otazka na 4x4,uzavierku...

Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

zdravim vas vsetkych,minuly tyzden som kupil sorento 2,5crdi 2003,4x4(TOD)automat,za tyzden som spravil okolo 500km,vacsinou po snehu,zatial spokojnost,samozrejme ho musim troska poliecit,nejaky cap,lozisko a drobnosti...no ine som chcel...podla toho,co som sa docital tu na fore a v recenziach,tieto vozy robili len s obycajnymi diferencialmi,v niektorych pripadoch so samosvornym diferencialom...ja mam normalne diferaky...otazka teda znie,ci sa da vymenit obycajny za samosvorny,ci je to mozne na oboch napravach,alebo ci sa da nejakym sposobom urobit uzavierka a vsetko okolo toho...
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od zdeny65 »

Lubo11 píše:zdravim vas vsetkych,minuly tyzden som kupil sorento 2,5crdi 2003,4x4(TOD)automat,za tyzden som spravil okolo 500km,vacsinou po snehu,zatial spokojnost,samozrejme ho musim troska poliecit,nejaky cap,lozisko a drobnosti...no ine som chcel...podla toho,co som sa docital tu na fore a v recenziach,tieto vozy robili len s obycajnymi diferencialmi,v niektorych pripadoch so samosvornym diferencialom...ja mam normalne diferaky...otazka teda znie,ci sa da vymenit obycajny za samosvorny,ci je to mozne na oboch napravach,alebo ci sa da nejakym sposobom urobit uzavierka a vsetko okolo toho...
Nebylo by lepší si koupit auto co to už má?Možný je v podstatě všechno,ale takovej zásah vyleze tak draho,že je lepší prodat a koupit jiný.Buď rád,že máš míň hejblátek.Alespoň ušetříš na opravách.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od kozejk »

Lubo 11

Mám sorento s EST a projede to hodně, mám diferenciál s omezenou svorností jako skoro vy všichni tady a možná ani o tom nevíte. Já to zjistil když jsem na cestě pokryté štěrkem roztahával tří tunovou káru a začlo mi hrabat jedno zadní kolo, pak v tom "křuplo" a začli hrabat obě zadní kola. Ještě se musím podívat na štítek jestli nemám LSD ale podle winka bych ho mít neměl, takže omezená svornost tam je a údajně ji mají všechny sorenta facelift.

Jinak pokud nechceš jezdit off road nepotřebuješ uzávěrku zadku, je to zbytečná investice.
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

zdeny65 to by bolo najlepsie kupit ine,co uz ma uzavierky,no kia bola pre mna takym stredom kvalita-cena...myslim ze by mi uplne stacil ten LSD diferencial,ci ako to tu spominali,no ja mam rok 2003,cize to tam na 99% nemam...zistujem to preto,ze stavame na koci,no este tam nieje asfaltova cesta,len stara panelovka a ktora sa odhrna len ciastocne a vobec to neposypaju...pokial idem,a nestretnem auto iduce oproti,je to v poho,auto vobec nezavaha,no ked zastavim,tak je tazko rozhybat do kopca 2 tonove auto bez uzavierky...teda aspon podla mna by to bolo o hodne lahsie...je mi jasne ze ked zastanem v kopci na vylizanom snehu,taz ze mozem mat aj 4 uzavierky a jednoducho sa to do kopca nepohne..
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

takze ci by bolo mozne vymenit to LSD za ten normalny dif.?
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od zdeny65 »

Lubo11 píše:takze ci by bolo mozne vymenit to LSD za ten normalny dif.?
Tak jsem pochopil,že Ty chceš vyměnit automat za manuál.Tak to máš zase problém.Uvědom si,že řídící jednotka je v Tvým autě na LSD a když tam dáš,dá se říct klasiku,tak bude problém.Jaký máš ovládání na tom otočným spínači?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

asi som to zle napisal,alebo som to ja zle pochopil a zasa som nieco tresol...takze mam automat,to menit nechcem,chcel by som iba mat zadny diferak samosvorny(dufam ze je to spravne)t.j. hccel by som v extreme aby mi zaberali obidve zadne kolesa(respektive vsetky 4)...a teda ci je to mozne na tomto aute a ake obtazne by to bolo spravit
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od zdeny65 »

Lubo11 píše:asi som to zle napisal,alebo som to ja zle pochopil a zasa som nieco tresol...takze mam automat,to menit nechcem,chcel by som iba mat zadny diferak samosvorny(dufam ze je to spravne)t.j. hccel by som v extreme aby mi zaberali obidve zadne kolesa(respektive vsetky 4)...a teda ci je to mozne na tomto aute a ake obtazne by to bolo spravit
Musíš udělat elekriku,pravděpodobně novou řídící jednotku a překopat hnací část podvozku.Rada-prodej a kup si jiný,který má to co chceš dodělat.To není výměna autorádia 1DIN za 2DIN.Ale ještě jsi mi nenapsal,,co máš za značení u otočnýho knoflíku na levo od volantu.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

zdeny65 píše:
Lubo11 píše:asi som to zle napisal,alebo som to ja zle pochopil a zasa som nieco tresol...takze mam automat,to menit nechcem,chcel by som iba mat zadny diferak samosvorny(dufam ze je to spravne)t.j. hccel by som v extreme aby mi zaberali obidve zadne kolesa(respektive vsetky 4)...a teda ci je to mozne na tomto aute a ake obtazne by to bolo spravit
Musíš udělat elekriku,pravděpodobně novou řídící jednotku a překopat hnací část podvozku.Rada-prodej a kup si jiný,který má to co chceš dodělat.To není výměna autorádia 1DIN za 2DIN.Ale ještě jsi mi nenapsal,,co máš za značení u otočnýho knoflíku na levo od volantu.
mam tam AUTO a LOW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Jirka N. »

