Koupě cee´du

Odpovědět
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Koupě cee´du

Příspěvek od Tony »

Ahoj,
taky uvažuju o koupi nového auta. Mám totiž starou Vectru A bez jakékoliv bezpečnostní výbavy, což mě děsí kdykoliv když vyjedu na ty naše rozbité a přeplněné cesty na kterých jezdí samý ... A tak se chci zeptat na osobní zkušenosti Vás majitelů na tohle auto. Už jsem přečetl hafo recenzí a všechny bez výjimky cee´da chválí. Vrásky mi dělá jen to přeposílené řízení. Jaké máte teda s tim zkušenosti? Uvažuju o 1.6 CRDíčku v max výbavě, protože kde koupíte takové auto pod půl mega? :?: A ještě jedna otázka jak dlouho jste na něj čekali od objednávky po doručení?
Díky za odpovědi
Tony
Reklama
 

kia mechanik
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 20, 2006 11:04 pm

Re: Koupě cee´du

Příspěvek od kia mechanik »

Tony píše:Ahoj,
taky uvažuju o koupi nového auta. Mám totiž starou Vectru A bez jakékoliv bezpečnostní výbavy, což mě děsí kdykoliv když vyjedu na ty naše rozbité a přeplněné cesty na kterých jezdí samý ... A tak se chci zeptat na osobní zkušenosti Vás majitelů na tohle auto. Už jsem přečetl hafo recenzí a všechny bez výjimky cee´da chválí. Vrásky mi dělá jen to přeposílené řízení. Jaké máte teda s tim zkušenosti? Uvažuju o 1.6 CRDíčku v max výbavě, protože kde koupíte takové auto pod půl mega? :?: A ještě jedna otázka jak dlouho jste na něj čekali od objednávky po doručení?
Díky za odpovědi
Tony
Na 1,6CRDi se čeká max 14 dní ty mají skladem akorát 1,4 nejsou nestíhají dělat motory... jinak jízdní vlasnosti dobré a poruchovost ukáže čas,ale zatím co máme jako předváděčku a která se půjčuje novinářům jezdí bez problémů...
creater
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 19, 2006 4:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od creater »

svět motorů jsem zatím nenašel ale tady jsou nějaký celkem slušný recenze http://magazin.auto.cz/testy/kia-ceed-1 ... renci.html a http://auto.idnes.cz/evropa-porazena-sl ... _testy_fdv
Kia Sorento 2.5CRDi EX A/T-mám ho rád :-)
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

díky ale to už jsem všechno četl, víš? tak pokud najdeš ten svět motorů tak mi please pošli. Tony
creater
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 19, 2006 4:49 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od creater »

Tony píše:díky ale to už jsem všechno četl, víš? tak pokud najdeš ten svět motorů tak mi please pošli. Tony
jasný, počítam s tím 8)
Kia Sorento 2.5CRDi EX A/T-mám ho rád :-)
igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

Mátě někdo zkušenost jak dlouho trvá dodání, u prodejce hovořili o 2 měsících? To mi připadá docela dlouho, ale asi to tak bude nebo je to ještě delší?
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Zdravím, dle mých informací, když si objednáš auto nyní je termín dodání červen-červenec..Toto platí pro motor 1,4 a je jedno v jaké výbavě..Já chtěl Cee´da také, ale tento termín mě odradil, tak jsem radši koupil vybavenější Rio ač s kratší zárukou, horším zpracováním, ale čekat na auto 4-5 měsíců to se mi nechce..Toto Kia velmi podcenila a dle mého uteče dost potenciálních zákazníků..Prý je to velkým zájmem o motory 1,4 hlavně na západě (prý kvůli povinnému ručení), ale já se bojím, aby v tom nebylo něco jiného, než velký zájem..Tchán už čáká od konce ledna a stále nic a jen tak to nebude..Je to velký šlápnutí Kie vedle a za tohle by měla někde padnout hlava. Zákazníka nezajímá, že začali vyrábět 50% dieselů a zbytek rozvrhli mezi 1,6 a 1,4..Je to ostuda Kie bohužel..To samé barvy (od března jsou prý už ve výrobě všechny nabízené, předtím asi jenom 4)..To samé interiér a potahové látky (pouze jedna)..Nevím, nevím velká reklama, dlouhá záruka, ale k čemu to lidem je, když musí čekat 5 měsíců..Já osobně, jak píšu výše jsem to vzdal a vzal Rio v novém béžovém interiéru s větší výbavou..Třeba budu litovat, ale v nynější době čekat 5 měsíců, na to už lidi zvyklí nejsou..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

