Světla

DavidB
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 05, 2007 5:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek od DavidB »

V nejake diskusi jsem narazil pred casem na podobne tema. Bohuzel uz si nepamatuju kde to bylo, ale to dulezite, a to oscanovany test ruznych zarovek, jsem si ulozil. Cili se s vami rad podelim:

zarovky1.pdf
zarovky2.pdf
zarovky3.pdf
Reklama
 

grafix
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 14, 2007 9:28 am

Příspěvek od grafix »

Jak jsem psal ve vedlejsim foru... Koupil jsem tyto zarovky a jsem spokojenej. Belejsi svetlo, vetsi svitivost (nerikam o 100% ale poznat to rozhodne je)... Mam je od unora, najeto maji 11tis. km.

Znamy je ma na Puntu a nemuze si je vynachvalit.

http://www.cztuning.cz/index.php?action ... zboid=3688

http://www.cztuning.cz/index.php?action ... zboid=3686
sTiLL
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 28, 2007 8:07 am

Re: Philips Extreme Power - nazor

Příspěvek od sTiLL »

Petos píše:Kdo tipoval levou z pohledu ridice, tipoval spravne. Opravdu me prekvapilo, jak maly je rozdil. Zase jsem jednou naletel. Sehnal jsem je za 990,- a kdybych to vedel, uz bych je nekoupil. Lepsi vysledek jsem mel s Osram Silverstar (tehdy jeste na Pugeot 406).
Pri jizde neni poznat, ze by leva strana svitila vic. Kdyz jsem se dival proti svetlum, tak po delsim rozhodovani, jsem rozdil videl, ale fakt to za to nestoji.
Doporucuji Silverstar. Ja si je koupim aspon jako H1 do dalkovych. Maji kratsi zivotnost, ale taky tretinovou cenu. Krasny bily svetlo a je to fakt poznat.
Jeste napisu kde kupuju. Treba ma nekdo lepsi ceny.
Philips Extreme Power H7 za 990 s DPH za par zde: http://uni.autodoplnky.cz/philips-zarov ... 0-s4085328
Osram Silverstar H1 266,60 s DPH za par a
Osram Silverstar H7 348,50 s DPH za par zde: http://www.sonn.cz
Tam bohuzel nemaji eshop, ale mam to kousek. Cenik po zaregistrovani, ale klidne ho sem v pripade zajmu hodim. Sidli na kraji Hradce Kralove smerem na Prahu
Dnes jsem vymenil i druhou. Na ni jsem si uz musel vzit desitku klic a demontovat nadrzku nejaky kapaliny (nejak jsem se nepodival co to vlastne je). Ani jsem to nezkousel. Na ruznych forech v zahranici je chvali. Dokonce dostali nejakou cenu, ale ja jsem nazoru, ze to za ty prachy nestoji.
Zajimave je srovnani Philips zarovek treba zde:
http://www.autokult.de/thread_882_Es-we ... eport.html
Zaujimavu cenu v SK som nasiel na www.autosuciastky.com:
12V H1 55W Silverstar + 50% DUO (2ks) - 420,- Sk
12V H7 55 W Silverstar + 50 % DUO (2ks) - 660,- Sk

otazka je - stoji to zato?
sTiLL
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 28, 2007 8:07 am

Příspěvek od sTiLL »

Chcelo by to pritlacit na predajcov, aby sa dali kupit xenony, alebo aspon dodatocne domontovat, bez straty zaruky. Ved xenon sady stoja relativne v pohode.

Druhy a ceny XENONOV za sadu na automobil (http://www.xenony.szm.sk/CENNIK.html):

H1-7 500,-Sk

H3-7 500,-Sk

H4-Bixenon-9 500,-Sk

H7-7 500,-Sk

H11-8 500,-Sk

H13-8 500,-Sk

HB3-9005-8 500,-Sk

HB4-9004-8 500,-Sk

D2S-7 500,-Sk

D2R-7 500,-Sk

TEPLOTU FARBY SI MOZEETE VYBRAT Z : 4300k ,6000k a 8000k
- kazda sada sa zklada z 2 krat vybojka, 2 krat ballast (startovaci modul), 2 krat prepojovaci­ kabel
Beda
Příspěvky: 66
Registrován: stř kvě 02, 2007 7:31 pm
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

Podle meho nazoru (opet bohuzel muzu srovnavat pouze s Favoritem a Felicii :? ) sviti svetla dobre a dostatecne i do krajnice.
Omlouvam se, ale na tomto foru uz budu aktivni minimalne, najit mne muzete na jinem foru :)
sTiLL
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 28, 2007 8:07 am

Příspěvek od sTiLL »

