Koupě cee´du

Odpovědět
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Souhlas s tím nezvládnutím marketingu..Tchán už bude začínat třetí měsíc a auto stále nikde, nikdo ani neví kdy bude..Je to 1,4 EX..Přesně tak je dost motorů CRDi a zbytek se prý nestačí dělat..Nevěřím tomu..Je to ostuda..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Reklama
 

kia mechanik
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 20, 2006 11:04 pm

Příspěvek od kia mechanik »

Je to tak,motory 1,4 se nestíhají dělat,montují se tak též na slovensku,ale i auta jako celek,prostě je to tak jako když byla novinka Sorento tak taky nebylo,čekalo se na něj tak půl roku a to spostu zákazníků odradilo,dokonce byl případ kdy jeden pán čekal na Sorento 10 měsíců a vydržel..... Teď příjde na trch Cee'd kombi a bude to samé....
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Já vím, ale tohle zákazníka dnes bohužel nezajímá..Je sice hezký říct, že čekací doba je i u konkurence, ale čekat už třetí měsíc je vážně dost..Já vím, pláču za tchána na špatném hrobě, ale já sám jsem to vzdal a koupil Rio..Počká ještě 14dní, to co má ve smlouvě a pak žádá vrácení složené zálohy a jde do něčeho jiného...Všude se píše, jak je dodací lhůta do týdne (myslím že v Autotipu) a to u všech verzí a realita je jiná..Nabízí něco, co nemají a ani neví, kdy budou mít..Nevím je to celý takový nedotažený do konce..Potahová látka jenom jedna, do konce února jenom 4 barvy v nabídce, příplatková výbava taky nic moc..Nechci nic hanit nebo pomlouvat, ale s tímhle mohli počítat..1,4 stačí většině lidí a je jedno v jaký výbavě (to musí být pro výrobce maličkost)..No uvidíme co přinese těch 14dní..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

s tou připlatkovou výbavou máš recht! skoro žádná! a informovanost prodejců v čr nulová! když jsem si byl objednávat ceeda tak jsem se ptal na kontrolu tlaku v pneumatikách a vyhřívaná přední sedadla (což byla výbava nej verze) a tam mi řekli že nic takového není a že sem se prý spletl. přitom na slovensku je to normálně ve výbavě. jo a co mě pobavilo tak že ani nevěděli že nějaký systém kontroly tlaku v pneumatikách existuje,že prý to nemůže fungovat. měli by si raději zavolat bratram na slovensko....
igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

No prodejci Kii, to je kapitola sama pro sebe. I když abych nehaněl - Autotech Hradec Králové - pánové Turek a Exna(e)r jsou velice světlou vyjímkou.
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Tak přeci jen pozitivní zpráva..Po mailu na zastoupení Kia na Chodově se bleskurychle ozval pan Suk a ochotně sdělil termín výroby i dodání..Takže 21.3. se vyrobí, cca 10dní později by měla být u dealera k prodeji..Takže se tchán dočkal.. :lol: Dokonce v barvě Q8 béžová Pewter metalíza, která se v době objednání ještě nedělala, prodejce to však popletl a napsal právě tuto..Takže tady musím pochválit zastoupení Kia a hlavně pana Suka z Chodova..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

a kdy že to objednával???
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Přesně 3.2.07..Takže to vypadá na ty dva měsíce, že to snad vyjde..Ale i tak je to dost..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

KOUKNĚTE NA WWW.KIAMOTORS.CZ na PŘÍSLUŠENSTVÍ K CEE´DOVI!!! super jsou ty spojlery. to auto ma pak ale šmrnc,co??? škoda že tam nemají ceny...
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

ahoj Kluci... Měl bych dotaz. Na základě tohoto příspěvku jsem si šel prohlídnout doklad o zaplacení zálohy (10tis.) na Cee'd 1,4EX. Zaplatili jsme to v pátek 16.3. Bohužel tam ale neni nic o tom kdy by mělo auto dorazit. prodejce jen řikal, že auto zadává do výroby, takže ať počítáme tak přelom května června. na to jsme tedy přistoupili. Ovšem po čtení příspěvků tady na foru jsem se trošku vyděsil... Zajímalo ba mně tedy o jaké smlouvě to vlastně tady mluvtíe? Pokud nemám zadán datum předání auta, tak, kdyby to trvalo třeba půl roku a ne proklamované 2apůl měsíce můžu požadovat o navrácení zálohy? Nebo jsem už "připoután" k prodejci a budu muset čekat klidně i rok, kdyby se něco p****o?

