Naše Sorenta

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

S tou pojišťovnou to bylo tak že jí má viník a já mám na zákonné Allianz, ale ta s tím nemá nic společného. Ten závěs je opravdu daleko mohutnější než originál výztuha a taky je závěs uchycený na jiném místě v rámu. Zajímavé že ten plast nárazníku přenesl nárazovou energii i na zadní práh dveří,který mírně zdeformoval a přitom neprasknul. Ten práh je chráněný závěsem, ale taky mírné poškození způsobila ta pěnová výztuha nárazníku, která byla na kaši. Jen si říkám, štěstí že to nestefil do mojí Octávky, ta by byla na odpis.
Jinak při případném poškození rámu se to bere jako totálka, jelikož dodací doba nového rámu je sedum měsíců a kvůli Vin se vyrábí speciálně na objednávku.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Tak Sorentíka mám konečně doma :D a musel jsem si dodělat jednu věc sám , jelikož něco ošidili :evil: . Ach jo kvalita našich opraven teda nic moc :x . Asi jsem jako bývalý konstruktér moc náročnej.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Tak Sorentíka chválím a předu spokojeností :D . Včera jsem jel s vlekem a to 410 km při jeho prázdné váze 545 kg a zpátky vážil 1545 kg a průměrná spotřeba na trase 820 km byla 10,5 l a to je perfektní. Díky permanentnímu 4x4 bylo i bezproblémové vyjetí z mokrého a bahnitého místa po naložení. Sorento je super :D
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. No tak to je super, ze ti to dobre opravili a jsi spokojen. Ta spotreba je dobra, ja kdyz mam za zadkem vlek kolem 3 tun, tak se dlouhodobe dostanu na nejakych 12-13 litru na sto, coz me docela mile prekvapilo. Jelikoz je to relativne uz prez vahovou moznost soriho, tak je ta spotreba velmi dobra. No a co se 4x4 tyce, tak to uz ani nebudu komentovat, je to uplne o necem jinym, protoze se nemusis bat, ze se nekdy nerozjedes. Kdyz jsem mel jeste dvojkolky, tak jsem obcas s vlekem na mokru hrabal i na asfaltu, kdyz byl vlek prakticky s maximalni zatezi, ale s timhle vubec nevim co to je :D . Takze hlavne hooodne kilometru bez nehody, at je clovek usetren od zbytecnych starosti.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Díky za přání :D a spokojenej jsem až jsem si to Sorento dodělal podle mého standartu a příště si asi případnou opravu budu dělat sám.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Pallino
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 09, 2010 8:19 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Pallino »

Nazdar, par obrazkov toho mojho Sorenta, snad zaujme:)


Obrázek

Obrázek

http://picasaweb.google.sk/zidek.pavol/ ... AutomatTOD#
Naposledy upravil(a) Pallino dne úte led 26, 2010 12:04 pm, celkem upraveno 1 x.
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od BOSS »

...koukám americká verze. U Vás na Slovensku nejsou povinné zadní mlhovky? ...jinak moc hezký disky ;-)
Pallino
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 09, 2010 8:19 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Pallino »

Su povinne, jedna spiatocka je prerobena na hmlovku :)
BOSS
Příspěvky: 64
Registrován: pon pro 29, 2008 11:24 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od BOSS »

Aha ;-)
Pallino
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 09, 2010 8:19 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Pallino »

Tak veru. Inak limitovana edicia, senzor svetiel, dazdovy senzor, 4x4 TOD, automat, powerbox, takze teraz cca 124KW a 385NM, ide slusne. a plno inych hovadiniek. Povodne 7miestne, ale zadna lavica isla von.
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj Pallino. Nejprve pochvala k peknymu auticku a prani hodne stastne najetych kilometru. Stary typ Sorenta byl i 7-misty? Nemas nekde fotku jak vypadala ta zadni lavice? To jsem neveril, ze by se tam neco takoveho veslo :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Pallino
Příspěvky: 9
Registrován: sob led 09, 2010 8:19 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Pallino »

Odfotene to nemam, ale to boli len take pre decka, myslim ze to je aj v knizke ze do 120 cm.
Sorento mam uz pol roka, najazdil som na nom cez 15000km a zatial v pohode
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Tomas80 »

No jak jsem to cetl tak jsem si prave myslel, ze to bude jenom tak maximalne pro deti. Kdyz se podivam na velikost kufru tak takovej normalni clovek treba jako ja :D by se tam na nejakou lavici asi nevesel.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Jirka N. »

Teda smekám klobouk před Sorentem s permanentní 4x4. U nás je asi 35 cm sněhu a ono jede jako tank, kde končí dávno jiné čtyřkolky nejslavnějších výrobců. Jen mě zklamalo ESP, které mi zasahuje do řízení dost nebezpečně. To se mi stalo na křižovatce kde hlavní odbočuje a při odbočování na zasněžené silnici došlo k bočnímu smyku a hned byl ubrán výkon motoru, jenže ten já potřeboval k návratu do původního směru, jelikož proti mě jel náklaďák. Nic moc situace, ale dobře to dopadlo. Nyní vypínám ESP a vše si řídím sám a je taky potvrzené že jsou podstatně lepší trakční schopnosti. Dneska jsem tahal sousedku s Jettou do zasněženého kopce a Sorento jí táhlo jako nic :D, ale s vypnutým ESP.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Naše Sorenta

Příspěvek od Bostra »

Čus Jirko N.
Tak k čemu je potom vhodné to ESP , když při vypnutém stavu (podle tebe) je lepší? Já se domníval, že ESP je jedině přínos pro auto! Už jsem se chtěl pár krát zeptat někoho co mi vlastně přináší možnost "vypnutí ESP"?

Bostra :)
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Odpovědět