Sorento a pneu

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Jirka N. »

Tak jsem se zrovna vrátil od Stuttgaru a přivezl jsem si kompletní sadu originálních 17 kol s Michelinama a jsou jeté jen pár km, protože je majitel nového auta sundal a použíl nízkoprofilové. Ty si chválí na dálnici, jen bědoval jak je auto tvrdší. Takže já mám najeto 17 km a už mám další sadu v rezervě :D .
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

harom
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 03, 2008 6:48 pm
Bydliště: KH

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od harom »

Zdravím Sorenťáky a reaguji na obutí. Léto jezdím na rozměru 245/65 R17 Michelin Latitude Tour HP. Bez problémů, tichá pneu pro jízdu na silnici a lehkého terénu. Zima na rozměri 245/70 R16 Maxxis MA-SW. Tichá pneu, dobrá průchodnost a samočistitelnost. Doporučuji Roman.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Ako som uz pisal v niektorej teme, ja jazdim na 245/65/R17 Goodyear Wrangler ATR, su to letne gumy 50/50 ale maju na sebe znak M+S takze su pouzitelne aj v zime. Co som sa rozpraval s chalanmi co toto pneu pouzivaju cely rok tak ju velmi chvalia.
Obrázek
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od BOSS »

Já teď koupil na léto continetal contitrac XL 245/70 R16, také mají označení M+S, v popisku o ní psaly, že je celoroční ale prodávají ji jako letní. Jelikož mám zimní Dunlop GrandTrek, které jsou vlastnostmi na sněhu parádní, budu je napodzim měnit. Když mám dvě sady disků, není to takový problém.
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Ludia potrebujem pomoc. Zhanam pneu Yokohama Geolandar 12 (G012) v rozmere 245/65/R17 a ani za toho boha ho neviem nikde zohnat. Potrebujem celu sadu tj. 4ks. Ak by mi niekto vedel pomoct/poradit ze kde by som ich zohnal. V ponuke ich maju vo viacerych eshopoch ale nikde ich nemaju skladom a ani mi nevedia povedat ze kedy by mohli byt. Vopred dik...
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Generis
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 22, 2010 10:51 am
Bydliště: Krupka

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Generis »

Co se týká mých zkušeností mohu uvést následující - třetím rokem jezdím na jedněch kolech celý rok, mám zcela obyčejné zimní Matadorky 245/70/R16/107 (2.750,-/ks), i když mě několik gumařů ujišťovalo jaká je to "šitka" jsem spokojený, nehlučí, po 2,5 letech jsou stále použitelné i na zimu, nejsou odrbané, na dešti nekloužou a v zimě dobře hrabou (jezdím pravidelně lyžovat - ČR, SR, Autria a Italie).
Jsem zastáncem jedněch kol (zimáky a nebo uni) na celý rok - i v létě daleko lepší dojezd v terénu, žádné starosti se zajížděním do servisu, žádné starosti se skladováním, v případě vlastních výměn žádná špinavá práce, žádné hlídání termínů kdy přezout a žádné placení za přezouvání a závaží (2x ročně 600-1000,-)
Jednoduše řečeno, náklady jsou stejné (celoročně jeté zimáky mají nižší životnost), úspora času a jedna sada kol jedny starosti, až je sjedu dostal jsem typ na dobrou značku DUNLOP GRANDTEK za cca do 3.000,- / ks.
Kecy typu UNI gumy nejsou dobré ani na zimu ani na léto a nebo zimáky v létě ohobluješ za pár měsíců jsou dle mých vlastních zkušeností opravdu jen kecy, pokud někdo nejezdí jako kretén vystačí si s jednou sadou celý rok tak jako to například dělá několik desítek milionů vlastníků SUVéček v USA kde je podstatně méně nadrženců kteří si pletou pojmy jako SUVéčko a sportovní auto.
SORENTO 2,5 CRDI EX Automat "Swiss edition"
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Tak ludkovia pneu YOKOHAMA GEOLANDAR neodporucam na zimu na ziadne auto. Po dvoch dnoch na snehu som bol zhrozeny a nuteny kupit si zimne pneu (rozhodol som sa pre Pirelli Scorpion Ice & Snow). Tie pneu Yokohama vobec nedrzali v zakrutach a co je najhorsie tak normalne na rovnej ceste bez toho aby som prudko pridal plyn sli do sklzu :(... Dobre ze maju oznacenie M+S a napr Mikona ich predava ako zimne pneu.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
drak
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 04, 2010 9:52 pm

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od drak »

Ahoj všem, mé zkušenosti s pneumatikami M+S na sněhu jsou špatné.
Koupil jsem GENERAL TIRE GRABBER AT2 samozřejmě má označení M+S a hodnotí ji známkou 3/5* na sníh.
Pokud jedu po sněhu super ,terén nemá chybu ,terén sníh paráda ,ALE ujetý sních na silnici katastrofa a pokud je zledovatělý sníh
nedá se ani popsat, auto se točilo kam chtělo a dole kopcem jako na saních hrůza a děs. :roll:
Kupuji hned zimáky CONTINENTAL CROSSCONTACT WINTER ,anebo suprové jsou CONTI4x4LCECONTACT.
Prej všechny pneumatiky M+S jsou vyrobeny z letní směsi a nemají přiléhavé lamely. :D
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od scenic »

Moje prve pneu bolo Goodyear Wrangler ATR a prezil som s nimi dve zimy bez problemov. Tie boli super a tiez boli letne. Skoda len ze nikde nie su!
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
NYKY0801
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 20, 2009 9:25 am
Bydliště: Praha

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od NYKY0801 »

Když jsem v létě minulého roku koupil Sorento 2003 naftu tak mi bylo jasné, že budu muset koupit na jaře nové letní. No koupil jsem Goodyear Wrangler HP. Sice byly uvedeny jako letní, ale mají označení M+S. Tak jsem si řekl, že zkusím letos nepřezout (k Sorentu byly zimáky Maxxis 225/75/16) a jsem mile překvapen. Auto se chová naprosto v pohodě. I rozjezd z klidu do kopce v tomto počasí je bez problému.
Uživatelský avatar
gizmino
Příspěvky: 22
Registrován: ned lis 21, 2010 10:39 am
Bydliště: Hlohovec

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od gizmino »

čawes Sorenťací.....jasom kupilSorento s letnými Nokian 245/65/R17 a na zimu som si kupil nove tak isto Nokian 245/65/R17 A šLAPU BEZ PROBLEMOV. Či je sucho alebo kopa snehu. A ked nahodou na lade preklzne,okamžite sa spustí ESP a hned ma vyrovná do normalnej polohy. Radosť jazdiť so Sorentom v zime.


Sorento 2,5 CRDi , 95000km, EX, automat , r.2008
Kia Sorento 2,5 CRDi EX, AT, 125kW,170PS, r.v.2008, koža, full výbava, tempomat, nezávislé kúrenie...
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Sorento a pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak Nokiany jsou jedny rekl bych z tech hodne lepsich zimnich pneumatik. Mel jsem je na predchozim aute co byla jeste dvoukolka a v zime jsem nemel problem. Letaky Nokiany prej ale nejsou tak dobry. Holt je znat, ze vyrobce je ze severu a ma zkusenosti spise se zimou :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět