Klimakompresor

Odpovědět
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj lidi. Jak Vam jede auto, kdyz mate zapnutou klimatizaci. Nevim proc, ale letos si nejak zacinam vsimat, ze kdyz zapina kompresor, tak je to docela dost znat na vykonu. Nevim jestli jsem si toho predem nevsimnul, ale kdyz tedko zapne a ja jedu v klidku tak kolem 100, tak je cejtit docela znatelne skubnuti a musim slapnout trochu na plyn, aby auto jelo relativne porad stejne rychle. Po chvili zase kompresor vypne a ja musim sundat nohu z plynu, jinak zacne zrychlovat. To ze kompresor zapina a vypina je normalni, ale pripada mi, ze ubira nejak moc vykonu motoru. Uz to dela od jara a tak jsem projistotu nechal vymenit chladivo v systemu, ale dela to stale. Pokud jedu treba rano a nebo pokud vypnu klimu, tak auto jede bez problemu.
Jak jste na tom vy, je to jenom nejaka moje sugesce a nebo je to znamka nejakeho problemu.
Predem diky za odpovedi.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a já vůbec neregistruju zapnutí klimy. Ten velký ktouťák to zvládne s přehledem. Asi zkontrolovat jak plynule chodí to čerpadlo, zda se nepřidírá z nedostatku oleje v chladivu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

No prave je mi to divny, proto jsem nechal to chladivo vymenit, aby tam dali novej olej. Ale je to stale stejny, tak mam obavy, ze asi zacnu pomalicku koukat po nabidkach.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
JAJOO
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:30 pm

Re: Klimakompresor

Příspěvek od JAJOO »

Neviš nahodou jestli tam nebylo malo oleje když to menili? ja to mel na Passate tam to rvalo jak blbé ale bylo tam malo oleja a po vimene to časem stichlo
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Jirka N. »

Možná by stálo za zkoušku u stojícího motoru rukou zkusit otočit předkem řemenice na kompresoru, zda se plynule otáčí a jaká je potřebná síla na otáčení.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

No jeste to vyzkousim. Kolik tam bylo oleje to nevim. Rikali ze museli doplnit cast chladiva, ale mam pocit, ze chybela mozna ctvrtka naplne. A verim tomu, ze si nevymejslej, protoze s touto firmou mam docela dobre zkusenosti co se klimky tyce. Mozna se i zkusim poptat tam co si o tom myslej a klidne at to osahnou oni.
Zatim diky za info.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

Takze jse to tedka zkousel. Jak jsem psal, moc toho tam nepoznam. Respektive kdyz zkusim zatocit s kompresorem, tak jde docela ztuha. Kdyz to porovnam s kompresorem v Peugeotu, tak tam jde docela o dost lehceji, ale nevim jestli to neni treba tim, ze je to jinej typ kompresoru.
Kazdopadne kdyz bezi motor na volnobeh, tak je nabeh kompresoru znat pouze minimalne. Kdyz ale pridam plyn na nejakych 1500 a nebo 2500 otacek, stale ho drzim a zapnu klimu, ta otacky spadnou o nejakych 300 dolu, ale trochu je mi divny, ze to ridici jednotka nevyrovna zase na ty puvodni otacky. Na ty se to vrati zase Kdyz vypnu klimu. Zejtra se stavim to prokecat do toho servosu jak mi menili to chladivo. Tak uvidim co mi na to reknou. Kazdopadne asi nejakej problem tam bude.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

Takze jsem dneska objel servis kde mi menili to chladivo a i jsem se stavil v Kie a vsude mi rekli, ze to urcite neni pridrenej kompresor, ze to uz je pak i slyset a hlavne to prej neni dlouhodoba zalezitost. Jakmile se prej zacne pridirat, tak uz je to pak otazka chvilky, kdy se zadre uplne.
Bohuzel nikdo mi nerekl nejakej uzus a tak holt budu cekat co bude dal. Neverim tomu, ze je to normalni, protoze loni to jeste chodilo bez problemu a at mi nikdo nerika, ze u 2,5 litrovyho motoru to bude se mnou v aute skubat, kdyz naskakuje a nebo vypina klima.
Takze jsem tedko deda cekatel a bud se to casem zase zlepsi jak psal Jajoo a nebo se to vyteli uplne. Kazdopadne v tom druhem pripade dam vedet, aby jste tomu treba mohli predejit.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a poslechni si jak chodí kompresor když je zapnutej. U předchozího auta Mondea jsem měl vyběhanej kompresor a ten po zapnutí hodně hučel, ale normálně fungoval. Problém se zhoršoval a ten jsem vyřešil výměnou za zánovní motor i s kompresorem a od té doby až do prodeje nebyl žádný problém. Domnívám se že opotřebení bylo na vrub neomezené rychlosti v Německu ze kterého bylo Mondeo dovezené a tam třeba může se točit na 4000 ot několik hodin. Já na dálnici klimu téměř nepoužívám a třeba u O I 1,8 T mám již 10 let vše původní i s chladivem :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Klimakompresor

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. A to uz jsem vymenil i filt na sani motoru, abych co nejvic zredukoval pripadne moznosti :-). I kdyz se mi nezda, ze by to bylo neco s motorem spojenyho, protoze jinak kdyz nebezi klima tak to jezdi jako das.
Prave ze kdyz sepne, tak mi pripada, ze jde pekne a prave to potvrdily i vcera ti mechanici, kdyz na nej koukali a bylo to natoceny. No jeste vyzkousim sjet v patek do Kie. Myslel jsem si vcera ze to skouknou hned, ale v celem okrese je asi jenom jeden mechanik kterej to umi napichnout, ale ten je prej tedko bohuzel na skoleni. No jeste ze nejsem kvuli ridici jednotce uplne nepojizdnej, to bych asi musel jezdit do patku salinou dokud se pan neproskoli :-). Necham to hodit na diagnostiku, protoze nekdo tvrdi, ze tam je zpetna vazba s ridici jednotkou motoru, nekdo zase ze ne. Uvidim, co tam zjistej a jestli bude vsecko v cajku, tak uz to proste nebudu resit a holt budu cekat co to udela.
Kdyby to bylo v zaruce, tak po nich budu jezdit, ale musim uznat, ze je pravda co mi rikali, ze by ze mne akorat tahali penize a treba by taky na nic neprisli. No aspon, ze na to predem upozornej :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět