Zvonivý zvuk motoru

c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od c.cermak »

Zdravím.Jsem majitelelm Sorenta 2,5 Crdi 16v 105000Km.Jezdí v pohodě a spotřeba je kolem 8l nafty.Jen mne trápí jedna věc.Zvonivý zvuk motoru.Při nastartování běží klidně a v pohodě .Jak se rozjedu a trochu přidám plyn má to zku jako když jsem měl Škodu 120 a na 4 jsem pořádně přišlápl plyn.Ozvaly se ventyly.Po zahřátí motoru se Kia utiší.Vyměnil jsem olej a bylo to o trošku lepší ale žádná sláva.Jinak táhne v pohodě.Jem ten zvuk .Prosím o radu.Díky.Roman
Reklama
 

c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od c.cermak »

Zdravím.Tak jsem byl informován že to asi budou tzv. hydroštyly.Je to možné????
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Hydrostavy ti tlakem oleje vymezujou vuli na ventilech. Nevim jak je to u tohoto motoru, ale kazdopadne pokud je tlak oleje v poradku a na ventilech je stale vule, tak jsou asi hydrostavy v haji a mohlo by to i takhle cvakat jak popisujes.
Jeste jsem nekde zaslechl, ze nejake cinkani se ozyva z motoru kdyz jsou v haji vstriky, ale nechci nijak strasit, je to jenom jedna baba povidala :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od c.cermak »

Ahoj.Tak už víme co to je.Jsou v háji vstřiky.Asi né všechny ale chce to je vytáhnout a zkontroloval. :(
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od Tomas80 »

No tak to je ta asi horsi varianta :(
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od c.cermak »

Taky je mi to divné že od roku výroby 2007 a po najetí 96000km jsou vstřiky v háji.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od Tomas80 »

Ja uz se dneska nicemu nedivim. Bohuzel jsi mel asi pech na nejaky ne zrovna povedeny vstriky, ktery bohuzel odesly. A kdyz k tomu pridam ty sr..... co se tady prodavaj a rikaj tomu naftra, tak se holt neco vyteli.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
MatkoG
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 23, 2010 8:41 am

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od MatkoG »

aditiva aditiva aditiva!!!
Dwalin
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 04, 2011 2:29 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od Dwalin »

chci se zeptat, jak moc byl ten zvuk z motoru hlasitý? Myslím, že se mi objevil podobný problém. Slyším už ňejakou dobu takovej pravidelnej zvuk (jakoby na dvě doby) nejvíc když někde stojím a nebo chvíli při akceleraci.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od Tomas80 »

Nekde jsem cetl, ze to je takovej zvuk, jako by jsi mel v motoru minci, ktera tam cinka :-).

Pro: c.cermak: Uz jsi zjistil jak jsi na tom s tema vstrikama. Popripade na kolik vyjde tato sranda?
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
MatkoG
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 23, 2010 8:41 am

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od MatkoG »

a vadne vstreky sa prejavuju aj nejak inak ako cinkanim v motore?
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Nechtěl jsem zadávat nové téma,tak to píšu sem.Poslední dobou se mi zdá,že má můj motor ( 2.5 crdi ) divný zvuk.Jako kdybych měl elektromor,jako když vezmu auto na dálkové ovládání a pošlu ho rukou vpřed.Auto ale jede normálně,táhne super,za mnou žádný dým nic. Adytiva dávám.Nějaké rady nebo je to normální a před tím jsem to neslyšel ?
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od kozejk »

vstřiky poznáte jednoduše, stačí se rozjet na dvojku nebo trojku z kopce a mít zahřátý motor, pokud po uvolnění plynu zvuk přestane jsou to vstřiky. Pokud uděláte jeden časem odejde další a pak další. Největší problém sorenta jsou zakarbonované vstřiky. Jinak aditiva jako vif nepomáhají !!
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od orangi »

BobekRob píše:Nechtěl jsem zadávat nové téma,tak to píšu sem.Poslední dobou se mi zdá,že má můj motor ( 2.5 crdi ) divný zvuk.Jako kdybych měl elektromor,jako když vezmu auto na dálkové ovládání a pošlu ho rukou vpřed.Auto ale jede normálně,táhne super,za mnou žádný dým nic. Adytiva dávám.Nějaké rady nebo je to normální a před tím jsem to neslyšel ?
Nechcem strašiť, možno to nie je tak, ale niečo podobné sa stalo môjmu ocovi na Sportage. Servisované v autorizovanom servise, poctivo, a ja som stále počul taký zvuk ako elektromotor. No po ostatnej servisnej prehliadke sa motor zadrel. Podotýkam že do auta sa nikto doma nevŕtal. Upchal sa filter na olejovom čerpadle. Môj osobný názor je, že v servise nevymenili olej. Len ho iba naúčtovali.
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Já mám ten zvuk jen když přidávám plyn i pod 2tisíce otáček než začne točit turbo,bez plynu je vše bez toho zvuku i jízda na neutrál.A jel jsem 120km/h tak mi to přišlo taky OK.Jinak auto jede super.
Odpovědět