H.I.D. kit na Cee'da

Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od Petos »

Přátelé "cedníci" :wink: . Dodatečně jsem si naježil dárek pod stromeček. Tím dárkem jsou xenony na mého Cee'da.
Jsem tak uchvácen, že se s váma musím podělit o tuto zkušenost.
Kamarádi po mě chtějí abych jim je sehnal taky. Komunikuju s jedním číňanem a snad mi jich pár ještě pošle. Nejdražší je na tom pošta.
No a teď k instalaci. Bohužel jsem nevyfotil celou sadu. Byl jsem tak natěšenej, že jsem hned jak mi to na Silvestra EMS přivezla, začal montovat.
Sada se skládá z tzv. ballastu, což je startér a měnič napětí pro výbojku, kabeláže a samotné výbojky. To vše samozřejmě 2x.
Výbojka je v patici H7 a jen si vyberete barvy světla. Já si vybral 6000K. To je trochu do modra, ale ne moc. Optimální je tak 5000K, ale ty neměl.
A teď postup. Jednoduše rozděláte víčko od žárovky. Je potřeba si udělat místo vyšroubováním úchytů nádržky ostřikovače u pravýho světla a uvolnit a posunout akumulátor u levýho světla.
Do víček se udělá otvor 21 mm. To je jediná destruktivní věc na celé montáži. Pokud to chcete vrátit, jednoduše ten otvor pak zaslepíte, nebo si koupíte náhradní víčko. Pak už jen protáhnete kabely (na kabelu do světla je samozřejmě těsnící průchodka,která utěsní světlo), do světla usadíte xenonovou výbojku a najdete místečko, kam přidělat ballasty.
Já je přidělal sem: Obrázek Obrázek
Hned po prvním světle jsem udělal tuto foku: Obrázek
Před garáží s jedním světlem: Obrázek
Pohled do světel: Obrázek
No a obě světla na břečce: Obrázek
Naposledy upravil(a) Petos dne čtv led 03, 2008 10:42 pm, celkem upraveno 2 x.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
Reklama
 

Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

nechci ti nic říkat ale na netu je bez problému seženeš tak kolem 3500kč se zárukou 2 roky i na výbojky.

dále tím že sis to udělal doma si přišel o záruku na světla a elektroinstalaci týkající se světel. v servisu ti to mohli udělat tak za 1500kč. vím to z vlastní zkušenosti (sadu nemám ale byl sem se ptát).

no a poslední a asi nejdůežitější věc, ty sady jsou nezákonné. takže jak ti chytnou policajti tak vyfasuješ pokutu a na stk tě nepustí a kdyby si náhodou havaroval tak nevím co ti na to řekne pojišťovna kdyby na to přišla, protože vlastně je auto nezpůsobilé k provozu.

tak asi tak nějak 8) a jestli ti ten tvůj čiňan říkal že je to zákonem povolené tak tě napálil :!:

hezký nový rok :D
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+ béžový prostě kocourek :-)
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

ja vedel, ze se nekdo takovej najde.....
tak za prve policajt nekontroluje technicky stav vozidla
k tomu jsou odbornici na STK
pred STK si tam dam zpet halogeny
jo a kdo na silnici pozna, ze nejsou z vyroby?
Sviti uplne stejne jako jsem mel na Lagune. Klasicka koncepce, zadna cocka. Cinan nic nesliboval. Vedel jsem co kupuju. Kamaradi me prosi abych jim to taky sehnal. Ja proste pro ne objednam dalsi kusy.
Ja jsem nadsenej a nikoho neoslnuju.
Jo a hlavne nikomu nic nevnucuju!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

Tony píše:nechci ti nic říkat ale na netu je bez problému seženeš tak kolem 3500kč se zárukou 2 roky i na výbojky.

