Velikosti pneu

Odpovědět
Jukon
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 26, 2008 6:31 pm
Bydliště: Ostrava

Velikosti pneu

Příspěvek od Jukon »

Zdravim vsechny,

chtel bych se zeptat jak je to s velikosti pneu na Kia Sorento z roku 2005. V manualu jsou jen dve velikosti doporucene 225/75/R16, 245/70/R16 a jelikoz se v tomhle moc nevyznam zajimalo by mne jake jine velikosti je mozne pouzit.

Dekuji
Reklama
 

NYKY0801
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 20, 2009 9:25 am
Bydliště: Praha

Re: Velikosti pneu

Příspěvek od NYKY0801 »

To je různé. Možností je spousta. Záleží co je napsáno v TP. Ty 245/70/16 jsou nejčastější pro Sorenta do 2006. Teď jsem koupil nové Goodyear Wrangler hp. No ale jestli chceš "vyniknout" tak jsem viděl Sorento na 20" elektronech s pneu 295/40/20.
Jukon
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 26, 2008 6:31 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Velikosti pneu

Příspěvek od Jukon »

JJ, taky jsem videl silenosti co tady jsou. Jsem ted na Islandu. Nicmene, v technickem prukazu mam dve velikosti a tech se zatim drzim, nejde mi o to vyniknout "zatim", ale spise je zde omezeny sortiment pneu a je tak desne drahe, no u nas za polovicku ci tretinu. Videl jsem tady nejake gumy 225/70/16. To sedi ne?
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Velikosti pneu

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Nechci ti kazit radost, ale v technicaku mas 225/75/R16, ne 225/70/16. Takze pokud by jsi chtel stryktne dodrzovat rozmery, tak tydle gumy tam nemuzes pouzit. Ale samozrejme zalezi spise na tobe. Rozmery disku a pneu mas napsany jen ve velkym technicaku, takze stejne na to pri bezne kontrole neprijdou. Jedine se na to prijde pri technicky a nebo pokud mas havarijne pojisteny auto, tak by se na tom pak mohla tocit pojistovna a nemusela by ti vyplatit pojistku.
Kazdopadne jsem to tedko resil, protoze jsem si take koupil na auto jina kola, nez ty co jsou uvedena ve velkym TP.
Musis koupit disky, ktery jsou homolovany pro tvoje auto. To si treba zjistis u prodejce auta. K tem diskum musis dostat typovej list s vyjadrenim a podpisem prave prodejce vozu, ze jsou tyto disky a tyto rozmery pneu pro tvoje auto schvaleny. Pak musis s typovim listem na technickou a samozrejme musi mit na aute nasazeny ty novy kola. Na technicky ti to vsecko proverej a do typoveho listu ti daj stempl a zase podpis.
No a s timto uz skocis jenom na dopravak. Tam jeste "vcelku jsem to po tom vsem martiriu nepochopil" volaji do Prahy na homologacni urad, jestli opravdu jsou tyto disky homologovany pro tvoje auto. Zrejme asi nejakej dalsi administrativni ukon, za kterej si muzou odsrtnout dalsi policko v tabulce. No a pak uz ti jenom dopisou rozmery disku a pneu z typoveho listu do velkeho technicaku a mas vyhrano :-)
Kazdopadne 20" kola bych na to nedaval. To uz mi pripada docela prehnany.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět