chip

Odpovědět
stunter
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 14, 2009 7:40 pm

chip

Příspěvek od stunter »

Zdravým všetci, mám Sorento 2.5 CRDi 03 EX a práve som ho dal chipnut (profitunnig) kuwa dufam že som to správne napísal :mrgreen: je to super vec, len dúfam že ta moja eufória časom sa nezmení na niečo iné! Spotreba šla dole cca. 0,5l a celkom som bol prekvapený že automat krásne radí žiaden problém, jednoducho že to neprehadzuje kade tade!
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: chip

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. A o kolik si to nechal chipnout a na kolik to vyjde. Docela by se mi hodilo zvednout trochu silu motoru, protoze kdyz tahnu vozejk tak to je uz pekna loudacka a uz sem zase na silnicich nejpomalejsi, ale mam strach o spojku, aby mi nedala sbohem. Sice se k ni clovek chova setrne, ale precijenom je stavena na nejakej vykon a kdybych to chipnul, tak nevim jak by zvladala to zatizeni.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
stunter
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 14, 2009 7:40 pm

Re: chip

Příspěvek od stunter »

Cena je 235 Euro, strach o spojku čo ja viem asi nerieš, lebo čo sa má pokaziť sa aj tak pokazí, no keď si v norme šofér tak nevidím problém. A ten výkon cca 170k a Nm 350 je to slušne rozbiehanie hlavne pri semafore ked tam stoji ťažky tuner :twisted: a hop zrazu ta kórejská somarina mu ukáže kam sa mu ma pozerať (výfuk) :mrgreen:
sorento636es
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 08, 2009 10:15 pm

Re: chip

Příspěvek od sorento636es »

aj ja som dal chip vykon vzrastol na 170 ps a krutak na 400nm robili mi to v nz v max tdi za 250 eur a spotreba sla dolu o 1l zatial som max spokojni :
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: chip

Příspěvek od Tomas80 »

No porad jeste premejslim, protoze na to tahani vozejku by mi to hoodne pomohlo. Jinak jsem koukal u nas vetsinou maji skoro jednotnou cenu kolem 10,5 tis. Myslim tim system preprogramovani ridici jednotky. Jeste jsem narazil na nejakej Racingbox, kterej jenom k ridici jednotce pripojej a za ten chtej neco malo pres 7 tis.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
stunter
Příspěvky: 25
Registrován: stř led 14, 2009 7:40 pm

Re: chip

Příspěvek od stunter »

Čo ja viem tie boxy, čítal som o tom trocha ale každý píše niečo iné. Ono ta cena bola tiež cez telefón iná ale potom sme sa dohodli. Ak sa staráš o auto ako máš, tak podľa mňa sa nemáš čoho báť a budeš milo prekvapený, ja viem že niekto to zatracuje ale podľa mňa a to som už skúsil viac aut ten chip nieje až také veľké zlo. Veď aj alkohol pomáha ale v normálnej dávke :)!!!!!
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: chip

Příspěvek od scenic »

Taka otazka, to moje Sorento by malo mat uz 170k, ja uz asi nemusim uvazovat o chiptuningu?! ci ano??
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: chip

Příspěvek od Jirka N. »

Tak tak FL Sorenra od 2006 mají 170 Ps a 382 Nm. Takže to celkem stačí.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
sorento636es
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 08, 2009 10:15 pm

Re: chip

Příspěvek od sorento636es »

tak ja som si objednal nove sorento a to vedia chipnut na 200 ps a cip sa oplati uz len kvoli spotrebe kto vela jazdy tak za rok ma investiciu spat a s chipom je to ine auto
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: chip

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj chlapi. Tak jsem taky trochu navysil vykon meho moturku u Soriho. Nedelal jsem nic s jednotkou, jen jsem si koupil nejakej ten boxik, kterej se pripoji ke vstrikum. A zatim jsem spokojenej, jak se rika za malo penez hodne muziky :-). Jenom jsem zvedavej jestli se mi podari trochu shodit spotrebu, jak vsichni rikaj :-)
Kazdopadne co se tyce zatahu motoru, tak je to znat. Motor je pruznejsi, zacina zabirat v nizsich otackach, a po 3 tis. otackach kdyz uz zacal vykon slabnout a musel jsem preradit na dalsi stupen, tak tedko jede dal a porad ma silu.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Czecha
Příspěvky: 51
Registrován: ned zář 20, 2009 11:24 pm
Bydliště: Nizozemi a Praha

Re: chip

Příspěvek od Czecha »

Prvni, co jsem chtela po koupi Sorenta udelat , ho nechat nachipovat, protoze u Alhambry jsem ho mela taky a bylo to super. Kdyz jsem prijela do specializovaneho servisu, tak mi to odmitli udelat z duvodu velkeho stari auta ( 2003 ).
Vysvetlili mi to tak, jako kdybych chtela po babicce o holi, aby behala. Namontovali by mi to jedine, kdybych jim podepsala, ze se zrikam jakekoli zaruky. Tak jsem se otocila na podpatku.
Ale uz to nejak neresim, ten motor ma silu, i kdyz se poradne seslapne pedal.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: chip

Příspěvek od Tomas80 »

Ale jo. Vzhledem ke stari auta se muze stat ze bohuzel neco odejde. Ale to se muze stat tak ci tak. Jelikoz mi pripada, ze ten vykon neni zas nejak prehnane navysenej, tak z toho strach nemam. Myslim si, ze jediny co s nejvetsi pravdepodobnosti muze pri velkym narustu vykonu odejit je spojka, ale tu tedko stejne musim vymenit. A mam hodne znamejch co to maj na autech jeste starsich nez mam ja a uz s tim jezdej leta. Ja jsem s timhle teda problem nemel, dokonce mi primo v servisech Kie nabizeli ten chip a nebo Box.
Mne se na tom hlaven libi to, ze ten motor uz zacne tahnout driv a tak treba ve meste je to zivejsi, jelikoz vetsinou jezdim na 4-ku a pri normalni jizde nemusis tak casto radit, protoze na petku muzes spadnout klidne na 60km a kdyz slapnes na plyn tak to zase v pohode jede a nemusi cekat na nastup turba pri 2tis. otacek.
Procetl jsem mnoho diskuzi a do dneska mne nikdo nepresvedcil o nebezpeci techto jednotek. Jedni rikaj to, druzi zase ono. O koupi jsem se rozhodl po precteni prizpevku jednoho uzivatele na dieselforu, kterej psal, ze pokud ten box koupis kolem 1500 tak to je dobra investice a ze vsichni tuneri na tech boxech zacinali, nez samozrejme presli na chip. Je mi jasny, ze s chipem by to bylo asi jeste lepsi, ale 10 litru jsem do toho zatim vrazet nechtel :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět