Přibržďuje zadní kolo u Sorenta 2,5 CRDI

Odpovědět
harom
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 03, 2008 6:48 pm
Bydliště: KH

Přibržďuje zadní kolo u Sorenta 2,5 CRDI

Příspěvek od harom »

Zrdavím, nemáte někdo zkušenost s přibržďováním zadního kola u Sorenta 2,5 CRDI, r.v. 2004 automat?
Projevuje se to, když auto je plně naložený a nebo táhnu vlek, tak se mi přibržďuje pravé zadní kolo. Brzdu jsem rozdělal a vyčistil. Byl klid, ale po nějaké době to opět přibržďuje.
Nikde jsem taky nenanšel zátěžové čidlo, takže nevim jestli tam nějaké vůbec je.
Díky za radu.
Roman
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přibržďuje zadní kolo u Sorenta 2,5 CRDI

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Tak na Sorentu se mi to jeste nestalo, ale u predchoziho Seata mi taky zacalo zadni kolo pribrzdovat. Nejak jsem to ani necejtil,ale zjistil jsem to, kdyz jsem mel na jedne strane uplne sjety desky a druhe byli tak v polovicce. Kdyz jsem to rozdelal, tak jsem zjistil, ze na desticky tlaci pist a ten je krytej prachovkou. No a asi jak nekdo predemnou vymenoval desticky, tak tam pochroumal tu prachovku a na pist se zacala dostavat voda. Vysledkem bylo, ze se prestal po odbrzdeni vracet. Nastesti tenkrat stacilo ho pekne ocistit, poradne promazat a hlavne srovnat prachovku a od te doby jsem mel klid. Psal jsi, ze si to rozdelaval a vycistil. Pokud jsi nekoukal na ten pist pod prachovku tak se na to mrkni, mozna tam bude nejaka podobna ptakovina jako jsem mel ja. Pokud jsi na to koukal a je to v poradku, tak to bohuzel nevim co by to mohlo bejt jineho.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
harom
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 03, 2008 6:48 pm
Bydliště: KH

Re: Přibržďuje zadní kolo u Sorenta 2,5 CRDI

Příspěvek od harom »

Díky za radu. Rozdělal jsem to a byla prasklá prachovka a píst je zarezlý. Destička je pěkně sjetá.

Roman
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přibržďuje zadní kolo u Sorenta 2,5 CRDI

Příspěvek od Tomas80 »

Jo neni zac, kazdopadne jsi na tom asi hur, nez jsem byl ja. Asi se na to taky na jare mrknu, protoze to je docela pakarna ktery si clovek ani nevsimne a vetsinou na to prijde az kdyz je pozde.
Zatezove cidlo tam asi nemam. Jelikoz u noveho Sorenta se dava jen u urcite verze, tak si myslim, ze u tech nasich je asi jeste nedavali.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět