Naše Sorenta

Odpovědět
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

No uprime mne celkove prekvapuje spotreba. Kdyz si vemu treba v mim pripade, motor uz technologicky hodne zastaralej, tezky auto a kdyz k tomu pridam jeste nekloboukarskej zpusob jizdy a kazdou chvili plyn na podlaze, tak spotreba kolem 9-litru je velmi slusna. Proto mne velice prekvapila spotreba s vlekem, kterej mam jeste skoro o tunu tezsi a pohybuje se kolem 12 litru. Myslim, ze ty motory jsou vice nez povedene.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Reklama
 

lungo
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 03, 2011 11:03 am

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od lungo »

Poradte mi jak sem dam fotky mazlika. Jsem tady novej . Diky :)
Patricius135
Příspěvky: 32
Registrován: úte pro 15, 2009 12:48 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Patricius135 »

A koľko max. KG sa vám podarilo ťahať za sor.?
Mne raz navážili v kamenolome celkovu váhu 7,5tony. takže cca 2tony auto a zvyšok náklad. :D
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Ja taham neco pres 3 tuny a docela se s tim da jeste jet vcelku v pohode. Je pravdou, ze do vetsich kopcu, jedu na dvojku. Vyhodou je redukce, kterou jsem uz parkrat vyuzil, kdez jsem se musel rozjizdet v nejakym vetsim krpalu. Proto se nebojim, ze bych nekde neco nevyjel :D
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Zdravím... Jsem tu naprosto nový a mám v plánu pořídit si starší Sorento... Nějaká diskuze na ojeté Sorento moc není, tak se připojuji sem... Hledám asi toto: rok 02/03, diesel, manual, výbava EX a nejlépe černá barva a černý okna...a cenově asi tak do 180tis...Myslíte, že mám šanci? Viděl jsem někde už i za 140tis..Ale na co bych si měl dát nejvíce pozor? A odkud případně nejlépe přitáhnout? Německo? Díky moc za rady pro nováčka...
NYKY0801
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 20, 2009 9:25 am
Bydliště: Praha

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od NYKY0801 »

Ahoj Dandy. Já jsem koupil v roce 2009 v srpnu Sorento 2,5 CRDI r.v. 2003 v černé barvě s šedými plasty, předním ochranným rámem, výbavou EX a koženými sedačkami. Bylo z Německa a mělo najeto 100 000km. Je to pohodlné a hezké auto. Myslím si, že z Německa je menší pravděpodobnost, že by tankovali špatnou naftu a tím pádem byly vstřiky v háji. Jinak prostě záleží na štěstí. Já možná na tvém místě bych přihodil nějakou pětku a koupil Sorento po r. v. 2006. Toto Sorento má již 170 koní oproti do r. v. 2006. To má 140. Zkontroluj si spodek auta, jelikož Sorento nemá antikorozní ochranu a jak zde již někdo psal Sorento rádo koroduje na pravám zadním podběhu. A když ti někdo bude tvrdit, že jezdí za 8 a méně tak je to blbost. Dá se jezdit okolo 9. Jo a jaké jaké jsou ceny teď , to nevim a radši nekoukám, mě tehdy stálo 290 000kč.
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Díky moc za info. Jsem se díval na ročník 2006, tak ve výbavě EX je až od 300tis, což už je docela dost. Levnější je LX, ale na té výbavě je to znát. Proto právě volím tu 03. Jsem se díval po Německu a našel jsem zatím jenom dva co toto splňují. Zatím co vim, tak mě upozorňovali, že odcházejí turbodmychadla. A člověk co sem dováží auta mi SUV naopak rozmlouvá, že tyto auta chce po 3-5 letech vyměnit, že potom jsou poruchový a nedoporučuje mi starší vůbec brát. Ale Sorentík je Sorentík :-)
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj
Tomu cloveku bych zas tak moc neveril. Ja mam taky Soriho 03 a musim zatukat, krome par zavad, ktere diky veku, nalitanejm kilometrum mne nijak neprekvapujou, akorat menim olej, filtr a dolejvam naftu. Co se koroze tyce, tak na tom jsou bohuzel trochu na stiru, ale na druhou stranu. Podvozek je ram z pekne masivniho zeleza, takze i kdyz to rezne, tak bude trvat hooooodne dlouho, nez to dospjeje do stadia, kdy by to byl nejaky problem. Kastle nekde uz zacina chytat lisku, ale je to v mistech, jako treba v motorovym prostoru, na haubne pod mrizkou chladice a vzadu jak jsou dorazy 5 dveri. Takze vzadu s tim nic nenadelas, ve predu jsem schodil tu ozdobnou masku, pretrel rezistinem a je klid.
Jinak POZOR. Verze LX je dost jina. Poznas to na prvni pohled tak, ze nema kolem auta na dverich atd. plasty, ale je to jenom prolisovanej plech, nema mlhovky, aut. klimu, obycejnejsi sedacky, jinej pohon atd. Takze pokud budes jiz po necem koukat, tak doporucuju EX, nebo EX+.
Naposledy upravil(a) Tomas80 dne stř úno 09, 2011 8:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Samozřejmě, že jenom EX. Mlhovky, sedačky, klima, parkovací asistent a další..to by mi chybělo....a to mooooc..
Jaký je vlastně rozdíl mezi EX a EX+? A ještě dotaz, měl bych se případně bát, když by měl sorentík přes 250tis nalítáno? Jakou má teoreticky životnost motorově?
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

