Spotreba Sorento???

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska jsem bral benzín v Makru a zeptal jsem se odkud pochází tam prodávaná paliva. Velice ochotně mi odpověděli že je dodavatelem ÖMV. Tak proto jsem měl lepší emise na náklaďáku. Takže jejich naftu (25 Kč s kartou) asi vyzkouším v Sorentu, ale až asi za tři týdny po opravě.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

NYKY0801
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 20, 2009 9:25 am
Bydliště: Praha

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od NYKY0801 »

Co se týká tankování tak po koupi Sorenta (r.v. 2003 najeto 100 000km) jsem tankovel u OMV, ale teď poslední 3 nádrže jsem natankoval u Shellu nový V-power disel GTL. A motor se ztišil a i lépe jede. Pravda, cena je vyšší, ale když mu chutná :D . Koukám ,že Vás je několik také z Prahy.
Uživatelský avatar
HoPr
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 25, 2009 1:14 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od HoPr »

Jirka N. píše:Ano jede pěkně, sice mám stále najeto 17 km a to ho mám od ledna, ale z důvodu úprav jsem se nadostal zatím k jeho přihlášení. Při zkoušce na zahradě jsem si připadal jak v mojí Octávce 1,8T, skvělej zátah. zatím mám namontovanej závěs na 3,5 T. a nyní se chystám na stříkání podvozku Tectylem Body safe a dutin Tectylem ML.
Ahoj, mám dotaz, kolik litrů Tectylu body safe a Tectylu ML na dutiny si potřeboval??
Dík

HoPr
HoPr
KIA SORENTO 2.5.TDi EX 2009
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a strašně moc toho bylo potřeba. Na nové auto padly tři pechovky po 4 Kg na podvozek a rám. Na dutiny asi celkem 4 kg, ale z toho něco vyteklo takže ve skutečnosti míň. Ty dutiny jsem dělal když bylo teplo, aby ten vosk hezky vzlínal do všech spojů. Dělal jsem i rám, dveře, kapoty sloupky atd.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
HoPr
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 25, 2009 1:14 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od HoPr »

Jirka N. píše:Ahoj a strašně moc toho bylo potřeba. Na nové auto padly tři pechovky po 4 Kg na podvozek a rám. Na dutiny asi celkem 4 kg, ale z toho něco vyteklo takže ve skutečnosti míň. Ty dutiny jsem dělal když bylo teplo, aby ten vosk hezky vzlínal do všech spojů. Dělal jsem i rám, dveře, kapoty sloupky atd.
Díky za info ;-)
HoPr
KIA SORENTO 2.5.TDi EX 2009
MatkoG
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 23, 2010 8:41 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od MatkoG »

Jirka N. píše:Dneska jsem bral benzín v Makru a zeptal jsem se odkud pochází tam prodávaná paliva. Velice ochotně mi odpověděli že je dodavatelem ÖMV. Tak proto jsem měl lepší emise na náklaďáku. Takže jejich naftu (25 Kč s kartou) asi vyzkouším v Sorentu, ale až asi za tři týdny po opravě.

Jirko, a čo si mal za poruchu?
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a poruchu jsem neměl jen se mi do zadní části Sorenta trefil Cadillac SRX kterej váží 2,6 tuny :twisted: . Už to mám opravené, jen trochu lomím rukama nad našima opravářema. Zase na druhou stranu jsem velice náročný na kvalitu práce. Jinak nyní jezdím na Top Q od Benziny a přidávám Vif. Jede to úplně stejně jako na Vervu a spotřeba je taky stejná. V Doksech u pumpy jsem se dozvěděl že ve Vervě je od výrobce přidané Vif a tak si vlastně tu Vervu sám vyrábím a to levněji.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Tomas80 »

Nazdar Jirko. To jsi byl v Doksech u Machace? Si se mohl stavit na pokec :D .
Jinak naftu uz jsem v makru bral a nebyl zadnej problem.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a vzpoměl jsem si na tebe, ale měl jsem v pátek málo času. Jel jsem na otočku do Varnsdorfu. Ono to Makro asi taky nebude špatný, když to dodává ÖMV. Nyní jsem přidal do nafty v Doksech víc Vifka, i když mi tam velice ochotně zjistila obsluha že jejich Top Q je do - 21 a Verva tam byla do -26, takže to je tou přísadou zimního Vif.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Tomas80 »

No vidis tos mi pripomel ze bych tam mel taky neco soupnout jestli ted budou zas nejaky ty velky mrazy. No tak v patek by z toho stejne nic nebylo, protoze jsem byl celej den pryc :wink:
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Czecha
Příspěvky: 51
Registrován: ned zář 20, 2009 11:24 pm
Bydliště: Nizozemi a Praha

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Czecha »

Letos jsem brala u Shellu v Liberci tu nejdrazsi naftu (nevim, jak se jmenuje).U pokladny mi bylo sdeleno,ze je do -21 stupnu. Myslela jsem ,ze je dostacujici, ale bohuzel, stejne mi to na hrebenech u Spindlerovy boudy zamrzlo.
Ano, jsem amater, vzhledem k tomu, ze -20 je jednou za 10 let, moc zkusenosti nemam. A 10 let jsem jezdila jen na plyn. Ja jen, az se na me zase nekdo zacne osocovat, co s tim autem delam.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj Czecha,
já vůbec Shell netankuju jelikož v testu nafty dopadla tato firma katrofálně asi tak na úrovní no name pump. Já když nyní vidím jejich ceny na stojanech tak si říkám kdo to tam vůbec může tankovat. Je je zajímavé že v D. zase má Shell velice kvalitní naftu a to znamená že nás tady tato firma záměrně nepřiměřeně odírá. Benzinu jesm dříve taky nemusel, ale ta má vedle Agipu velice kvalitní naftu a tak mi nic jiného nezbývá. V každém případě přidávej do nafty zimní Vif, taky to zvyšuje mazivost nafty a to je životně důležité pro CR vštřikovací soustavu. Pokud budeš potřebovat nějaké info rád pomůžu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Tomas80 »

Jednou jsem slysel, ze zimni Vif. je dobry tam obcas dat i v lete.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Czecha
Příspěvky: 51
Registrován: ned zář 20, 2009 11:24 pm
Bydliště: Nizozemi a Praha

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od Czecha »

Jirko, dekuji za radu a i za dusevni podporu po vcerejsi sprse.
Mistni horalove mi uz poradili , na 10 litru nafty 1 litr benzinu.
Nevim cim to, ale mne jezdi auto nejlepe na Shell ( tady u nas je to V-Power, ale v CR si netroufam rici, jaky je tam nazev ). A to jak Sorento, tak Seat Alhambra, co jsem vlastnila pred tim.
MatkoG
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 23, 2010 8:41 am

Re: Spotreba Sorento???

Příspěvek od MatkoG »

to je zujímavé, ty si druhý človek na ktorého som nadabil, čo mal pred sorentom alhambru, a ja som tretí ktorého poznám :D
Odpovědět