člověk ohulí tak to žere jak nemytý :-D
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

Nojo, kdyby mel clovek plachetnici tak je na to lepe, tohle je hodne nenazrany. Ale ten relax a pohoda na vode mi za to stoji :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj pánové, já taky v budoucnu přejdu na Japonce a to asi na Toyotu, jenom to má čas. Sorento jezdí bez problémů a nedávno mu skončila záruka. Rozhodně to bude auto stejné koncepce jen větší, ale o všem se rozhodne až to bude nutné a to nějaký pátek ještě nehrozí. Sorimu věnuji maximální péči a spoléhám na sebe protože i po servisní prohlídce během záruky byly některé úkony opomenuty, ale naúčtované. Nyní při 61 tkm až na pár drobných zavrzání v interiéru je vše Ok a za ty občasné pazvuky můžou naše dezolátní silnice, kde je naštěstí Sori ve svém živlu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

koukal jsem se jak je inzerce plná sorent, zřejmě dnes už neprodejná auta. Soriho jsem si oblíbil, dělá mi radost s ním jezdit, ale spolehlivosti se hodně bojím :( Uvidíme co vydrží, blížím se k 130 tisícům, tak snad do 200 by mohl být klid, pak půjde z domu
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Já ho dojezdím do konce a pak z něho udělám zahradní traktor nebo podobný samohyb. V poslední době auta neprodávám a nechávám si je do rozpadnutí tím pádem netratím. Třeba za mojí O1 1,8 T z roku 1999 nych dostal minimum a za to bych si nic nekoupil tak spolehlivýho a živýho. Tak je na dožití doma.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

Jirko to si u benzína můžeš dovolit, nikoliv u Sorenta. Máš ho stejně jako já jen s menším počtem km, vem si že za tři roky až budeš mít 150 ti odejde čerpadlo a trysky a jsi tam za 60 tisíc, to do auta vraziš, pak prásk turbo ti odejde v 160 jsi tam za 30 a o 5 tisíc prásk spojka plus setrvák a to je dalších 40.

Oktávka ti po 200 tisících bude jezdit dál, nemá tam co odejít, benzíny se sypou až kolem 250. Ale i s velkými závadami je to auto schopný na nouzák se hýbat, to mám potvrzený z vlastní zkušenosti.

Pokud by sorento nemělo kolem 160 tisíc problémy našel by jsi našel by jsi v inzerci sorenta které mají najeto přes 200, z toho počtu je to jedno z dvaceti inzerátů. Takže podle mě lidem bouchne nějaká taková drahá záležitost a po opravě to pošlou z baráku.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Tak pro Octávku mám v regálu skoro novej motor s převodovkou a dalšíma dílama a byl vyrobenej dva měsíce po mém autě takže 100% záměnost. Jen 11 let je v regálu a já nic nepotřeboval, ona 1,8 T je nadmíru spolehlivá.
Pro Soriho bych bral díly v Holandsku, tam je koupím bez DPH a za úplně jinou cenu než u nás. Na zahradní samohyb v budoucnu tam klidně dám jinej motor, vše je řešitelný. Ono je přetlak ojetých aut na trhu a v budoucnu to bude ještě horší a dostaneme se do stejné situace že se budou dávat za odvoz, jako jsem je dostával v druhé polovině 80 let. Takže první auto jsem měl v 15 letech a bylo zadarmo.
V roce 1989 na jaře jsem byl v Západním Německu a tam stála auta na silnici s cedulí za odvoz. Po otevření hranic se vše lifrovalo na východ a nic se nedávalo. Nyní je zde podobná situace, aut je přebytek a kupující chybí. Ke všemu ceny nových aut stmně padají a tak ojetina po 10 letech bude problematicky prodejná.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět