Příliš tvrdý podvozek

Odpovědět
c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od c.cermak »

Zdravím všechny majitele Sorenta.Mám Sorento 2,5Crdi 16v a při jízdě mám pocit že vozidlo nadměrně skáče.Vyměnil jsem všechny tlumiče a pořád je to stejné.Jaké máte zkušenosti z jízdy vy??
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj Tak zalezi jak s tim jezdis. Kdyz vymetu nejakou zatacku kde jsou hrboly, tak je cejtit ze auto ma tendenci jako poskocit, ale jinak jsem si toho nevsim.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Jirka N. »

Někdy je ten pocit takový pokud se přechází z normálního auta. Třeba moje O1 1,8 T se mi zdá velice pohodlná na naší rozbité dálnici D1. Tam Sori pěkně skáče a to je dáno tuhou zadní nápravou a tvrdším pérováním, které je nutné pro terénní rámové auto. Na Sorim oceňuji velkou nosnost, naložil jsem 300 kg jen do kufru a auto jen malinko pokleslo. Pak jelo jako super limuzína. Takže od Off roadu se nedají očekávat zázraky. Taky je rozdíl v naladění pérování do roku 2006 a pak do konce výroby v roce 2008.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Nymburák »

Já mám nové Sorento a pro změnu (proti Octávce) se mi zdá pérování naopak příliš měkké! V Octávce se dělalo vzadu dětem špatně když jsem jel svižně, dnes v Sorentu když zapomenu jet jako s SUV tak se dělá špatně i mě za volantem! Děsná houpačka!
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Jirka N. »

Jenže nové Sorento nemá nic společného se starým, které má rámový podvozek a tuhou zadní nápravu. Do kategorie Off roadu se staré Sorento dostalo dále díky redukci a světelné výšce. Nové Sorento je SUV a ta bývají daleko pohodlnější tak proto ten rozdíl v pohodlí
oproti Octávce.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Nymburák »

To jo, jen jsem chtěl říct, že Nové Sorento je přesný opak starého Sorenta. Ale skoro až extrémně.
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Tomas80 »

To me spis pripada, ze je podvozek naopak mekej a spis se v tom cejtim jako v nejake Americe. Houpacka :-). A kdyz jsem vezl jednou kolegu z prace, tak mi rikal, ze by z toho houpani mel za chvili morskou nemoc :-).
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od c.cermak »

Díky za názory.Střídám Sorento s octavii a to asi bude problém.
Sonz
Příspěvky: 23
Registrován: úte bře 01, 2011 6:20 pm

Re: Příliš tvrdý podvozek

Příspěvek od Sonz »

skúste stabilizátory skontrolovať
Pre prípadné otázky pre istotu posielajte aj ako súkromnú správu.
Odpovědět