2.4 16V + LPG

marked
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 27, 2010 8:31 am

2.4 16V + LPG

Příspěvek od marked »

Zdravim vsetkych sorentakov. Onedlho sa stanem majitelom tohto auta a chcem sa spytat ake mate skusenosti s tymto motorom.Co vsetko po kupe auta by som mal dat vymenit.Najazdene ma 111000 km,r.v. 11/2005.Pri obhliadke som mal mechanika a nenasiel ziadnu vaznu zavadu...ale chcel by som predist chybam ktore sa mozu zacat objavovat az po dlhsom jazdeni.K autu nieje servisna knizka...je to dovoz z nemecka.Dik za kazdu radu....
Kia Sorento EX, 2.4l 16V+Lpg
Reklama
 

PEZ
Příspěvky: 45
Registrován: stř bře 11, 2009 8:33 am

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od PEZ »

Já mám motor 3,5l +LPG, aut s motorem 2,4 tady asi moc nebude. Asi nejdůležitější při těchto km je rozvodový řemen, tak pokud si nejseš na 100% jistý že je vyměněný tak vyměnit. Dál asi jen standartní věci jako kontrola popř výměna všech náplní, svíček a filtrů. Taky bych nechal zkontrolovat LPG. Ať ti dobře slouží.
Sorento 3,5 V6+LPG
marked
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 27, 2010 8:31 am

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od marked »

Tak som sa stal stastnym majitelom :D Prve dojmy z prvych troch dni vozenia...parada!
Auto je skvele...trosku ma zaskocili v servise kde mi mechanik povedal ze auto s tymto motorom este nevidel,ze za 7 rokov co tu robi sa nepredalo ani jedno.Po kompletnej prehliadke nezistili ziadnu zavadu az im to bolo divne :lol: Dal som vymenit zakladne veci (to co som vycital na fore :) ) a dufam ze zajtrajsich 800km zvladnem v pohode.
Kia Sorento EX, 2.4l 16V+Lpg
PEZ
Příspěvky: 45
Registrován: stř bře 11, 2009 8:33 am

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od PEZ »

Paráda, tak at ti dobře slouží.
Sorento 3,5 V6+LPG
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od BOSS »

proč si šel do tohodle motoru (2.4) s výkonem srovnatelným s 2.5CRDi ? Osobně bych volil z benzínu jen 3.5 V6, když už. Ta 2.4 se myslím ani nedělala ve vyšších stupních výbavy ne?
marked
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 27, 2010 8:31 am

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od marked »

Bola to najlepsia ponuka aku som dostal a nelutujem :) Pozeral som niekolko aut, a toto bolo vo vynikajucom stave s LPG,mal som vzdy so sebou mechanika, ked povedal ber,lebo je len otazka casu kedy to auto niekto kupi tak som nevahal. Co sa tyka vybavy: ABS,ESP,6x airbag, el. okna, zrkadla, vyhrievane sedadla, aut. klima, kozenny interier, sklopitelne zrkadla,alarm, radio cd, dost som ocenil funkciu rozmrazovania predneho skla, stresny nosic, tonovane skla...atd. :D
A vcera mi nejaky blbec nacuval na parkovisku do predna narazniku,nasiel som dokrivenu znacku na zemi,popraskala farba a polamali sa tie stredove uchyty,ktore su spojene s ramom...
Kia Sorento EX, 2.4l 16V+Lpg
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od zdeny65 »

Ahoj.Mám taky 2,4 a chci se zeptat,za kolik jezdíš v plynu?Chci ho namontovat taky a hlavně,jestli nejsou po montáži nějaký problémy-třeba špatný starty apd.
Dík Zdeny
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
vraba43
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 16, 2012 11:05 pm
Bydliště: Pardubice

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od vraba43 »

