Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodovka

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

Můžu tohle http://maziva.heureka.cz/castrol-taf-x- ... e/#section dát do manuální převodovky .
A tohle http://maziva.heureka.cz/valvoline-dura ... -5-75w-90/ do diferenciálu zadního.Ještě potřebuji vědět co přesně do rozvodovky.A zajímá mně co je to hypoidní převodovka.A zda mám LSD či ne.Mám motor 2.5.crdi s manuálem.
Reklama
 

kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od kozejk »

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozuben%C3%A9_kolo

neco k druhům soukolí, je potřeba když něco nevím tak to zadám do googlu a pak se ptám. Co se týká tvých odkazů ani se do nich dívat nebudu, v tabulce máš jasně daný specifika olejů tak tam dej to co je v tabulce.

LSD diferenciál se v naší republice moc nevyskytuje, pozná se podle vyražených čísel na diferáku a podle toho že když vyheveruješ zadní nápravu a otočíš jedním kolem to druhý se bude točit stejným směrem.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od kozejk »

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

Také vše dávám do googlu.Ale pan Googl mi nedokázal pořádně vysvětlit co to je hypoidní převodovka.
Díky kozejkovi už vím co to hypidní převodovka. :lol: Jestli jsem to pochopil dobře tak to mám v zadním diferenciálu.
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od iso »

David-Petr píše:pro iso-potom nechápu proč když máš LSD tak tam naleješ olej kterej tam nepatří ten co sis tam dal tak je do normálního diferáku je pouze hypoidní a né do LSD osobně si myslím že to je jedno v létě to nepoznáš v zimě ti možná bude tršku a občas ustřelovat zadek auta protože se ten diferák bude chovat jako zavřenej vše myšleno v dobrym a pokud se pletu tak sory.Jinak do motoru sorenta 3,5 benzín fakt nepatří jinej olej než 10w40 a to poznal aji vita když sem mu dělal motor a ukazoval tu pohromu díky řidkému oleji ten motor pochází tak z 80let a to 5w40 dávala tak možná F1 :D :D
asi mas pravdu ale fakt som nemohol zohnat iny a v DAMO.SK mi navrhli tento s tym ze LS su vlastne prisady pre samosvor...
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od iso »

BP Autran DX III tento som dal do rozdelovacej prevodovky a teraz ma kamenujte :)
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

Lidi ještě prosím o radu.Do toho co je zespodu vozu mezi předním a zadním kardanem,do toho se taky lije olej.Nenašel jsem na tom žádný vypoušťák.A co to je?A do toho co je za převodovka-asi rozvodovka v tom je stálý olej nebo tam mám taky měnit olej?
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od kozejk »

to je přídavná převodovka nebo taky zvaná jako rozvodovka, olej se mění všude, neexistuje stálá náplň, každý olej má svou životnost, mám s tím zkušenosti, vypustil jsem ve 120 tisících hnusnou smrdutou kaši z převodovky místo oleje, taky to odnesla hřídel a synchron, díky bohu to bylo v záruce. Takže měnit každých 60 tisíc.
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

kozejk píše:to je přídavná převodovka nebo taky zvaná jako rozvodovka, olej se mění všude, neexistuje stálá náplň, každý olej má svou životnost, mám s tím zkušenosti, vypustil jsem ve 120 tisících hnusnou smrdutou kaši z převodovky místo oleje, taky to odnesla hřídel a synchron, díky bohu to bylo v záruce. Takže měnit každých 60 tisíc.
A poradíš kde se to vypouští,nenašel jsem žádný vypouštěcí šroub.A jaký prosím olej.
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od iso »

BP Autran DX III ja som dal tento do tej prevodovky medzi kardanmi a obrazok kde sa vypusta som nasiel v prirucke k vozidlu,ale pozor je tam taky stvorhran a v jednom servise na to nemali kluc....
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od kozejk »

bobku dával jsem sem tabulku se všemi oleji, to se do ní nemůžeš podívat??? Proč ty informace pak sem dávám? Je tam Dextron III a nalívací otvory máš popsaný výše, pokud nejsi schopen najít na přídavce vypouštěcí šrouby, nebo nedokážeš ji vůbec rozenat, nech si olej vyměnit v servisu, můžeš udělat víc škody než užitku.
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

kozejk píše:bobku dával jsem sem tabulku se všemi oleji, to se do ní nemůžeš podívat??? Proč ty informace pak sem dávám? Je tam Dextron III a nalívací otvory máš popsaný výše, pokud nejsi schopen najít na přídavce vypouštěcí šrouby, nebo nedokážeš ji vůbec rozenat, nech si olej vyměnit v servisu, můžeš udělat víc škody než užitku.
Milý kozejku,raději se 20x zeptám než bych něco jednou pos...,že tam má příjít olej Dexron III vím taky,manuál k autu mám a tabulku jsem taky našel a pročetl,jen mi nejde do hlavy,že když zadám do googlu Dexron III tak mi vyjedou oleje jen pro automatické převodovky nic pro manuál.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od kozejk »

co ti na to říct? Technice si myslím celkem rozumím, ale kdybych se měl pokaždé nad něčím špekulovat, nedělám ve svým životě nic jinýho.

Opět si špatně hledal protože skoro první odkaz ti o dextronu řekne tohle :

Motul Dextron III.Syntetická hydraulická kapalina pro automatické převodovky, posilovače řízení a ostatní okruhy, kde je předepsána norma DEXRON® nebo MERCON®, vyrobená Technosyntézou.

Výrobce předepisuje DEXTRON tak ho tam nalej a nepřemýšlej :lol:
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od BobekRob »

kozejk píše:co ti na to říct? Technice si myslím celkem rozumím, ale kdybych se měl pokaždé nad něčím špekulovat, nedělám ve svým životě nic jinýho.

Opět si špatně hledal protože skoro první odkaz ti o dextronu řekne tohle :

Motul Dextron III.Syntetická hydraulická kapalina pro automatické převodovky, posilovače řízení a ostatní okruhy, kde je předepsána norma DEXRON® nebo MERCON®, vyrobená Technosyntézou.

Výrobce předepisuje DEXTRON tak ho tam nalej a nepřemýšlej :lol:
Ok dám tam to co píšeš.A je to Dexron ne Dextron :lol: .Díky za tvou trpělivost.
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Oleje sorento 2.5crdi,motor,převodovka,diferák a rozvodo

Příspěvek od Bostra »

Zdarec chlapi.
Olej "APOLLOIL ATF RED-1K" jsem nikde na prodej nenašel. Hledal jsem i na zahraničních serverech a taky nic.
Co myslíte, mohl by tento olej: http://www.motul.com/cz/cs/products/149 ho plně nahradit?
U toho odkazu je i technický list, tak jestli by se na to mohl někdo kouknout, kdo tomu rozumí.
Předem dík.

KIA SORENTO: r.v. 2007 / 2.5L / nafta / 125kW / D4CB / 5st. AUTOMAT

Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Odpovědět