Problém v druhom prevodovom stupni.

Odpovědět
tinozv
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 20, 2010 8:36 pm

Problém v druhom prevodovom stupni.

Příspěvek od tinozv »

Zdravým všetkých nedávno som kúpil Sorento EX 2,5 cRDI 5 stupňový manuál.Problém je v tom že pri druhom prevodom stupni pri prudkom a postupnom zrýchlení začne auto trhať.Ked pridávam upne jemne a plynulo všetko je O.K.!Bol som s tým v servise zistili že je výrobná chyba na spojke prídavnej prevodovky, tak ju celú vymenili,problém sa zmiernil ale sem tam sa prejavý.Vedeli by ste mi poradiť respektíve vysvetliť čo može šklbanie autom sposobovať???Prípadne mal niekto tento problém??? Dosť ma to zaráža kedže auto je nové a má najzdené necelých 12 000 km.
Ďakujem
Naposledy upravil(a) tinozv dne pon srp 30, 2010 7:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Problém v 2 druhom prevodovom stupni.

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj a za zkoušku by stálo vyndat pojistku ( snad 14) přes kterou se napájí řídící jednotka předního pohonu. Tím se stane z auta zadokolka a tímto se vyloučí chyby v spojce př. náhonu. Pokud to má takhle málo najeto tak to bude chyba z výroby. Při více kilometrech můžou být znečištěny senzory v přídavné převodovce na výstupu hnacích hřídelí a pak dostává řídící jednotky špatné signály.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
tinozv
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 20, 2010 8:36 pm

Re: Problém v 2 druhom prevodovom stupni.

Příspěvek od tinozv »

Prsne tento postup zvolili v KII aj pri už spomínanej výmene spojky prídavnej prevodovky.Po vybratí poistky sa im údajne auto správalo normálne a s toho vydedukovali že chybná je práve spojka prídavnej prevodovky.Určite to nebudem robiť dám jeto ich povinnosť ale vidím to tak že pôjdem s autom do servisu a budem stáť pri počas celej opravy.ďakujem za radu a ochotu pomocť
Odpovědět