Koupě cee´du

Odpovědět
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Já zde jen prezentuju informace, který jsem dostal. Podle mě to je VELMI nepěkná vizitka pro Kiu (pominu li trestuhodné čekací doby na vozidla). Mě jako zákazníka nezajímá sytém jakým se ke mě auto dostane, ale můžu konstatovat, že bych byl pěkně n****j, kdybych se pak následně dozvěděl, že jsem zbytečně vyhodil 10klacků za normální barvu a pracně se jich domáhal zpět. takže někdo by měl udělat pořádek, nebo se Kia své pověsti zkrátka nikdy nezbaví...
Reklama
 

Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Kosťo nevím nevím, ale NH Car přeci nemůže přímo nakupovat od výrobce..Dle mého je pravda někde jinde...Přímý dovozce je přeci importér tzn. Kia Czech na Chodově..A že prodávala za příplatek jenom jednomu prodejci je mi divné..No ať je to jak chce, hlavně, že se to vysvětlilo a hlavně napravilo..Asi šlo o nedopatření..No jo, je toho asi dost, když se rozjíždí novej model, prodejci jsou natěšení, kupující také a pak je z toho guláš..Ještě jednou, hlavně, že se to vyřešilo..Jinak byl jsem se juknout v NH Car a jsou tam příjemní a ochotní..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Jsou ochotní i příjemní v NHCar, souhlasim. jak jsem psal... v Kia Motors Czech jsem se dověděl, že bílá je bez příplatku. jestli mi tedy tady pan Ivošek tvrdí, že dovozce, tedy Kia Motors Czech prodává auta dealerům, tak mi to nejde na rozum, jak je mozny udelat takovou chybu, ze HCar koupil nekolik bilych aut s priplatkem. pro nekoho je 10tis dost penez prece....
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Jeste k tomu nakupovani od vyrobce. Nevim jak to chodi, to je pravda. Kazdopadne pokud se auto zadava do vyroby, tak se OBJEDNAVA u vyrobce. nebo u dovozce? Jestli u dovozce tak bych to pak chapal, ze se nekde stane chyba, protoze cim vic clanku v retezci, tim spis se neco pokazi, ze. proc to delat jednoduse (napr nejakym zadanim pozadavku do objednaciho systemu), kdyz to jde asi slozite....
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Příspěvek od ivošek »

Objednávky do výroby jdou přes dovozce, který požadavek zasílá dále..
Stejně ale nemůžu přijít na to, kde se mohla stát chyba, poněvadž od začátku prodeje bylo jednoznačné, která barva metalická je a která ne.
Pokud dovozce fakturoval bílo barvu jako metalickou, samozřejmě nedopatřením, překvapuje mě že si to v NH caru nepodchitili?
Jinak věřím, že jsou v NH caru výborní a ochotní prodejci a ani se jim nedivím, že se mohlo zezačátku stát něco podobného protože informací o variantách, výbavách ceeďu bylo poměrně málo a nějaký čas trvalo, nežli se to trošku rozběhlo...

Teď se už rozběhlo i příslušenství a možností jak si vylepšit nebo přízpůsobit ceeď je daleko víc...
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Příspěvek od ivošek »

Přesto všechno mi ale přijde, že chyba se stala na straně NH caru..
S dovozcem jsem neměl niky podobný problém a vůbec, spolupráce s tímto subjektem je velmi dobrá..
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Přesně jak píše ivošek..Dle mého je cesta při objednání tvůj prodejce-Kia Czech-Kia výrobce a při dodání je to přesně naopak..Proto také na Kia Czech na Chodově přesně vědí, kdy se jaké auto vyrábí..Alespon mně to pro tchána zjistili přesně na Chodově (vyrábí se dnes :lol: )...Máš pravdu Kč 10,000,- je dost pro každého, ale zase si myslím, že šlo o omyl...
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Se to tady rozjelo, což je super..Sice moje sekce Rio je mrtvá, ale co se dá dělat..Za tchána a z mých poznatků budu přispívat tady..Na druhou stranu šlo asi o omyl, ale nikdy jsem neslyšel o bílé metalíze..Třeba se pletu, ale ta výmluva na to, že toto řekl Kia Czech je trošku zvláštní..No nic, snad se nedostalo moc lidí k bílé barvě za příplatek, protože věřím, že jak pro Kiu Czech, tak pro samotného NH Car to musí být nepříjemné...Ale jo stát se může, pokud to napraví a popř. vrátí s úsměvem peníze, není co řešit..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Příspěvek od ivošek »

