Zvonivý zvuk motoru

BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

orangi píše:
BobekRob píše:Nechtěl jsem zadávat nové téma,tak to píšu sem.Poslední dobou se mi zdá,že má můj motor ( 2.5 crdi ) divný zvuk.Jako kdybych měl elektromor,jako když vezmu auto na dálkové ovládání a pošlu ho rukou vpřed.Auto ale jede normálně,táhne super,za mnou žádný dým nic. Adytiva dávám.Nějaké rady nebo je to normální a před tím jsem to neslyšel ?
Nechcem strašiť, možno to nie je tak, ale niečo podobné sa stalo môjmu ocovi na Sportage. Servisované v autorizovanom servise, poctivo, a ja som stále počul taký zvuk ako elektromotor. No po ostatnej servisnej prehliadke sa motor zadrel. Podotýkam že do auta sa nikto doma nevŕtal. Upchal sa filter na olejovom čerpadle. Môj osobný názor je, že v servise nevymenili olej. Len ho iba naúčtovali.
Kdyby nemazal motor,tak se to rozsvítí na palubce ne ? Jinak jsem olej do motoru kontroloval a dolíval tuto středu.
Reklama
 

orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od orangi »

Verím že to nebude tak ako u mňa. Skús nejako zistiť z ktorého miesta konkrétne to ide. Potom budeš múdrejší. Každopaádne daj vedieť ako to dopadlo.
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Tak to vypadá na ložisko alternátoru.Máte někdo zkušenosti,kolik to bude cca stát? :shock:
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od zdeny65 »

BobekRob píše:Tak to vypadá na ložisko alternátoru.Máte někdo zkušenosti,kolik to bude cca stát? :shock:
Jak to víš?Pravděpodobně to bude volnoběžka.A jestli budeš měnit i tu,tak ložiska stejně vyměň.Podívej se na vlákno Alternátor,..Ložiska asi cca.pětikilo.Pravděpodobně máš altík Valeo.tak to spíš někomu dej na opravu.Musejí se v tom stříhat dráty od vinutí.Na volnoběžku musíš mít spešl nástavec.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od ParnosCZ »

U nas se na to specializuje jedna firma a repas altiku stal 1800,-
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Na volnoběh je to OK,ale jakmile přidám plyn tak se to ozývá a jde to z alernátoru.
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od David-Petr »

máš na altiku namotanou ovečku a ta má na krku zvoneček :D :D
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Já jsem nepsal nic o zvonivém zvuku.
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od David-Petr »

to já netvrdil já reagoval na název tématu :D :D já to ani celé nečetl oč tady jde, trošku srandy neuškodí
BobekRob
Příspěvky: 105
Registrován: čtv kvě 31, 2012 8:34 pm
Bydliště: Kadaň

Re: Zvonivý zvuk motoru

Příspěvek od BobekRob »

Tak to byla rolna pod altíkem,s prací 1100kč.
Odpovědět