dále tím že sis to udělal doma si přišel o záruku na světla a elektroinstalaci týkající se světel. v servisu ti to mohli udělat tak za 1500kč. vím to z vlastní zkušenosti (sadu nemám ale byl sem se ptát).

no a poslední a asi nejdůežitější věc, ty sady jsou nezákonné. takže jak ti chytnou policajti tak vyfasuješ pokutu a na stk tě nepustí a kdyby si náhodou havaroval tak nevím co ti na to řekne pojišťovna kdyby na to přišla, protože vlastně je auto nezpůsobilé k provozu.

tak asi tak nějak 8) a jestli ti ten tvůj čiňan říkal že je to zákonem povolené tak tě napálil :!:

hezký nový rok :D
jo a abych nahodou nekoho nepopudil a nemyslel si, ze se ted rozklepu co jsem si to tam dal za zverstvo, upravil jsem clanek.
nikomu nic nenabizim !
pokud nekdo bude chtit at se mi ozve na soukromy mail.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

jo s xenonama, mám také max spokojenost. měli jsme ve SPORTAGE Bi-Xenony taky HID a to byla paráda, dálkové a tlumené v jednom... cenu neřeknu, kdo bude chtít, tak si o ní napíše nebo si ji najde na netu...
teď už v několikátém cee´du máme zas HIDčka a naprostá paráda.. práce je to na pár hodin a výsledek je výborný..

myslím že řešit legálnost xenonů nebo ne, je uplně zbytečné, policajt to nepozná jestli je to originál nebo ne a při DN to likvidátor zkoumat nebude...
Tomcak
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 09, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Tomcak »

... tohleto tema se ZIVE diskutuje na mnoha forech ruznych znacek. Pravda je zrejme nekde uprostred. To ze nektere xenony maji EU certifikaci neznamena, ze jsou u nas homologovane pro provoz na zdejsich komunikacich. Kdyby to bylo jen o tom vymenit halogen za vybojku, nevidim duvod, proc bychom s vybojkama nejezdili vsichni. K nazoru, ze dobre serizena HID prestavba neoslnuje, se zcela nepripojuji (do toho lesa svitis doufam dalkovyma..) Na rovne ceste to funguje, ale co kopce, zeleznicni prejezdy, rozjezdy... Pravda, koukat v noci Fabce do "oci" taky neni zadna slast, ale intenzita svetla z vybojky je jiste vyssi... Hold lidi nevi, ze maji vetsinou ve voze "kolecko" na serizeni svetel v zavislosti na zatizeni vozu (viz napr cesta k mori, kdy lidi sviti cestou na stromy a k mori prijizdim se zanetem spojivek...) K tomu je u origo vybojek dynamicka regulace, ktera tam urcite neni pro legraci. Sam jsem jezdil s xenonama (origo) a je to parada. Ale za kazdou cenu HID do Megana r.v. 97 (tenhle kocarek momentalne pouzivam) nebudu rvat, aby na me lidi vyzname blikali, ze mi to fakt paradne sviti. :D A k tem policajtum... Ver, ze secteli dopravaci i u nas existuji a jsou schopni te poslat domu pesky. Je jich ale malo, takze pravdepodobnost, ze na nejakeho natrefis je mala :wink: Zverem: nejsem proti, ale vseho s mirou a dynamickou regulaci POUZIVAT ASPON RUCNE! Diky - taky jezdim v noci... :wink:
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Tomcak: jasný, my jsme s tím začali jezdit a řikal jsem že to svítí moc nahoru.... jeli jsme to večer projet a dvě auta na nás blikla.. říkám přece to jen svítí nahoru, snížilo se to a od té doby, nikdo nebliká, nenadává a je klídek :) večer, co jsem si všiml, tak si to táta reguluje podle toho kudy jedem :)
ono svítí xenon do ksichtu je stejný jako halogen dálka :lol:
jinak, co máme xexony, to jest 3-4roky, tak nás ani jednou nezastavili :) takže, pravděpodobnost je velmi malá :)
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

