trošku překopávám ten korejskej zázrak

Odpovědět
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Hezký, bytelný a do Prahy velice účelný, nebaví mě vyměňovat přední plastové nárazníky do kterých se mi již dvakrát strefili. Jenže co na to STK, nevím jestli by je nekleplo z toho když to nemá schválení. Dneska je to docela pakárna i s pojišťovnama.
No právě.Mě osobně by se líbil ten samej co tam je,akorát kdyby se dal třeba udělat z laminátu.Pěkně ho vyztužit nějakou pásovinou,nebo jeklem,svařit z toho rám a zalít do toho celýho a to by byl docela mazec.Možná udělám kopyta obou původních a bude vystaráno.Hlavně by nebyl problém na STK.Není to plechový a v některejch situacích možná lepší,když je to trochu pružnější.
S tím možná dotaz- má někdo doma oba nárazníky?Můžou bejt praský,ale aby byly tak nějak v celku a nechyběli tomu části.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Mám oba nárazníky protože mě otloukaj stále a další přední bude taky, až se to dořeší s pojišťovnou viníka. Vše je z FL verze a je pravda že laminát je lepší než ocel, dá se velice vnitřně vyztužit a dobře opravit v případě problému. Použít starší jako kopyto by bylo ale komlikovanější, protože po sundání se kroutí a nemá přesný tvar. Ten se dosáhne až po připevnění na všechna místa na autě.
Nejlepší by bylo natřít na autě separátorem nárazník a ten olaminovat a do toho zároveň upevnit ocelovou kostru aby se po sejmutí forma nezkroutila ani o milimetr. Tím by vzniklo základní kopyto které by se muselo domodelovat v místech kde by nebylo laminování na autě možný. Podle mě je to jediná přesná cesta jak vyrobit identický nárazník z jiného materiálu a jeho výrobu pak opakovat s nízkejma nákladama.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od viita »

Krásný úvahy, o laminování už nejakejch 18 let něco vím, pokud pořádnou formu, tak si nachystej ca 10-20 tis. dle provedení-na 1 ks.Teda nepočítám práci, jen námklady na materiál.A to je jen forma. Takovej nárazník , aby vydržel jak ocel, musí být v kombinaci uhlíkokevlar a spec pryskyřice k tomu.Cenu výlisku odhaduji cca na 7-10 tis. Myslíte si, že při ceně nárazníku ca 3 tis se to vyplatí???
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Ekonomicky je to samozřejmě takto nákladný, jenže novej nárazník s lakem je v servisu více než 10 tisíc.
Škoda že Eu vše spřísnila, dokonce v Německu nechtěj povolovat přední ochranný rámy a Sorento od roku 2006 a jedinej je od Cobry s certfikátem, jenže s tak komickým uchycením že je pak lepší nemít žádnej. V takové Austrálii nebo USA na to moc nekoukaj a pokud je to třeba traverza s zaoblenýma hranama tak to můžou klidně mít na autě. Tady to vidím skepticky díky buzeraci pojišťoven a STK.
Nebo se to dá obájit na starších offradech z 90 let kdy nebyla ta přísná legislativa. Jenže ta auta jsou již za svým horizontem díky stavu, výkonu motoru atd.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od David-Petr »

Každý si dá na auto co potřebuje a já tam chci hromadu železa tak ji tam mám.Stk je problém pojišťovna taky to je pravda ,ale já chci alespoň trošku žít a dýchat v tomto skurv...m režimu kde si ani zadek nemůžeš utřít pokud ti to EU nedovolí tak si prostě takhle ujíždím na offroudu.Já to takhle prostě potřebuju a až vznikne problém tak to teprve budu řešit protoře pokud bych dodržoval všechny kokotiny co v té naši republice naše vedení s podporou EU vymyslí a zakáže tak mě z toho jebne.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od kozejk »

tak se modli ať nekoho nesrazíš nebo nenabouráš, jeho šikovný právník tě sedře z kůže, protože máš vozidlo nezákoně upraveno, a ten plast co je na čumáku je součásti bezpečnostní zony v případě srážky s chodce. Montáží pevnostního nárazníku pozměníš ochranné zony a bla bla bla, prostě budeš v prdeli a doživota budeš někomu platit léčebný výdaje.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Je to pravda a moje poškozený Sorento si vzala pojišťovna viníka na STK Chodov a tam ho nafotila jako kdyby to byl mimozemský exemplář. Prostě vše, motor, gumy, přístrojovku s tachem a fotky celého auta dokola. Protože mám vše ok, podle techničáku tak schválili náhradu škody. Nedokážu si představit mít tam něco samo domo. Hned by byl důvod o snížení výplaty škody. Pojišťovny jsou nyní asi největší problém. Jak jsem psal tak na úpravy je dobrej Patrol a Toyota LC před rokem 2000 kdy to nebylo hlídaný direktivou Eu :twisted:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

Neví náhodou někdo o přední kameře na zachycování těch bezvadnejch šoférů?Konkrétně mám na mysli takovou,která by byla za zrcátkem a to ostatní by bylo někde jinde-třeba v 2DIN rádiu apd.Nechci mít na palubovce nějaký bazmeky a ve skle to samý.Myslím něco jako že by objektiv byl zvlášť od těch dalších komponent.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Nyní jsem modernizoval moje kamery na nejlepší co se nabízí na trhu a mám tuto: http://www.kameravaute.cz/detail/212-ka ... senzorgps/
Zatím jí oživuji a montovat jí budu až bude lepší počasí. Kabeláž mám zcela zakrytou a napájení napojený na palubní síť.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Nyní jsem modernizoval moje kamery na nejlepší co se nabízí na trhu a mám tuto: http://www.kameravaute.cz/detail/212-ka ... senzorgps/
Zatím jí oživuji a montovat jí budu až bude lepší počasí. Kabeláž mám zcela zakrytou a napájení napojený na palubní síť.
No sice hezký,ale konkrétně jsem myslel že budu mít objektiv kamery oddělenej od ostatního.K čemu displey na kameře,když chci dát 2DIN rádio.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Podle mě to seriově takto neexistuje a muselo by se to zbastlit z komponentů. Prakticky jako domovní kamerový systém. Jenže to je do auta neparaktický a co je podstatný tak tepelná odolnost musí být od -20 do +60 C a to jiné než přesně určené komponenty nezaručí. Já třeba vyzkoušel jako palubní kameru Toschibu Cameleo SX 500 a ta v létě po pěti minutách hlásila přehřátí a automatické vypnutí. Takže zbastlit to by šlo ale za neuměrnou cenu.
Mě se montáž osvědčila na můj speciální držák a stávající kamera je na suchej zip k němu připevněná. Je to na horní hraně předního okna u spolujezce, neruší to, vidět taky není a zachránilo mě to auto a to je podstatný. Takto mám i zadní kameru a to je taky důležitý. Všechna vedení ke kamerám jsou schovaná a vůbec pohledově neruší stejně jako kamery.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od JElen »

Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od JElen »

ta druha vypada fajn :) jen ta cena
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od zdeny65 »

JElen píše:ta druha vypada fajn :) jen ta cena
Proč :shock: ,vždyť to jsou dvě.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Odpovědět