Sorento a pneu

Ghost
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 21, 2008 9:18 pm
Bydliště: FR.Lázně
Kontaktovat uživatele:

Sorento a pneu

Příspěvek od Ghost »

Chtěl bych se zeptat na Váš názor. Budu muset koupit nové pneu, ale nevím teď jestli koupit zimáky a v létě ještě znova letní, nebo vzít celoroční. Na hory se nechystám. Jak jste na tom ostatní.
Ghost-paintball team Skalkajda
www.Skalkajda.cz
www.F2Tuning.cz
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Ja nevim. Presne to same dilema jsem resil pred rokem. U osobaku se rikalo, ze celorocni gumy sou o nicem. Ze nejsou dobry ani v lete ani v zime. Proto jsem to radsi neriskoval a koupil jsem normalni zimaky a klasicky to prezouvam. Zimaky na zimu a letaky na leto. Nevim jak jste na tom ostatni, ale ja mam letaky KUMHO a silene mi hucej. Pri rychlosti 110-120 se rozvibruje cely auto, takze az budu kupovat novy tak do tohodle uz nepujdu. Zimaky mam FULDY a ty jsou docela dobry. Jake mate zkusenosti s pneu Vy?
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Ghost
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 21, 2008 9:18 pm
Bydliště: FR.Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Ghost »

Já právě nevim, s těmo celoročkama zkušenost nemám. Teď tam jsou letní Hankook a dobrý,ale na příští léto budu muset dát nový a ted ještě zimáky..tak nevím..Jinak ty Kumha jsem měl na osobáku a byl jsem spokojenej,ale asi záleží na typu atd,,
Ghost-paintball team Skalkajda
www.Skalkajda.cz
www.F2Tuning.cz
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Jo ja ani nevim co tam je za tip, koupil jsem to s nima, takze sem si ani nemoh vybirat. Doufam, ze nam tady nekdo rekne svuj nazor na ty celorocni, protoze by me to docela zajimalo, jaky jsou na takovimhle aute.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Ghost
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 21, 2008 9:18 pm
Bydliště: FR.Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Ghost »

Nikde nemůžu sehnta info...jinak bych šel do těchhle celoročních - GOODYEAR WRANGLER HP ALL WEATHER 245/70 R16 107H M+S Kennung . Dají se sehnat nový do 3tis/kus.
Ghost-paintball team Skalkajda
www.Skalkajda.cz
www.F2Tuning.cz
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

No tak jedine se poptat nekde v pneuservisu, jestli s tim nemaj nejaky zkusenosti. Kazdopadne kdyby si neco zjistil, tak dej vedet. Docela by me to taky zajimalo
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Ghost
Příspěvky: 21
Registrován: ned zář 21, 2008 9:18 pm
Bydliště: FR.Lázně
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Ghost »

Tak jsem nakonec koupil zimáky 245/70/16 Hankook W203. V němec jsou za 89 Eu/kus. a zatím paráda..
Ghost-paintball team Skalkajda
www.Skalkajda.cz
www.F2Tuning.cz
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Myslim, ze to byla rozumna volba a dobra cena.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Jinak ty letaky jsou asi v pohode. Zjistil jsem totiz, ze mam v haji predni loziska v nabojich, takze jsem je nechal obe vymenit a auto se krasne stisilo :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Ahojte, mozem dve otazky? Kolko km asi vydrzia pneu na Sorente? A niekedy buduci tyzden by som mal mat auto odovzdane, mam si este dat zimne pneu ci to uz vydrzim do marca??? Vopred dik za kazdu odpoved.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Jirka N. »

Kolik vydrží pneu je těžká otázka protože záleží na mnoha fakterech a každá na nich najede jiný počet km. Já budu mít nové Sorento ve středu a zatím je v Bavorsku. Taky je na letních,ale já to vyřeším tak že ho dám do garáže a přihlásím ho až v březnu nebo dubnu a do té doby dojezdím stávající auto na zimácích. Komplet sada zimáků i s hliníkáčema je na e-bay za 700-800 Eur a mě nabídli tuto sadu u prodejce auta za 1200 Eur, ale to jsem odmítnul.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Jirka dik za odpoved. Ja som sa pytal informativne lebo ma strasili chalani v servise ze po 15000km ich budem musiet menit a tato predstava sa mi nejak extra nepaci :)
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a myslím že při rozumném zacházení je tak hranice 50 000 km ale každá značky pneu má jiné parametry a tak těžko říct jaký bude výsledek. Já jsem taky zvědavej kolik najedu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Ja uz mam na letakach nalitano minimalne pres 15 tisic. Kupoval sem auto ojety a tudiz pneu nebyli nove. Zatim jsou v pohode a pocitam ze minimalne dva roky s nima jeste odjezdim. Pneu Kumho. Takze si myslim, ze tech 50 tis.by v pohode meli vydrzet.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Tak to je zhruba ako na osobaku, na octavke som tiez menil za 76tis km 1x pneu...
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Odpovědět