Sorento 2.5crdi kupa

Branci
Příspěvky: 13
Registrován: pát úno 15, 2013 1:42 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Branci »

No uz som si kukol asi cele forum a vazne sa neviem rozhodnut medi tymito dvoma systemami. Ten starsi TOD vraj oneskorene regauje co je na tom pravdy? Je tu niekto kto ma EST a ma to v zime v rezime 4X4HI? (ale iba v zime ked su napr mokre cesty)
Reklama
 

kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od kozejk »

EST mám, osobně oba systémy považuji za nevypracované, přetechnizované a pro těžký terén nevhodné. EST má pomalou reakční dobu danou čekací dobou než se ti natlakuje kompresor a zaskočí volnoběžky v diferenciálu.
Tj následek to má takový, že pokud zapadneš a nemáš zapnutý 4x4 a v díře ho zapneš, nesmíš tomu hned naložit, jinak můžeš poškodit volnoběžky, protože ti začne hrabat zadek a pak ti to tam prdne předek a ozve se celkem slušná rána, takže na to pozor.

Co se týká použití na mokré silnici, tak to nedoporučuji, pokud budeš mít kvalitní pneu, tak ti při zatáčení nedojde k prokluzu pneu a dochází k namáhání poloos, ramen a vůbec celého systému, nemluvě o sjetých vnějších hran pneumatik. Takže nejlépe řadit pouze na sněhu, blátě, trávě a vždy ještě před tím než se dostaneš do nesnází.
Jinak co se týká jízdy po zasněžené silnici jezdím výlučně na zadek, při 4x4 máš vypnutý ESP a u Sorenta pracuje opravdu dobře a při vyšších rychlostech si ti to utrhne i na 4X4 a věř že ESP udělá víc než tvůj um. Jinak pokud máš 4X4 tak vozidlo je hodně nedotáčivý a má občas chut jet v zatáčce rovně.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Jirka N. »

Já jsem vděčnej za permanentní 4x4 a to z důvodu že ze zahrady vycouvávám cca 40 metrů do kopce k vratům a nyní na sněhu je znát jak předek zabírá a zadek ho jen doplňuje. Nedovedu si představit couvat to jen na zadek, to bych sníh odhazoval půl hodiny a pak ještě čekat než se udělá tlak na zapnutí předku. Takhle dám zpátečku a frčím ven. Taky jízda po sněhu na 4x4 je bezpečnější a protože to funguje v celém rychlostním spektru tak to ani nevnímám kam zrovna výkon je směrován. Prostě jezdím a auto drží stopu jen musím brát ohled na kinetickou energii která platí pro všechny.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od kozejk »

Jirko ale ty nemáš permanentní, máš haldex v jiném provedení. :lol:
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Jirka N. »

Haldex je ovládanej hydraulicky a lamelová spojka u Soriho elektricky, výsledek tedy stejný, možná u Soriho rychlejší reakce.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od ctiteljan »

Starýmu sorimu to teda trvá nejlepší je stím počítat a zatáčku si driftnout
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od ParnosCZ »

jjj muzu potvrdit dneska driftu bylo hodne moc silnicari samozrejme stihaj a rozsolena sracka na silnici nehcana :evil: :evil:
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Jirka N. »

Dneska vydatně sněžilo, zatím jsem sníh neodklízel, vždy jsem to projel a i vyjel k vratům. Jenže odpoledne mi do zavřenech vrat vlítla Multicára 4x4 městských služeb a radlicí je poškodila, škoda se bude řešit zejtra. Mám to tady divoký a je pravda že i Sori po tom pěkně klouže. Břichoplazem bych si neškrtnul a odklízel bych jako divej. Takže díky čtyřkolce vlastně šetřím čas.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od viktor »

Vloni a předloni jsem zimy nejezdil k vůli "malým výrobním vadám" , ale letos si to užívám jak za mlada.(Žigula 1500 jsem měl tuším v roce /80 - 82?) Vzpomínky na pytel,ale je to sranda.Kluk se chytá za hlavu,jak jsme s tímto systémem mohli jezdit,ale pomalu ho ta zábava chytá taky.Ještě že to Sorento máme jako rekreační a nemusíme s tím denně do provozu.To by mě asi jeblo.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od kozejk »

tak ten můj pekáč dnes skončil v servisu, má nějaký zvláštní zvuk, odhaduji to na vstřik, takže zítra diagnostika a dám vědět jak jsem dopadl.
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Lubo11 »

kozejk píše:tak ten můj pekáč dnes skončil v servisu, má nějaký zvláštní zvuk, odhaduji to na vstřik, takže zítra diagnostika a dám vědět jak jsem dopadl.
zdravim,ked uz pises o tom vstreku...ja mam pocit ze mi to nejak moc papa,jazdim prevazne mesto a vychadza mi spotreba 12,8l,mne sa to zda troska moc,podla toho co som cital v recenziach a tu na fore tak by sa spotreba mala pohybovat okolo 10l,to by som bol spokojnejsi...inak mam 2,5 crdi automat 2003...tak som sa chcel spytat ci to nemozu byt vstreky,inak auto ide,startuje v poho,,dik za rady
Naposledy upravil(a) Lubo11 dne stř úno 20, 2013 8:05 pm, celkem upraveno 1 x.
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od ParnosCZ »

Tak Lubo ja mam obdobnou spotrebu jen mesto zima snih a to vse je pricina.
Jinak v lete neco kolem tech 10 ltr.
Lubo11
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 31, 2013 2:52 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od Lubo11 »

ParnosCZ píše:Tak Lubo ja mam obdobnou spotrebu jen mesto zima snih a to vse je pricina.
Jinak v lete neco kolem tech 10 ltr.
aha,no vsak uvidim dalej,mam auto cca 3 tyzdne nabehal som kolo 1500km takze iba skusam...bolo to na diagnostike,vsetko ok,podvozok ako na starsom aute,musim to dat troska dokopy,nejake lozisko a stabilizator,v blizkej dobe brzdy... ale este by som to chcel dat na common rail test aby som mal srdce na mieste,co sa tyka spotreby
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od kozejk »

takže jak jsem to zjistil, zvýšila se mi spotřeba, moje sorento nešlo přes 10 litrů i v zimě a to jezdím cca 5 km do práce, ted spotřeba cca 12 a vstřiky jsem prostě slyšel, chce to mít hodně citlivý sluch. Jinak odešli 2 vstřiky, takže pokud máte někdo zkušenosti se slušnou firmou rád přivítám odkaz.
Přílohy
210220132461111.jpg
210220132461111.jpg (19.53 KiB) Zobrazeno 6681 x
21022013247444.jpg
21022013247444.jpg (20.32 KiB) Zobrazeno 6681 x
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Sorento 2.5crdi kupa

Příspěvek od ParnosCZ »

\nevim, odkud jsi, ale na Sychrove u Turnova jeden clovicek dela vstriky a docela pry dost slusne a dobrou cenu mohu zjistit od kolegi v rachote mel tam Clio se vstrikama a moc spokojenej. Zitra se zeptam na firmu.
Odpovědět