díky


Marecek píše:Já vím, ale tohle zákazníka dnes bohužel nezajímá..Je sice hezký říct, že čekací doba je i u konkurence, ale čekat už třetí měsíc je vážně dost..Já vím, pláču za tchána na špatném hrobě, ale já sám jsem to vzdal a koupil Rio..Počká ještě 14dní, to co má ve smlouvě a pak žádá vrácení složené zálohy a jde do něčeho jiného...Všude se píše, jak je dodací lhůta do týdne (myslím že v Autotipu) a to u všech verzí a realita je jiná..Nabízí něco, co nemají a ani neví, kdy budou mít..Nevím je to celý takový nedotažený do konce..Potahová látka jenom jedna, do konce února jenom 4 barvy v nabídce, příplatková výbava taky nic moc..Nechci nic hanit nebo pomlouvat, ale s tímhle mohli počítat..1,4 stačí většině lidí a je jedno v jaký výbavě (to musí být pro výrobce maličkost)..No uvidíme co přinese těch 14dní..
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

V žádném případě to nemělo být jako nějaké strašení nebo tak...Ale u každé smlouvy by přeci mělo býd datum plnění nebo něco v tom smyslu..U tchána (i u mě) máme od prodejce smlouvu, kde je napsáno např. duben 2007..Ale buď v klidu, jak to tak vypadá, tak se začalo už stíhat a dodání je doopravdy otázkou cca 2 měsíců...S přibávajícím časem výroby ty lhůty budou určitě kratší a kratší, až se trhy nasytí..Počkej po roce, to už budou auta stát přímo na ploše prodejců a čekat na potenciální kupce :D . Takže klid...
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Jasně... Já tomu chtěl dodat jen dramatično. Kupujeme to u NHcar, tak snad budou seriózní, jinak prodejce byl úžasnej, takže chci tady jen zdůraznit, že se nedá vše paušalizovat....viz potíže s prodejci Kia... Pevně doufám, že počáteční spokojenost nebude dlouho ničím narušena. Jinak ať koukám jak koukám, rozhodně nemám žádnou smlouvu, spíš jde jen o daňový doklad s datumem vystavení, kde je specifikováno co objednáváme a jakou platíme zálohu...razítko, podpis prodejce a šmitec. Nic víc nic míň
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

No záleží na prodejci..Se mnou a s tchánem sepsali normální kupní smlouvu..Ale je to asi prodejce od prodejce..Já nakonec až z Prahy zavítal do Bupi Loket-Brzotice..Tam jsou v přístupu super..Ale neboj NH Car má dobrý jméno..Ale že umíš udělat dramatično :lol:
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Koukám, že sme skoro sousedi....já bydlim na Velké Ohradě. už se těším až tu bude více zkušeností s Cee'dem. Jinak k prodejci malý příběh: Neměli jsme u sebe zmiňovaných 10tis na zálohu. Prodejce tedy navrhl, že auto klidně objedná, ale že mám v pondělí přinést tu desítku aby z toho neměl potíže...že mi ale důvěřuje. Už dávno jsem ho hodnotil kladně, ale tímhle mě potěšil ještě víc. Ještě jsme řešili jak to pořešit jinak a lépe až pak navrhl, že mi půjčí svoje auto, abysme si dojeli do bankomatu pro peníze. strčil mi klíče od Cee'du v dieselu a jeli sme...auto bylo jeho...a ani s náma nejel... Takový přístup bych čekal někde v Minnesotě, kde by mě to po zkušenostech nepřekvapilo, ale v Praze? No prostě časy se snad mění....doufejme...
mimochodem v tom dieselu je cee'd raketa s velmi ostrým nástupem krouťáku, který je ale využitelný v malém intervalu otáček...jinak ale paráda...
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Tak ahoj sousede :D To co říkáš o té jízdě bez řidiče, jsem měl možnost v Bupi zažít i já..Prostě vemte si klíčky, já tu mám ted zákazníky a můžete se jít projet..Taky jsem koukal...No zřejmě si začínají zákazníků vážit..Asi ví, že je na trhu taková tlačenice, že už s kyselým obličejem neuspějou, což je jedině pro nás kupující dobře..Takže máš objednáno benzín nebo CRDi??
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Odpovědět