Osobně bych bádal v USA, tam jsou obrovský možnosti sehnat cokoliv speciálního. Vyrábí tam i klasicky uzavíratelný diferáky na zakázku, jen je to otázka peněz. Já bych postupoval nejdříve tak, že bych zjistil převod v diferáku daného Sorenta a pak bych hledal na netu jestli náhodou není identická tuhá náprava s stejným převodem diferáku a uzávěrkou. Pokud by se našla seriová alernativa bylo by to jednoduchý celou nápravu naroubovat. Jinak je úpně jedno jestli to je auto s TOD nebo ne, převodovka o diferáku nic neví dokud se pevně neuzavře rozdělovací převodovka. Pak je jedině důležitej stejnej převodovej poměr v obou diferácích, ale uzávěrka nehraje roli.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od zdeny65 »

Lubo11 píše:
zdeny65 píše:
Lubo11 píše:asi som to zle napisal,alebo som to ja zle pochopil a zasa som nieco tresol...takze mam automat,to menit nechcem,chcel by som iba mat zadny diferak samosvorny(dufam ze je to spravne)t.j. hccel by som v extreme aby mi zaberali obidve zadne kolesa(respektive vsetky 4)...a teda ci je to mozne na tomto aute a ake obtazne by to bolo spravit
Musíš udělat elekriku,pravděpodobně novou řídící jednotku a překopat hnací část podvozku.Rada-prodej a kup si jiný,který má to co chceš dodělat.To není výměna autorádia 1DIN za 2DIN.Ale ještě jsi mi nenapsal,,co máš za značení u otočnýho knoflíku na levo od volantu.
mam tam AUTO a LOW
No,takže máš automatický přiřazení předku.A teď chceš dát na zadek LSD-samosvorný dif.Podívej se na diferák,měl by jsi tam mít nálepku,kde je uvedený číslo a taky jestli je to LSD nebo ne.Já jsem jí tam našel a mám tam LSD.Jinak zatím by jsi měl auto zkusit,co to dokáže,než to budeš překopávat.Jen tak naokraj.Jestli máš dobrý obutí,tak s tím vyjedeš i tam,kde budeš mít pěšky problémy.Jinak jak otevřený diferák,tak samosvor mají svoje úskalí.Jestli by jsi chtěl něco podobnýho jako uzávěrka,tak se dělá diferenciál se šnekovým převodem.Ten, dá se říct funguje jako uzávěrka.Cena bude tak nějak okolo 25000.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

vdaka pani za odpovede a rady...samozrejme to riadne poskusam,a ak sa nahodou rozhodnem nieco robit,uz budem mudrejsi...v utorok som dohodnuty do KIA servisu.tak sa popitam "majstrov od fachu" co mi poradia,pak dam vediet...inak velmi dobra vec toto forum,vela som sa tu dozvedel...este by som sa chcel spytat na nejaky linky na uzivatelsku a dielensku prirucku v SK alebo CZ,tie co som nasiel na tomto fore uz nie su aktivne,vopred dakujem
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od zdeny65 »

Lubo11 píše:vdaka pani za odpovede a rady...samozrejme to riadne poskusam,a ak sa nahodou rozhodnem nieco robit,uz budem mudrejsi...v utorok som dohodnuty do KIA servisu.tak sa popitam "majstrov od fachu" co mi poradia,pak dam vediet...inak velmi dobra vec toto forum,vela som sa tu dozvedel...este by som sa chcel spytat na nejaky linky na uzivatelsku a dielensku prirucku v SK alebo CZ,tie co som nasiel na tomto fore uz nie su aktivne,vopred dakujem
Dával jsem odkazy na oboje.Když tak pošli SZ.Někam to odložím. :? :?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od Lubo11 »

zdravim,tak som bol teda v KIA servise...popozerali cele afto,a suma sumarum:vymlatene gumy stabilizatora,vsetky filtre radsej na vymenu,predne kotuce+platnicky a zadne platnicky na vymenu,lave predne lozisko na vymenu...takze taka klasika pri kupe starsieho auta...ohladom uzavierok mi povedali to co vy: zbytocne do toho nevrtat,ak je to naozaj potrebne,radsej kupit auo s uzavierkami...len tak na okraj,ked zaradim D na automate,na pristrojovke mi "D" nezasivieti,pri ostatnych zaradenych stupnoch funguje vsetko...ziarovka v pristrojovke je dobra,dik za odpoved
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: otazka na 4x4,uzavierku...

Příspěvek od ParnosCZ »

Presne to mam taky nevim cim to je obcas, ale jen obcas zacne svitit D taky nevim cim to muze byt.
Odpovědět