nema niekto problem v prevode 4x4??

katan
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 07, 2010 9:36 am

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od katan »

ok
Reklama
 

JAJOO
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:30 pm

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od JAJOO »

caute ja mam podobny problem vcera sem dovezl Sorento 2003 2,5crdi manual ale mam problem s prevodom na 4*4 LOV cestna stirkolka mi ide ale LOV sa nezapne ket mam v polohe AUTO tak funguje aj predek aj zadek ale jak dam LOV tak sa mi ani nerosviti kontrolka proste to neudela nic, kdys mate zaple na AUTO sviti vam nejaka kontrolka? mne se rosvitila zelena ikonka simbolu auticka kdys sem dvakrat po sobe prepl s auto na LOV ale pak mne zustala blikat dokud sem nezhasl a znou nenesartoval,pojistky sem dival ty vipadaju dobre kdys zapnu klicek tak se mne rosviti zelena ikonka auticka a vedle toho ikonka LOV a jak nastartuju tak zhasnu a pak us se nerosviti. Dopredu Diky za cene rady
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Kdyz mas 4x4 AUTO tak na pristrojovce nic nesviti. Takze podle toho to nepoznas.
Nevim jak prepinas to 4x4LOW. Kazdopadne je potreba to prepinat kdyz auto stoji a ja vetsinou zatahnu rucku a seslapnu spojku a brzdu. Mozna je tato kombinace zbytecna, ale kdyz jsem to zkousel zezacatku, tak mi tam taky LOW nechtelo skocit a pak jsem metodou pokus omyl prisel na to, ze timto zpusobem to naskoci v pohode behem nekolika vterin :-).
Ale predpokladam, ze to tak asi delas, takze mozna budes mit podobnej problem jako Stunter.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
JAJOO
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:30 pm

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od JAJOO »

Ja to zkousel kdyz auto stoji a mam seslaplu spojku tak jak si me to psal sem to neskousel ale skusim a dam vedet. jo prosimte jakou mas asi spotrebu?
JAJOO
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:30 pm

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od JAJOO »

Tak sem to skousel kdys zatahnu rucku zeslapnu spojku a brzdu tak mne asi po 5vterinach zacne blikat kontrolka ale to je kontrolka nahonu 4*4-taky zeleny symbol auticka ale LOV se me nerosviti a ani mne napripada ze by se zaradila redukcia a kdys to chcu vipnout tak musim zhasnout motor jinak to nevipne
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od Tomas80 »

Tak to je divny, me se vubec symbol auticka nerozviti, a sviti jenom symbol LOW. Tak tam asi bude opravdu neco jineho. Asi bych prolez to vedeni jak psal stunter. Ale spis mu asi napis, v kterym miste to mel preslehly, protoze to bude asi castejsi zalezitost. Asi mu napisu taky a projistoru se na to mrknu, protoze redukci potrebuju.
Jinak spotreba se pohybuje kolem 9-10 litru. Ale jako nejezdim jako nejakej kloboukar, takze obcasnej pedal na podlaze neni vyjimkou :-). Tedko jsem tam zkousel dat powerbox a spotreba klesla minimalne o pul litru a to jsem si jeste vychutnaval narust vykonu, ale jako vzdy jsem mel pech na nejakej patecni a nebo pondelni kus, takze uz jsem ho musel poslat na reklamaci :-(. Je to na podelani.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
pokorny_jan
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 23, 2010 11:50 am

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od pokorny_jan »

Měl jsem podobný problém. V zimě fungoval poho pouze zadní nápravy. Elektronika fungovala správně - spínala, ale kola se netočila. V servisu dost dlouho bádali. Nakonec dali auto na zvedák a přední kola se roztočila. Problém byl v tom, že se dala udržet rukou. Je tam kdesi malá plastová vymezovací podložka, která má po sepnutí pohonu předních kol zajistit přítlak ve spojce do přední nápravy. Bohužel nezajistila. Místo jedné tam dali podložky 3 a od té doby naprosto bez problémů.
JAJOO
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 09, 2010 9:30 pm

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od JAJOO »

mne nahon 4*4 ide len mne nejde radit redukcia ale nejspis je v haji motorek co to radi uz sem to i delal sel do skratu tak sem dal previnut vinuti bylo prerazene chvilu to fungovalo a tet to zas nejde tak musim sehnat jiny
Sonz
Příspěvky: 23
Registrován: úte bře 01, 2011 6:20 pm

Re: nema niekto problem v prevode 4x4??

Příspěvek od Sonz »

ja som ten motorek vymontoval s celou tou prírubou a zapoojíl som ho na 12v točil sa do obidvoxh stran a normalka, dal naspeť a uzavierka už fungovala
Pre prípadné otázky pre istotu posielajte aj ako súkromnú správu.
Odpovědět