Špatné starty

Odpovědět
111sobul
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 01, 2012 9:15 pm

Špatné starty

Příspěvek od 111sobul »

Zdravím Sorenťáci

Chtěl bych poprosit o radu , objevil se mi problém se startováním ale jen pokud je motor zahřátý , pokud je studený startuje naprosto normálě , při jízdě je výkon normální a auto jede naprosto normálně ,,když je motor zahřátý a chci nastartovat vždy musím napumpovat u filtru a pak nastartuje jinak musím počkat až vychladne ,,myslel jsem na vstřiky ale ty jsou před rokem repasovány ,,,vyměnil jsem palivový filtr , vyčistil jsem sítko u nádrže vše ok . Díky všem za rady a postřehy .

Kia Sorento 2,5 crdi , automat ,, rv. 2005
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Špatné starty

Příspěvek od zdeny65 »

111sobul píše:Zdravím Sorenťáci

Chtěl bych poprosit o radu , objevil se mi problém se startováním ale jen pokud je motor zahřátý , pokud je studený startuje naprosto normálě , při jízdě je výkon normální a auto jede naprosto normálně ,,když je motor zahřátý a chci nastartovat vždy musím napumpovat u filtru a pak nastartuje jinak musím počkat až vychladne ,,myslel jsem na vstřiky ale ty jsou před rokem repasovány ,,,vyměnil jsem palivový filtr , vyčistil jsem sítko u nádrže vše ok . Díky všem za rady a postřehy .

Kia Sorento 2,5 crdi , automat ,, rv. 2005
Zkus povolit víčko u nádrže,jestli při povolování neuslyšíš zasyčení.To by znamenalo podtlak v nádrži.Evidentně Ti padá nafta.Tak možná taky prohlídnout,jestli není někde na potrubí únik nafty.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
111sobul
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 01, 2012 9:15 pm

Re: Špatné starty

Příspěvek od 111sobul »

Žádný podtlak a ani přetlak v nádrži nemám a nafta mi taky nikde neteče .
ctiteljan
Příspěvky: 134
Registrován: pát říj 21, 2011 12:25 am
Bydliště: praha 5

Re: Špatné starty

Příspěvek od ctiteljan »

též mám horší teplé starty, problém začal v zimě zedne na den sem nenastartoval prošly jsme svíčky ty jsou ok žhaví všechny mají odpor v toleranci,pokračovalo se na palivu síto čistý paliv. filtr danej novej odvzdušněno nic,koupily jsme eter(startovací sprej) a trápily motor dost dlouho, dobrou půl hodinku přerušovaný starty než najednou změnil zvuk a naskočil, diagnostika bez chyby potom asi týden startoval nádherně stačilo cvrnkout o startér a vrčel dnes po půl roce za studena ok do 3 sec za tepla klidně až na pátej pokus ted poradte kde je závada vstřiky ok
lubodano6@gmail.com
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 12, 2013 10:21 am

Re: Špatné starty

Příspěvek od lubodano6@gmail.com »

cavte vsetci sorentaci,no tasko nieco na to povedat ale ja si myslim ze sa treba este zaujimat o predohrev paliva mozno tam bude nejaka chybicka :?:
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Špatné starty

Příspěvek od zdeny65 »

lubodano6@gmail.com píše:cavte vsetci sorentaci,no tasko nieco na to povedat ale ja si myslim ze sa treba este zaujimat o predohrev paliva mozno tam bude nejaka chybicka :?:
V létě????
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Špatné starty

Příspěvek od orangi »

Zdeny65 dovolím si ti oponovať. Áno aj v lete môžeš pocítiť výpadok žhaviča. Konkrétne u Sorenta neviem ako to pocítiť, ale na mojom statom Fiate ritmo aj v lete pri výpadku jedného žhaviča mi zle štartoval. Nechcel som tomu veriť ale bolo to tak.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Špatné starty

Příspěvek od zdeny65 »

orangi píše:Zdeny65 dovolím si ti oponovať. Áno aj v lete môžeš pocítiť výpadok žhaviča. Konkrétne u Sorenta neviem ako to pocítiť, ale na mojom statom Fiate ritmo aj v lete pri výpadku jedného žhaviča mi zle štartoval. Nechcel som tomu veriť ale bolo to tak.
:shock: Jestli sis všimnul píše se o předehřevu paliva a ne o žhavících svíčkách!
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
orangi
Příspěvky: 101
Registrován: pát črc 13, 2012 6:39 pm

Re: Špatné starty

Příspěvek od orangi »

Ja predohrev paliva nemám, a či zima, či leto štartuje výborne.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Špatné starty

Příspěvek od zdeny65 »

orangi píše:Ja predohrev paliva nemám, a či zima, či leto štartuje výborne.
:shock:
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Odpovědět