Zdravim. Napisal som 2 dodavatelom xenonov co montuju sady do aut. Kazdy mi napisal ze uz na Ceeda xenony montovali, ze sa to da, trva to cca. 1,5h. Jeden predajca dokonca sadu dodal predajcovi KIA a ten ju montoval zakaznikovi. => Treba sa informovat u vasho predajcu ci su ochotny sadu namontovat a ci to zoberu do zaruky.
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

sTiLL píše:Zdravim. Napisal som 2 dodavatelom xenonov co montuju sady do aut. Kazdy mi napisal ze uz na Ceeda xenony montovali, ze sa to da, trva to cca. 1,5h. Jeden predajca dokonca sadu dodal predajcovi KIA a ten ju montoval zakaznikovi. => Treba sa informovat u vasho predajcu ci su ochotny sadu namontovat a ci to zoberu do zaruky.
Ja se obavam, ze te z STK (pokud nemas znamy) vyhodi. Xenony musi mit samocinnou regulaci sklonu. a to ty dodelavky nemaji...
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

Tony píše:a myslis ze ty osramy H7 budou lepsi nez co tam ted je? me se zda ze to auto nesviti zase tak strasne jak to vsude pisi. ony ty phillips jsou mozna dobre ale ty svetla v ceedu taky nejsou spatne tak to pak vypada stejne. prave me trochu mate ze zarovky za 1000 jsou horsi jak jine za 300. zklamalo me to protoze jsem nad tim taky uvazoval. hlavne ze tam pisou ze svitivost se blizi xenonum,blbci... ale je fakt ze taky posrali ze do ceedu xenony nedavaji, bych si urcite priplatil pokud by to nebylo 30000 :shock:
Ja jen rikam, ze jsem udelal to same na P406 se Silverstarama a byl to velky rozdil. Asi hlavne kvuli belejsimu svetlu. Me proste vyhovuje belejsi svetlo. Nemam rad ruzne modre zarovky, co se snazi napodobit xenony, ale Silverstar si urcite koupim do dalkovych tak udelam stejny pokus a zase hodim fotky.
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Osram Silverstar

Příspěvek od Petos »

Tak dnes jsem poridil par Osram Silverstar H1 za necelych 300. Maji kratsi zivotnost, ale v dalkovych to vadit nebude. Jednu jsem vymenil. Udelam zase nejake foto a poslu.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
sTiLL
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 28, 2007 8:07 am

Re: Osram Silverstar

Příspěvek od sTiLL »

Petos píše:Tak dnes jsem poridil par Osram Silverstar H1 za necelych 300. Maji kratsi zivotnost, ale v dalkovych to vadit nebude. Jednu jsem vymenil. Udelam zase nejake foto a poslu.
som zvedavy :)
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Silverstar H1 na jednom svetle

Příspěvek od Petos »

Tak jsem se snazil nafotit to jedno svetlo, ale kdyz je mokro, tak to nestoji za nic. I ty vrata, co jsem fotil na Philips Extreme Power se mokry moc leskly. Vedle byla zed, tak jsem aspon s malym kompaktikem vyfotil tu zed. Chtelo by to demontovat tlumeny, ale v noci se mi nechtelo. Treba se k tomu jeste dostanu. Stale tam mam jen jednu Osram Silverstar H1. Jo dalkovy jdou vymenovat pekne.
Obrázek
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
sTiLL
Příspěvky: 39
Registrován: pon kvě 28, 2007 8:07 am

Re: Silverstar H1 na jednom svetle

Příspěvek od sTiLL »

Petos píše:Tak jsem se snazil nafotit to jedno svetlo, ale kdyz je mokro, tak to nestoji za nic. I ty vrata, co jsem fotil na Philips Extreme Power se mokry moc leskly. Vedle byla zed, tak jsem aspon s malym kompaktikem vyfotil tu zed. Chtelo by to demontovat tlumeny, ale v noci se mi nechtelo. Treba se k tomu jeste dostanu. Stale tam mam jen jednu Osram Silverstar H1. Jo dalkovy jdou vymenovat pekne.
Obrázek
vidno realne na ceste nejaky rozdiel? lebo na tej stene nie :(
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

V normalnich situacich nevidim rozdil. Skoda ze neni videt ten barevny rozdil. V realu bylo videt, ze jsem vymenil pravou zarovku.
Shrnul bych to asi takto:
Po tom, co jsem utratil asi 1350,- za nejlepsi halogenovy zarovky na trhu musim konstatovat, ze vysledek za to nestal.

Na druhou stranu nemuzu rict, ze auto sviti spatne. Me predchozi auto melo xenony a to je o necem uplne jinem. Take v noci moc nejezdim.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
creater
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 19, 2006 4:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od creater »

já to řešil na Sorentu a koupil jsem Xenon HID kit H7 a to se nedá s jakoukoli žárovkou srovnat, světla jsem nechal seřídit na technický a nikdo na mě nebliká a svítí to neskutečně :wink:
Kia Sorento 2.5CRDi EX A/T-mám ho rád :-)
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

myslim ze vyndat a zandat zarovku umi kazdej ne? a nema lepsi vyndat cely svetlo?
mame v ceedu xenony a jen jsme spokojeni...serizovat se nic nemuselo, sedlo to tam jak pr*el na hrnec, na servise jsme jen zkontrolovali jestli svitej stejne a svitili....
ty ceny tech sad z SK mi prijdou drahe....
a xenony v sorentu se montujou jedna basen a o ucinnosti nemluve. parada :)
Odpovědět