Ceed cerstvy majitel

Odpovědět
Flammer
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 03, 2010 6:14 pm

Ceed cerstvy majitel

Příspěvek od Flammer »

Ahojte som novy, clen teda aj majitel ( cca 3 - 4 tyzdne ) novej Kii Ceed 1.4 ( predvadzacka ) ta po facelifte s motorm 77 kw .
S autom som velmi spokojny len nasiel som par nedostatkov o ktorych by som sa rad podedlil resp. radu nato ako sa daju odstranit .

Prvy a najhlavnejsi problem je v plynovom pedale ktory je tzv. ultra citlivy - chcem sa rozbehnut ale len malokedy sa mi to podari tak aby mi motor nezahucal ( doteraz sa mi to na ziadnom aute nestavalo ) tym ,,hucanim myslim cca 2,5 tisic otacok niekedy aj viac. Jednoducho robim co mozem, skusam vselico ale jednoducho sa mi nedari a potom ked ,,majstrujem na sidliskovom parkovisku ( jednotka , spiatocka a dookola ) tak zacinam citit taky smrad tipujem ze je to spojka ( ale niesom si isty totiz neviem ako ma taka spojka smrdiet :wink: ) citit to tak za gumou alebo neviem presne ale prijemne to vobec nieje , tie otacky sa samozrejme aj odrazaju na vyssej spotrebe a predpokladam ze ani spojke to neprospieva, takze nejake rady ako to napravit ? resp. ci sa to da ta citlivost v autorizovanom servise ,,nastavit´´

Druhy problem som nasiel len tento vikend ked som bol v rucnej umyvarke a wapku umyval auto , ze sa mi spodna cast predneho praveho svetla zarosila ! - predpokladam ze stavat by sa to nemalo a budem musiet navstivit servis . Dufam ze to v ramci zaruky poriesia .

Chcel by som sa popripade aj informovat ako spravne zabehnut motor kedze som ho kupoval ako predvadzacku a mal uz najazdenych cca 5 tisic km .

Dakujem vsetkym za Vase postrehy a prajem pekny zvysok vecera .
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Ceed cerstvy majitel

Příspěvek od tomasko007 »

na uvod par otazok :-)
Ake auto si mal predtym ?
co ta viedlo k tomu kupit predvadzacku ?

- pokial si nevies zvyknut na spojku a plyn, ze to spolu vobec sa neda zosuladit, chod s tym do servisu, nech to oni vyriesia.
- ja som mal zo zaciatku tiez problem, kedze spojka zabera viac ako za polovickou svojej drahy ( nahor ). som sa hral iba so spojkou aby som sa naucil kedy presne "zabera".
- 2500 ot. na taky motor vobec nie je vela.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceed cerstvy majitel

Příspěvek od MaTToS »

So zabehom si nerob starosti predvadzacky su zabehnute viac nez dost a ked ma 5000km tak to uz je zabehnute urcite, a aky bol cenovy rozdiel nova v rovnakej vybave / predvadzacka ?
Citlivost pedala sa nastavit da prip. aj jeho tuhost by mala ist nastavit ved chod do autorizaku a minimalne sa ich spytaj ze ci to je v poriadku a ty si poleno alebo to nieje v poriadku a treba to opravit prip. si tam vyskusaj ineho ceeda - predvadzacka sa vzdy najde a uvidis takto na dialku tazko radit .

2500ot. na taky motor siice nieje vela, ale take otacky pri parkovani vedia pouzivat snad iba zeny lebo zdravo uvazujuci clovek dokaze jemne nacuvat pri otackach do 1500 ale tak poznam take speciality ze ide to cuvat tak motor huci jak hovado a spojka ledva ledva v zabere auto slimacim tempom sa hybe dozadu a to teprva potom citit spalenu spojku ale tak to uz su ozaj ze tupe individua za tym volantom lebo aj napriek tomu to nacuvaju nakrivo, otvorenim dveri odru auto stojace vedla no uzas, upalit zaziva .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
C E E D
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 10, 2012 11:12 pm

Re: Ceed cerstvy majitel

Příspěvek od C E E D »

Chtěl bych pochválit novou Kiu Ceed....2012 jsem sní naprosto spokojenej co se týče spotřeby jezdím za 6,5 a to se stím nemazlím.Motor jede krásně za plynem.Krásně odhlučněné...jedu 130 a v kabině ticho.Na silnici sedí jak prdel do kalhot.Prostě tenhle kousek se povedl...teda aspon zatím uvidíme co bude dál :) ale zatím mně dělá jenom radost :D
Uživatelský avatar
eliw
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 27, 2012 8:33 am

Re: Ceed cerstvy majitel

Příspěvek od eliw »

Přidávám se. Rovněž jsem s novým ceedem spokojen. Mám sice jen základní motor, ale celkem to jede i tak :)
Spotřebu to ukazuje 6.2l/100, ale jezdím v záběhu a tím pádem i celkem "pomalu".
Nestálo by za zvážení udělat zvláštní sekci pro nový ceed? :?:
Kia Ceed 1.4 CVVT
Odpovědět