Ukazatel spotřeby na palubním PC + problémy při rozjezdu

Odpovědět
Elerian
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:17 am

Ukazatel spotřeby na palubním PC + problémy při rozjezdu

Příspěvek od Elerian »

Dobrý den. Mám dva dotazy.

1) Mám Kiu Ceed, 2007 a asi před týdnem mi začal palubní počítač ukazovat dost podivné hodnoty spotřeby. Jednalo se jak o spotřebu aktuální, tak průměrnou. Aktuální spotřeba mi při normální jízdě vylétne až do 99l/100 km a tam chvíli stojí a pak spadne třeba na 30l. Průměrná je třeba kolem 45l/100km. Zda ukazuje "reálnou" spotřebu, zatím zjištěno nemám. Auto se chová normálně. Dle ukazatele dojezdu by mohlo být vše v normě.

2) Druhý můj dotaz je směřován na start a rozjezd vozidla. Když nastartuji vozidlo, tak vše je ok, pak se rozjedu a zařadím rychlostní stupeň č. 2 a auto jakoby ztratí dech. Připadá mi, jako by jej najednou něco brzdilo. Když přidám na plynu, tak to pár sekund je stejné a pak se najednou auto rozjede a je vše v pořádku. Další lahůdkou je to, že tento problém nenastává pořád, ale jen pokud auto delší dobu stojí a nejezdí se s ním. Tím myslím třeba den. Pokud je to třeba po 4 hodinách, tak tento problém nenastává.....

Máte s tímto někdo zkušenosti? Co by to mohlo být? Díky. :wink:
Reklama
 

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel spotřeby na palubním PC + problémy při rozjezdu

Příspěvek od MaTToS »

Motor, kilometre ?
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Lakis
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 18, 2014 8:53 pm
Bydliště: Senec

Re: Ukazatel spotřeby na palubním PC + problémy při rozjezdu

Příspěvek od Lakis »

Mám Ceed 2013, 1,6 GDI, 5600 km
- tiež som si všimol ten jav pri rozjazde, že auto akoby na chvíľu prestalo ťahať,
ale priznám sa, že som to ešte v servise neriešil vzhľadom na malý počet naj. km
( robí mi to presne tak ako to popisuješ, po cca dennom odstavení)
KIA Ceed 2013, 1,6 GDI
NIKANA
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 09, 2014 12:23 pm

Re: Ukazatel spotřeby na palubním PC + problémy při rozjezdu

Příspěvek od NIKANA »

ja to vidim podobne ale co som si vsimol robi to iba pri v podstate prvom zaredeni druheho prevodoveho stupna a nie vzdy ... ked zastanem po chvili a rozbieham sa tak uz to ide normalne ... cize logicky mi to pride iba ako nejaky druh ochrany studeneho motora ...
Odpovědět