Tak to je opravdu hodně, 4 měsíce - no to se zbláznili.
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Bohužel, dle posledních zpráv to tak je..Včera jsem zkoušel tchánovi volat na 3 různá místa a všude ta samá odpověď..Prostě pokud objednáte nyní počítejte s dodáním červen-červenec..Ovšem neřekli kterého roku :lol: Ne ted vážně..Doopravdy Kia tohle zřejmě neodhadla a je to ostuda..Já to musel odřeknout..Nebudu čekat x měsíců..Prý kdo chce 1,6 nebo 1,6CRDi není problém..Asi si neuvědomili, že lidem bude stačit 1,4 82kW až kam..Všichni, kam jsem se dovolal mi nabízeli 1,6i, jenomže dalších 30tis. Kč připlácet, to prostě není řešení od Kie..Vzal jsem tedy Rio a jsem spokojen..Jenom tchán nadává, že v objednávce má duben a zřejmě to nebude, takže se bude vše asi rušit a půjde někam jinam..Bohužel nežijeme v komunismu, abysme museli čekat nebo někomu někde strkat bokem aby to bylo rychlejší..Ještě jednou hanba Kie..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

No nevím nevím jak to je u benzínů ale u diselů to 4-5 měsíců rozhodně není . já mám objednaného diesela od minulého týdne a měl by dojít v průběhu dubna, možná i dříve. protože tam kde jsem to objednával já jim přišly objednané auta mnohem dříve než měly. ono to záleží na tom jaká výroba právě jede v továrně. ted můžou jet disely a příští týden jen benzíny.a sorry než si kupovat rio kvůli pár měsícům, které mě už nezabijou (mimochodem u hondy na civic je to přes půl roku!!!) tak si raději počkám na už evropské auto, no ne? :D
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

No ono se to hezky řekne, ale když potřebuješ jezdit a svý auto už si prodal tak čekat x měsíců je doopravdy blbý..Máš pravdu v tom, že Cee´d je někde jinde, ale zase já měním každé 3 roky,takže to Rio také vydrží..A hlavně v prodejně měli novou verzi (interiér) Ria s výbavou ve stejné ceně navíc a to rozhodlo..Máš pravdu i s výrobou motorů, ale dlë mých tel. informací je 1,6 CRDi přehršel (mají nadbytek a není kam montovat), poté snad i 1,6i jsou v rozumné míře, ale 1,4i a to chtějí lidé nejvíce prostě nejsou..Prý špatně naplánovaná výroby a ten termín červen-červenec je reálný..Je mi líto ale nelze čekat x měsíců
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
srnecek
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 06, 2007 3:07 pm

Příspěvek od srnecek »

Prodejce mi při nákupu říkal dodací lhůty na cee'da 2-4 měsíce od objednání, nějakým řízením osudu ale měl na salón objednaný kus přesně ten, který jsem chtěl, takže jsem ho včera složil zálohu a v rozmezí 2-5 týdnů ho mám mít.
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

tak to mas good 8) ja se doufam taky brzo dockam. a beres ho jak, na lizacku nebo cash? jo a jeste jedna takova technicka otazka, kdyz je takovy velky zajem o to auto tak jak to ze jsem jeste zadne na ceste nevidel??? ty jo??? :shock:
srnecek
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 06, 2007 3:07 pm

Příspěvek od srnecek »

platim cash, ale uver stejne nejakej bude. Jinak mas pravdu, ja jsem taky moc "cedniku" nevidel, schvalne jsem pocital v nedeli na dalnici praha-brno kolik potkam ceed'u a pro srovnani, kolik potkam roomsteru (taky jsme o nem uvazovali). Vysledek: cee'd 1 ks, roomster 0
igy
Příspěvky: 59
Registrován: stř led 17, 2007 1:29 pm

Příspěvek od igy »

Jaké máte zkušenosti s dealery Kii? Já jsem si loni v dubnu koupil nové Rio, teď jsem ho chtěl dát na protiúčet za ceed a u nás je to obrovský problém - protiúčet prostě nejsou schopni zajistit. To mě docela šokovalo a tak se asi zkusím zeptat někde jinde, i když se mi sice zrovna nechce jet někam jinam, když mám Kiu u nosu, ale tento styl obchodování se mi v dnešní době nějak moc nelíbí.
Odpovědět