Serizeni spojky

Odpovědět
lungo
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 03, 2011 11:03 am

Serizeni spojky

Příspěvek od lungo »

Zdravim vsechny. Mam Sorento 2.5 CRDI rok 2005 ,chci se zeptat jestli mi nekdo neporadite s tim to. Mam najeto 120 tisic a spojka mi bere hodne dole a nekdy skoro az na podlaze. Auto mam 3 tejdny tak nemuzu rict jestli postupne klesala nebo jak. Da se nejak skratit krok nebo da se stim neco delat? Nezda se mi ze by po 120 tisicich byla v haji spojka. Diky vsem.
Reklama
 

Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Ja jsem menil spojku na nejakych 140 tis. a podle lamely to bylo za pet minut 12. Rekneme ze nejlepsi leta mela uz za sebou.
Pokud ti zabira uplne u podlahy, tak by mela bejt jeste spojka v pohode. Nicmene muzes skusit ji odvzdusnit, aby jsi mel jistotu. Dole u prevodovky je na boku u pistu odvzdusnovaci ventil a udelas to stejne jako u brzd. Kapalinu si spojka bere z brzdove nadrky.
Potom lze spojku castecne seridit sroubem, ktery je u pedalu. Kdyz se mrknes pod palubku, tak tam je videt sroub co vede od pedalu k pistu a tim se to da seridit.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
lungo
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 03, 2011 11:03 am

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od lungo »

Diky moc. Hned to pujdu vyzkouset. Ten sroub. Odvzdusneni sam nezvladnu tak uvidim co to udela u toho pedalu. Diky.
c.cermak
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 14, 2010 10:41 am

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od c.cermak »

Ahoj.mám Sorento 2,5 crdi 16v rv. 2007 a když jsem ho kupoval tak mělo 97 000 Km.Spojka zabírala až na podlaze.Musel jsem vyměnit celou spojku.Nejhotří bylo že byl v háji i dvouhmotný strvačník.Celá opraba 35 000.-Kč.Nechci tě strašit ale asi to bude to samé.
katan
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 07, 2010 9:36 am

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od katan »

JJ.Setrváky(dvojhmotý) odchází,taky jsem ho už měnil.Naštěstí mám kam šáhnout :lol:
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od Tomas80 »

Bohuzel to je nestesti dvouhmoty. Ja mam jeste klasiku, takze diky Kie za to :-)
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
lungo
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 03, 2011 11:03 am

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od lungo »

da se nejak zjistit jakej ten setrvak tam mam? treba podle winka nebo tak neco?
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od Tomas80 »

Podle VINka by ti to meli rict u KIE. Zkus se zeptat, me to rikali tam.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
katan
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 07, 2010 9:36 am

Re: Serizeni spojky

Příspěvek od katan »

Nebo převodovku dolů a hned uvidíš,jak si na tom?? :(
Odpovědět