Pokud by si v NH caru ověřili u dovozce informaci, zda je či není bílá barva metalická, určitě by se vyhli nepříjemnostem ještě dříve nežli se něco podobného dostala k zákazníkovi. Sám jsem narazil v produktovce (což je prospekt pro prodejce o cee'du, kde najdete všechny možné varianty a kombinace výbav) a zde v anglickém originále bylo uvedeno, že bílá barva je metalická. Jenže už v té době jsme věděli, která barva je jaká, i přesto jsem si toto potvrdil u dovozce, který mi okamžitě ujasnil, že se jedná o tiskovou chybu a že bílá barva je nemetalická, tudíž se za ni nepřiplácí. Snad i možná od této chybky pochází celé nedorozumění v NH caru. S tím, že si to tam prodejce musel zaplatit se mi to vážně nezdá (jestli si snad nechtěl přilepšit a zákazníkovi bílou nenabídl s příplatkem, ale to je myslím že...to byl jen fóór) :-) to by se pak Kia vážně asi nikdy lepší pověsti nedočkala, mít ve svých řadách podobné experty:-)
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Byl to fór....doufám:o) Jinak nemůžu než souhlasit a asi jste kápnul na to z čeho to pramení... Tu produktovku, jak píšete, mi dokonce i ukazovali a odvolávali se na ní...
Tak a je to vyřešeno... :D
Doufám, že při předání auta nám daj nějakej dárek, za to, že jsme jim vlastně ušetřili peníze a vyřešili problém - kterej by vlastně teprv odhalili v budoucnu :lol: :lol: :lol: (humor... :lol: )
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

jinak v kiu Cee'd věřím. Přesvědčil mě motor i kvalita zpracování, testy v médiích, záruka... a proto jsme se pro ní rozhodli z výběru ve kterém byli auta jako Golf V, Honda City (jsem si vědom, že je to jiná třída), Škoda Roomster, suzuki SX4, Focus, Citroen C4....atd atd...
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Měl bych eště dotaz, když tay máme prodejce :lol: Jak je to se 17"kama kolama na cee'd? Je možné je na auto namontovat? Je tato velikost na auto již schválená? popřípadě jaká maximální velikost (průměr) kola je možné na Cee'da namontovat?
A ještě bych měl otázku, pokud podle papírů není možné na auto namontovat například 17ky kola, dá se to potom řešit nějakou vijímkou? Nebo už to dnes není potřeba?
A na závěr ještě by mě zajímalo, jestli by změna kol mohla mít nějaký vliv, třeba na záruky?
ivošek
Příspěvky: 37
Registrován: sob srp 12, 2006 9:46 am

Příspěvek od ivošek »

Podívám se jak to s těmi sedmnáctkami je, alespoň si rozšířím obzor a určitě dám vědět.. Jinak jsem někde narazil i na velikost 225/40 R18, ale raději to ověřím.
Co se záruky týče, pokud bude auto pro ten který rozměr homologované, na záruku to vliv mít nemůže, spíš na pohodlí a snad i spotřebu, ale to je pro člověka, který chce mít auto vyšperkované až na druhém místě:-)))
Kosťa
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 18, 2007 8:41 pm

Příspěvek od Kosťa »

Super odpověď. díky a těším se na vaše zjištění... Jinak ptám se právě proto, že nedávno jsem slyšel že Cee'd zatím není ještě homologovaný ani na ty 17ky, ale že snad bude v nejbližší době. doufám, ale, že pokud se tak stane až po té, co si převezmeme auto, tak i v tom případě budeme moci na auto dodatečně 17ky nacpat.
igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

ivošek píše:Dost zajímavá debata ohledně bílé nemetalické barvy:-)))) mooc jsem se pobavil hlavně nad NH-car, protože to zní neskutečně podivně.
Bílá se nepřiplácí, bílou určitě u žádného vozidla výrobce nechtěl zaplatit a pokud se někde stala chyba, tak u importéra, který prodává dealerům vozidla od výrobce a nejspíš si "nedopatřením" nafakturoval i příplatek 10tis.Kč za bílou "metalickou" a hlavně nepříplatkovou barvu:-))) a od importéra se poučili asi i v NH-car.
Vážně se bavím.. :D :D :lol:

A jestli chcete 1,4 LX s dálkovým ovl., v Brně jich pár máme skladem, takže Vám je rád prodám.. (PEMM - Bohunice), případně se ozvyte na mail: ivo.soukup@email.cz.
Do druhého dne Vám můžu auto předat!!
Vy máte Ceedy skladem? Prodejce mě přesvědčoval, že v republice není skladem jedinný ceed. Ještě blbá otázka, berete starší vozidla Kia protiúčtem? Jedná se o 11 měsíců staré Rio II LX+ (+dálkové ovládání centrálu, rádio, sada zimních gum po 1 zimě) v modré metalíze a najeto mám 14 tis. km. Může se taky zeptat na barvy, které máte?
Odpovědět