Naše Sorenta

Odpovědět
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od BOSS »

až své sorento umeju a bude hezčí počasí, vložím také
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Onehda jsem si docela nabeh. Sjel jsem na lesni cestu, krasne zasnezenou, takze to vypadalo ze je vcelku rovna a bude to v pohode. No zachvilku jsem zjistil, ze pod snehem jsou vyrejdovany diry od traktoru a nakladaku drevorubcu co tam kaceli stromy. Docela ve mne zatrnulo kdyz jsem do toho vjel a "zapad". Ale bylo to uplne v pohode a skoro na volnobeh jsem se z toho vyhrabal a v pohode jel dal. Asi opravdu nejde srovnavat Jeepa a Sorento, ale kdyz jsem to auto kupoval, tak jsem od nej tolik necekal. Je to pracant a nezalekne se jen tak neceho :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od scenic »

Takze pani, mam najazdenych prvych 10000 (a nejake drobne) a je cas aby som sa podelil svojimi skusenostami. Za 5 mesiacov sa mi ustalila spotreba na 11.4l/100km (90% ale jazdim v nasom hlavnom meste so zapnutou klimou). Spotreba na tak velke auto a automaticku prevodovku je fajn (aj ked ...... :) ). S autom som nadmerne spokojny, ako na cestach tak aj v terene sa sprava tak ako som ocakaval. Ale! za ten cas som bol s autom uz 2x v servise. Pri 7016km sa mi vytrhol zavit z hlavy (ten co drzi trisku) tak museli menit celu hlavu (nastastie zarucna oprava) a teraz mi menia riadiaciu jednotku ktora ma na starosti predny nahon kedze sa mi zapina aj na rovnej ceste pri pohodovej jazde a dava to dost neprijemne slahy do predku. O rezime 4x4low ani nehovorim, to tam tak buchlo z casu na cas ze som si myslel ze mi vypadli kolesa predne :(. Tak asi tolko, nastastie mam auto tri roky v zaruke tak radsej teraz vymenit polovicku auta v zaruke ako keby som to mal vsetko platit :)
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj scenic,
z jakého roku a měsíce máš Soriho? Ten problém s šroubama byl u FL až do února 2008. Byly i případy kdy proletěl vstřikovač plastovým krytem a zastavil se až o kapotu. Na vině byl špatný utahovací moment při výrobě. Moje auto je vyrobené 15.10. 2008 a zatím při necelých 7000 km jezdí bezvadně a spotřeba je mírně nad 8 litry. Taky chci najezdit co nejvíce během záruky, aby se vychaly případné problémy.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
scenic
Příspěvky: 93
Registrován: ned led 25, 2009 3:18 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od scenic »

Ahoj Jirka, skrutky som mal menene v predpredajnom servise a mne sa neodtrhla skrztka ale vytrhol sa zavit z hlavy takze skrutka bola relativne dobra. Auto je rocnik 2008. Ja tu spotrebu pripisujem jazde len po meste v zapchach, ked sa dostanem niekam von tak ta spotreba rapidne klesa.
"Už" čerstvý majitel vozidla Kia Sorento 2.5 CRDI VGT 16V A/T EX, strieborná metalíza.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj scenic,

U prodejce můžeš zjistit dle Vin přesný datum výroby, nalodění a dodání k prodeji v Evropě. Já takto dostal celý ,,rodný list". Ročník 2008 se dělal asi od 04. 2007 do 04. 2008. Ta závada mohla vzniknout tím že původně byl šroub utažený vekým momentem a závit se v Al natáhnul. Pak ten nový šroub již nedržel pevně. Má být utažen na 26 +- 2 Nm.
Ta moje spotřeba je daná tím že manuál je jinak zpřevodovaný a jezdí v jiném otáčkovém spektru. Zatím předu spokojeností a nyní se chystám při 7,5 Tkm měnit motorový olej aby Sorentík dostal za skvělé služby odpovídající péči.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Tak se mi do Sorentíka dneska ze zádu strefil Cadillac SRX který má rozměry (v x š x d): 4950 x 1845 x 1721 mm a pohotovostní váhu 2568 kg. Bylo to při čekání na křižovatce v Běchovicích. Co všechno to oneslo se ukáže až v servisu, nyní nejdou dobře zavřít páté dveře a nárazník je odepsaný. Na druhou stranu je štěstí že jsem nejel Octávkou, ta by to odnesla hodně.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Bostra »

Tak to tě upřímně lituji. Máš auto krátce a už taková smůla. Já bych se asi zbláznil.

Bostra
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj no tomu se rika stesti v nestesti, protoze oktavka by to asi odenesla jeste o hodne hur. Kazdopadne je to dneska na silnicich narez a jsem rad, ze jezdim takovimhle autem, precijenom je to trochu bezpecnejsi kdyz se neco stane. Tak at ti ho daj zase doporadku.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Díky a já jsem dneska obíhal sevisy, ale musím počkat než ten co mě naboural uvede pojištovně správné číslo pojistky. Naštěstí u toho byla policie a tak nemám obavy. Jinak bytelnost Sorenta je impozantní a jsem rád že je to rámové auto. Budu dále informovat jak to postupuje dál.
Jirka
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

OK tak hlavne at to dobre dopadne a zase brzo jezdis. To si myslim, ze Sorento asi hodne vydrzi diky tomu ramu. Kdyztak posli nejakou fotku.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Opravdu vydrží hodně. Když jsem hledal telefon co byl v držáku na přístrojovce tak jsem ho našel u zadních sedaček :o . Dneska jsem koukal ze spodu na rám a vypadá netknutě. Celou to ránu chytnul závěs a tak si nejsem jistej zda so po odstrojení neukáže něco. Jen vím že se posunala ta podkova pro zámek pátých dveří a to znamená posun v podlaze protože ty dveře nejdou dovřít a je jiná spára u světel. Asi to bude pojišťovnu dost stát. Škoda že to do mě musel zrovna praštit takovej hromotluk v pohotovostní váhou 2600 kg :twisted:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Nojo to je dicky tak, nejhorsi je, ze s tim nic nenadelas. Nejakej blb nekouka co je pred nim a je vymalovano. Moji kamaradku uz takhle napalili dvakrat kdyz stala na cerveny pred krizovatkou a nejlepsi na tom bylo to, ze ji trefili dicky to same auto. Takze podruhy uz z toho byla uplne hotova a rikala, ze to nehodla spravovat, protoze uz do toho nechtela rvat prachy diky stari auta. Myslim si, ze to bude v pohode. Oni maj nekteri klempiri zlaty ruce a kolikrat to ani nepoznas, ze to je spravovany. Ale jsou to zbytecny starosti, jako by jich clovek dneska uz nemel takhle dost.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Po těhle zkušenostech bude v budoucnu nástupce jedině rámový auto s váhou 2500 kg a více nebo rovnou Tank :D . Spotřeba nehraje roli, bezpečí je na prvním místě :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Czecha
Příspěvky: 51
Registrován: ned zář 20, 2009 11:24 pm
Bydliště: Nizozemi a Praha

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Czecha »

Obrázek
Odpovědět