Alternátor, nejaké problémy boli ?

Odpovědět
Sonz
Příspěvky: 23
Registrován: úte bře 01, 2011 6:20 pm

Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od Sonz »

Zdravím chcem sa vás spýtať či ste tu mal niekdo nejaké problémy s alternátorom na sorente r.v 03 2.5crdi103kw, nejaké diody či odišly alebo ložisko ?
Pre prípadné otázky pre istotu posielajte aj ako súkromnú správu.
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od Tomas80 »

Zatim beha jak hodinky. Sorento 2003.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od serti »

Ahoj. Zrovna dnes mi spadl řemen který je na alternátor a další součásti. Spadl, protože se "posunula" řemenice alternátoru..... Máte s tím někdo zkušenost ? Můj mechanik je na horách, budeme to řešit až v pondělí....
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od zdeny65 »

serti píše:Ahoj. Zrovna dnes mi spadl řemen který je na alternátor a další součásti. Spadl, protože se "posunula" řemenice alternátoru..... Máte s tím někdo zkušenost ? Můj mechanik je na horách, budeme to řešit až v pondělí....
Jo hele,není to dlouho,co jsem řešil tohle preventivně.Ale dozvěděl jsem se,že na alternátorech do 120A jsou pevný řemenice a ne volnoběžky.Mám 110A Valeo a mám pevnou.Tak vřele doporučuju koupi takovou.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od serti »

Problém s kladkou jsme vyřešili hned, jen k popisu jsem se dostal až dnes.
Zasekla se volnoběžka a kladka se uvolnila a popojela na hřídeli. Nová kladka s volnoběžkou je docela darda.... v Kia servisu 8 tis. bez DPH !!! Můj mechanik mi ji sehnal asi u Kelly a i s prací to vyšlo na 6.200,- Kč.
Chvíli jsem uvažoval i možnosti pevné kladky, jak je uvedeno v příspěvku výše, ale taková kladka nejde koupit (asi), a udělat jí nemám kde. Taky si myslím, že by to nemuselo dělat dobrotu, když je originál s volnoběžkou.
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od zdeny65 »

serti píše:Problém s kladkou jsme vyřešili hned, jen k popisu jsem se dostal až dnes.
Zasekla se volnoběžka a kladka se uvolnila a popojela na hřídeli. Nová kladka s volnoběžkou je docela darda.... v Kia servisu 8 tis. bez DPH !!! Můj mechanik mi ji sehnal asi u Kelly a i s prací to vyšlo na 6.200,- Kč.
Chvíli jsem uvažoval i možnosti pevné kladky, jak je uvedeno v příspěvku výše, ale taková kladka nejde koupit (asi), a udělat jí nemám kde. Taky si myslím, že by to nemuselo dělat dobrotu, když je originál s volnoběžkou.
No že ses hlavně zeptal?Kladka se dá koupit u KIA za sedm stovek.Stačilo jen pípnout...No a pak se ještě používaji speciální řemeny,který jsou konstruovaný speciálně na pohonná ústrojí bez automatických-tedy odpružených kladek.
Jo a jinak kladka z volnoběžkou vychází něco okolo tisícovky.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od serti »

Ahoj. Spěchal jsem na opravu, tak jsem sháněl jen rychle.
V KIE mi řekli, že žádnou takovou kladku bez volnoběžky nemají a stejně to co tam nepatří by mi nenamontovali.
Kde se nechá ta kladka s volnoběžkou koupit za tu tisícovku ? Nikde jsme takovou cenu nenašli.
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od zdeny65 »

serti píše:Ahoj. Spěchal jsem na opravu, tak jsem sháněl jen rychle.
V KIE mi řekli, že žádnou takovou kladku bez volnoběžky nemají a stejně to co tam nepatří by mi nenamontovali.
Kde se nechá ta kladka s volnoběžkou koupit za tu tisícovku ? Nikde jsme takovou cenu nenašli.
No moc jste asi nehledali.
http://euroautodily.cz/index.php?page=i ... 004610.204
Tady máš další
http://www.autodilycz.cz/zbozi/alternat ... 88/376963/
Když si zavoláš nebo napíšeš na
http://www.autoelektrika-janota.cz/2530 ... 22-27010-/
Tam se dá normálně domluvit a dokonce sdělí i náhradu.Ale chce to zalehnou pod auto a zjistit číslo alternátoru a výrobce,sundat kryt na volnoběžce a podívat se copak je to za číslo.
Je pro zajímavost,kolik si vysolil za tu volnoběžku?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od serti »

Ahoj.
Tak to jsem opravdu měl počkat a hledat víc.
Takhle jsem zbytečně dal cca 4 tis. navíc ..... volnoběžka byla asi za 5200,-
Dík za odkazy, příště už budu důslednější.
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od zdeny65 »

serti píše:Ahoj.
Tak to jsem opravdu měl počkat a hledat víc.
Takhle jsem zbytečně dal cca 4 tis. navíc ..... volnoběžka byla asi za 5200,-
Dík za odkazy, příště už budu důslednější.
Proto si myslím,že na to forum je.Ne každej najde něco hned.Ale jen tak mimochodem,když si měnil volnoběžku,tak to chtělo už i ložiska v altíku.Stejně Tě to bude v dohledný době čekat.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od viktor »

Už jsem zase tu.Než vylezu na dvůr se zase nasrat,chtěl bych požádat o radu.Bo vy v té Praze víte všechno.(to říkal i dědek a v životě tam nebyl).Před 2ma lety jsem si koupil deklíky na zrcátka z chromu a masku a lá BMW.Dnes se mi ze všeho loupe měděná folie,která je z druhé strany pohromená.Jenom za masku jsem dal 5 litrů,tak se mnou cloumají vášně.Já vím,na koncernových autech to odlízá po půl roku a je to z důvodu peršvihnutých termínů výměny oleje.Neexistuje u Vás nějaká chromovna,která chromuje plast.Chromový sprey je pouze intrierový.Dík
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od ParnosCZ »

Odkud jsi u nas se plast chromuje, ale musi to byt ABS plast ten v sobe ma nejaky komponenet na vodivost nejdriv se pomedi a potom chromuje.
Jinak myslim, ze made in China te vyjde min, nez to dat znova pochromovat, pac se to pocita na centimetry ctverecni.
Muzu ti zjistit i cenovku cm kolik by to stalo mi tam vozime zbozi na galvanizaci ;)

Jo a nebo se taky pokovuje ve vakuovce a to ti taky muzu zjistit kolik to stoji to by mohlo byt min, ale nejni to tak kvalitni jako galvanizace.
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od viktor »

Díky ze odpověď,pošli mi prosím kontakt.Ty zrcátka jsou po zimě zelené,měděnka se tlačí přez chrom na povrch.Zrcátka stály 25OO,- a maska 5.000,- tak si myslím,že pokovení nebude tak drahé.
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Alternátor, nejaké problémy boli ?

Příspěvek od ParnosCZ »

OK v pondeli vecer ti to sem postnu.
Odpovědět