No EX a EX+ uz jsou mam pocit jenom nejake blbosti. Myslim, ze treba EX+ ma na strope v tom kopasu i venkovni teplomer a tak. Tady jsem nasel nejakej archivni cenik, tak se muzes mrknout na rozdily http://www.azcar.cz/kia/sorento.pdf . Co jsem slysel, tak by pro ten motor nemel bejt nejak zasadni problem 500 a vic. Nicmene hodne zalezi na tom kdo a jak s tim jezdil. Muzes mit motor s 300 a bude jezdit jak novej a muzes narazit na motor s 50 a bude uplne vylagrovanej. Bohuzel toto je vetsinou sazka do loterie, protoze do motoru nevidis a trochu to poznas maximalne podle koure z vyfuku.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Milan W
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 25, 2011 5:46 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Milan W »

Ahoj Sorentaci... Prodam Sorento rok 2003 144 00 km 2.5 nafta. Vybava LX plus dokupovane chrom. naslapy v hodnote 40 000kc Servisni knizka, Ve 140 000 vymena prednich zadnich kotoucu a celisti plus vnitrni bubnove celisti. Vuz ve velmi dobrem stavu. Cena k jednani 210 000. Vice info na tel 725020256 nebo na emailu waloszekmilan@seznam.cz
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Milan W píše:Ahoj Sorentaci... Prodam Sorento rok 2003 144 00 km 2.5 nafta. Vybava LX plus dokupovane chrom. naslapy v hodnote 40 000kc Servisni knizka, Ve 140 000 vymena prednich zadnich kotoucu a celisti plus vnitrni bubnove celisti. Vuz ve velmi dobrem stavu. Cena k jednani 210 000. Vice info na tel 725020256 nebo na emailu waloszekmilan@seznam.cz
Ahoj, nechci tě nějak zklamat, nebo dělat chytrýho, ale koupil sem Sorento LX 2005, 156kkm před měsícem, a cenu jsem dostal výrazně nižší než chceš ty. Chápu, že za něj chceš co nejvíc, ale pak budeš půl roku čekat a ono nic :-(
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

Milan W píše:Ahoj Sorentaci... Prodam Sorento rok 2003 144 00 km 2.5 nafta. Vybava LX plus dokupovane chrom. naslapy v hodnote 40 000kc Servisni knizka, Ve 140 000 vymena prednich zadnich kotoucu a celisti plus vnitrni bubnove celisti. Vuz ve velmi dobrem stavu. Cena k jednani 210 000. Vice info na tel 725020256 nebo na emailu waloszekmilan@seznam.cz
A foto by nebylo a místo odkud jsi? A cena je opravdu vysoká..
Dandy123
Příspěvky: 11
Registrován: pon úno 07, 2011 10:24 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Dandy123 »

patrikos píše:
Milan W píše:Ahoj Sorentaci... Prodam Sorento rok 2003 144 00 km 2.5 nafta. Vybava LX plus dokupovane chrom. naslapy v hodnote 40 000kc Servisni knizka, Ve 140 000 vymena prednich zadnich kotoucu a celisti plus vnitrni bubnove celisti. Vuz ve velmi dobrem stavu. Cena k jednani 210 000. Vice info na tel 725020256 nebo na emailu waloszekmilan@seznam.cz
Ahoj, nechci tě nějak zklamat, nebo dělat chytrýho, ale koupil sem Sorento LX 2005, 156kkm před měsícem, a cenu jsem dostal výrazně nižší než chceš ty. Chápu, že za něj chceš co nejvíc, ale pak budeš půl roku čekat a ono nic :-(
On do toho asi započítal ty chromy... :) Proto nejspíše ta vyšší cena..
patrikos
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 21, 2011 9:43 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od patrikos »

Je mi to úplně jasný, ale víme jak je to s investicema do auta a jejich návratností :shock:
Na BMW klubu jeden prodává E34 (1989, 2,5TDS), prakticky kromě kastle vyměnil úplně všechno, i ta kastle má nástřik že nový auta jsou vedle toho bledule, celkové investice do auta cca 300kKč za 3 roky :shock: :shock: :shock: :shock: ...a prodej dneska? Je rád že to dá za 45 000 a to už slezl za skoro 4 měsíce o 30 :-(
Takovejch případů známe.....to by byly romány....
-- Kia Sorento LX -- 2005 -- 103kW -- It's a diesel --
Odpovědět