Zdravím potřeboval bych prosím poradit chci si pořídit sorento a rozhoduju se mezi 2.4(lpg) a 2.5 r.v kolem 2004 nevím jestli ten benzín(lpg) je dost silný pro toto auto ...já osobně nemám s diselem zkušenosti :(....nepotřebuju závodit..:) s autem budu prevážne jezdit kratší vzdálenosti do práce.. díky moc za rady
sorento 2.4+lpg ex
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od zdeny65 »

vraba43 píše:Zdravím potřeboval bych prosím poradit chci si pořídit sorento a rozhoduju se mezi 2.4(lpg) a 2.5 r.v kolem 2004 nevím jestli ten benzín(lpg) je dost silný pro toto auto ...já osobně nemám s diselem zkušenosti :(....nepotřebuju závodit..:) s autem budu prevážne jezdit kratší vzdálenosti do práce.. díky moc za rady
No tak bych v Tvým případě volil benzín.Krátký vzdálenosti nejsou pro diesl moc košer.
Já mám teda 2,4,která půjde do plynu a vcelku výkon je normální,na to,že to váží přez 2 tuny.Hlavně už do benzínu bych šel,že jsou možná alternativní paliva LPG,CNG,ETHANOL.
Tak si to promysli a uvidíš.Teď,když jde LPG s cenou dolů a dlouhodobě se cena zvedat nebude,tak si myslím,že lepší volba asi není.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
vraba43
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 16, 2012 11:05 pm
Bydliště: Pardubice

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od vraba43 »

tak díky moc
sorento 2.4+lpg ex
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od Jirka N. »

Jen malý upozornění pro zájemce o staré Sorento, ten benzín ve starém Sorentu 2,4 l je exotický a u nás i v D. málo rozšířený. Má totiž konstrukční vadu v pístních kroužcích, ty jsou mekký a rychle se opotřebí. Pak začne žrát olej v rozmezí 60 -100 tkm a ten zničí lamdu a kat. Můj známý od Lipniku n/ Bečvou by mohl napsat hororovou knihu o opravě tohoto motoru a díly jsou k sehnání pouze va Holandsku. Proto taky jech bylo málo vyrobených a je jich jako šafránu.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
vraba43
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 16, 2012 11:05 pm
Bydliště: Pardubice

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od vraba43 »

Hm..už je asi pozdě koupil jsem sorenoto 2.4 (lpg) ale pri ceste se mi stalo ze jsem jel na plyn a kdyz jsem dal neutral tak mi po kratke chvíli chcipnul motor ... nevím jestli to je normalni nebo ne???????...s plynem nemam zkusenosti...kdyz jsem jel na benzin tak v pohode.....
sorento 2.4+lpg ex
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od viita »

Pánové, pokud chcete jít do benzínu s plynem, tak volte verzi s 3,5 l motorem. 2,4 je slabá a je jich málo, čili díly problém.Já mám na 3,5 najeto s plynem ca 70 tis km a bez problému.Vše chce ale pravidelnou údržbu, ale to je snad normální u všeho.Rozdíl ve výkonu nepozoruji, spotřeba na plyn na solo bez vleku ca 16-17l ale nijak to nešetřím, s lehkou nohou se dá určitě dostat níž.Čili jezdím v pořepočtu za 8.5 l benzínu.Je to i se započítanými starty, které jsou vždy na benzín.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od zdeny65 »

Jirka N. píše:Jen malý upozornění pro zájemce o staré Sorento, ten benzín ve starém Sorentu 2,4 l je exotický a u nás i v D. málo rozšířený. Má totiž konstrukční vadu v pístních kroužcích, ty jsou mekký a rychle se opotřebí. Pak začne žrát olej v rozmezí 60 -100 tkm a ten zničí lamdu a kat. Můj známý od Lipniku n/ Bečvou by mohl napsat hororovou knihu o opravě tohoto motoru a díly jsou k sehnání pouze va Holandsku. Proto taky jech bylo málo vyrobených a je jich jako šafránu.
Je jich málo,to je fakt.Ono asi stejně tak,jak 3,5.Taky se s nima pytel neroztrhnul.Nevím,mám 2,4 a to krátce.Najel jsem s ní 3000 km a ztrátu oleje jsem jaksi vůbec nezaznamenal.Najeto mám 115000 km.Olej je pěkně čistý i po těch 3000,tak asi kroužky budou v pořádku.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
vraba43
Příspěvky: 35
Registrován: pon črc 16, 2012 11:05 pm
Bydliště: Pardubice

Re: 2.4 16V + LPG

Příspěvek od vraba43 »

ja si naty krouzky dam pozor a uvidime...ale diky za upozorneni jinak jezdi dobre bal jsem se ze ten motor bude hodne slabi ale nevidim moc velky rozdil mezi 2.5 crdi...nepocitam ze za autem budu tahat naklad..mam to jako rodine auto...ale jedna vec by me zajimala jaky typ zarovnky je predni mlovka a jak se da vymenit....??????
sorento 2.4+lpg ex
Odpovědět