Ja si hlidal vysku svetel i s halogenama. Taky me vytaci ridici a ridicky, kteri si nalozi plne auto a oslnujou v protismeru. Do auta bez regulace svetel bych to nikdy nedal. Co si tak vzpominam, tak pry Ceed v zakladu nema regulaci vysky svetel. Je to tak?
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

to by mě zajímalo jaká huba to vypustila... vozidlo které to nemá, tak není přispůsobeno jízdě u nás :) prostě je to povinnost aby to to auto mělo, ať už je to cee´d BASE nebo opirus.
Petos
Příspěvky: 48
Registrován: pon bře 12, 2007 2:22 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petos »

Clovece ted mi to doslo. To byla regulace osvetleni palubni desky.
Omlouvam se za mistake. O par centaku jsem se spletl (oboje je na stejnem miste:) )
V kazdym pripade jsem s Xenonama narame spokojenej a o bezpecnosti si myslim svy.
Diky nim je mensi sance, ze prehlidnu nesvetlenyho cyklistu, nebo chodce. Neoslnuju a hlidam si nastaveni svetel. Az pujdu na technickou, tak to nebudu muset ani vyndavat, protoze na Lagune hlidaji jen serizeni parabol. To uz jsem si overoval.
Kia Cee'd 1.4 EX, ALU, ESP
1.djdrak
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 08, 2009 8:09 pm

Re: H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od 1.djdrak »

Zdravim vsechny priznivce xenonu!Ale vcera me stoply policajti a co myslite,proc?Osvetloval jsem ridice v proti smeru svyma xenonama :lol:Co bylo prvni my rekly,ze to nemam origos!Hned jsem se jich zeptal jak to muzou vedet?Policajt na to at otevru kapotu a rika:vidite tady ty trafa na tech bocich blatniku?tak to neni od vyroby,to jsou takove sady co koupite dneska vsude na netu!A za druhe nemate odstrikovace na svetlomety!rekl jsem jim,ze jsem to auto tak koupil,ale to je nezajimalo!poprve to mate za 500set!Priste to muze byt i za pet tisic!!!Tak ted,zvazuju o demontazi xenonu a o koupi kvalitnich zarovek!Jinac xenony svitily super,ale platit stale pokuty a provokovat je?! :oops:
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od Dettektorr »

Ahoj jakej máš modelovej ročník? Už máš čočky nebo ještě otevřené paraboly? Díky.
1.djdrak
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 08, 2009 8:09 pm

Re: H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od 1.djdrak »

Je to rok 2007!Mam tam paraboly! :(
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od Dettektorr »

Tak pak to celkem chápu. V těch otevřenejch parabolách se těžko vysvětluje výbojka, poliš neni uplnej blb! Myslím, že do otevřenejch parabol to moc nepatří :-( Čočky jsou přeci jen trochu lepší ve symslu usměrnění paprsků, ale třeba se pletu. Nicméně ve votevřenejch parabolách hned každej na první pohled ví, že něco není v pořádku. U čoček už to nikdo neřeší.
littlecake
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 28, 2010 11:05 am

Re: H.I.D. kit na Cee'da

Příspěvek od littlecake »

Nejde jen o vysvetlovani ale o to ze to fakt oslnuje , vzdy se najde nejake pako ktere zamontuje xenon do starych parabol... Nejlip to poznate kdyz jede ten hajzlik proti vam ...
Je to bezohlednost ridicu kteri to doma dobastli a pak jen oslnuji ostatni , ja vidim a po ostatnich mi nic neni .

Xenon ve svetle s cockou je uplne neco jineho , v parabole to nema co delat a v noci je to poznat na kilometry daleko...

Doufam ze policie nebude mit tolik "porozumeni" a bude to tvrde postihovat , kdo chce xenon ad si koupi poradne svetlomety ktere nebudou oslnovat ostatni .
Odpovědět