Kolik máte najeto???

kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

Čau chlapi aby jsme to tady trošku oživili,tak bych byl rád kdyby se každý z vás vyjídřil k těmto bodům.


-typ a rok výroby vozidla
-najeté kilometry
-spotřeba
-závady od začátku provozu
-servis kam jezdíte ohodnocený 1 až 5 (školní hodnocení)
-vaše úpravy

tak za mě.
Sorento rv 2008 2.5 125 kw EX,najeto 118 tisíc, spotřeba od 7.5 do 10 l průměr 8.5
závady
měněná hřídele převodovky, výměna synchronu 2 stupně, výměna šroubů vstřiků, výměna koncovýho spínače dveří, výměna snímače rychlosti,promazání kladek ve stahování okna u řidiče,výměna el antény,
servis Kia Tábor hodnocení za 1
auto bez uprav ale chtělo by to trošku nakopnout,vypadá to pak líp :-)))
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Moje je 2,5 CRDI EX 125 Kw vyrobené 15.10. 2008 Holandská verze v plné výbavě.
Najeto 47000 Km.
Spotřeba od 8 do 10 litrů, na nádrž jsem ujel několikrát vice než 1000 km, ale jen v létě
Momentálně se odstraňuje klepání v oblasti řízení, vyměněna převodovka řízení, gumy stabilizátoru a tyčky a stále je to v řešení.
Servis Nh Car Čestlice a známka 1, opravdu jsem spokojený a to také po dvou opravách když mě nabourali.
Přední ochranný mohutný rám, ukotvený do rámu a již mě zachránil předek když se přede mě agresivně nacpal z leva Superb a dostal jí takovou že mu zadek odletěl. Já měl je setřený prach z chromu.
Na Sorentu oceňuju robusnost a bezpečnost. Jednou mě nabourali zezadu ( Cadillac SRX) a jednou část pravé přední strany ( Peugeot Partner). Vždy bez mé viny.
Super je tažná síla 3000 kg a závěs je na 3500 kg, taky ta redukce je občas dobrá při manévrování s vlekem.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kapitan252
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 01, 2011 7:25 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kapitan252 »

-typ a rok výroby vozidla : 2,5 CRDi, EX, M5, 11/2007 pre taliansky trh
-najeté kilometry: 121 000
-spotřeba: 9-10 litrov/100 km
-závady od začátku provozu: výmena predných tlmičov(mám ho len 2,5 mesiaca, ale už som nabehal cez 3000 km-dovolenka v HR)
-servis kam jezdíte, ohodnocený 1-5: Servis KIA Košice, hodnotenie: 4
-vaše úpravy: zatiaľ bez úprav

Trochu som sklamaný z krutiaceho momentu do cca 1850 otáčiek (je to hluché), potom už OK.
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

to kapitan: to je divný, mě zabírá už od 1400 otáček,vrchol příchází někdy ve 2 tisících
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

to jirka. Jak se ti projevuje to klepání v oblasti řízení? Já mám takovej problémek že když jedu po krásně hladký silnici a uto se zhoupne ale i to nemusí tak mi ve volantu něco tak nepravidelně vrní, jako by se něco dřelo.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Začalo to při 40 tkm kdy na kruháči mi vždy něco mírně křuplo v řízení. Časem se zo zhoršovalo a i v běžné zatáčce se to ozvalo. První podezření bylo tedy na převodovku řízení, pak na gumy okolo stabilizátoru a nyní na volantovou tyč a její křížové klouby. Já to registroval velice brzo, protože znám konstrukci auta a tak jsem věděl že se něco děje, ale co je nyní stále v řešení. Po pročtení fora v Německu jsem se taky dozvěděl o tomto úkazu, ale nikdo na to pořádně nepřišel, ono po záruce je to drahý špás a tak to majitelé neřeší.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

tak nějak zjištuji že jsem si s korejcem pěkně naběhl, ani snad neznám nikoho kdo by měl najeto se sorentem 200 tisíc aniž by měnil turbo, čerpadlo nebo vstřiky, to nemluvím o závadách na elekronice.No za blbost se musí trpět :-D ale furt tak nějak marně doufám :-D
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

V Německu jsou Sorenta s vice než 200 tkm, ale záleží na tom jaký byl servis a jak se s nim jezdilo. V servisech v D. je obrovský rozdíl v kvalitě a protože se tam jezdí rychleji na dálnici tak taky mechanika Sorent trpí. Sorentu je nejlépe do rychlosti 130 km a pokud se to dodržuje tak je životnost dobrá.
Já jsem dříve koupil novou Octávku a na záruku se opravovala převodovka a měnil dvouhmotnostní setrvák a spojka. Od té doby již 10 let je bez jediné závady. Takže moje záruční oprava na Sorentu mě nechává klidným a věřím že se vychytá co se má a pak bude klid.
Základ je pozvolné zatěžování motoru a až po zahřátí ho zatížit. Taky po jízdě na dálnici ho ihned nezhasínat a nechat ho dotemperovat tak 3 minuty. To platí hlavně u pumpy a odpočívadle na dálnici. Motor je těžký a je téměř jak z náklaďáku a tak chce své zacházení.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kapitan252
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 01, 2011 7:25 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kapitan252 »

to kozejk: Ja som nemyslel, že nezaberá turbo pri bežnom radení od 1 do 5 a plynulej akcelerácii, to nie, ale napr. po dokonalej rovine ideš na 4 st. okolo 1500 ot. a chceš jednoducho zrýchliť a vtedy je problém. Motor sa nedokáže rozbehnúť, som nútený podradiť do 3-jky a potom áno, ale až od cca 1850-1900 ot.. Mal som Fronteru a také niečo som 4 roky nepoznal, tak preto som trochu sklamaný. Mala menej koní (85), ale akcelerovala aj pri stúpaní do mierneho kopca bez problémov, nemusel som podradiť. Inak výbava a pohodlie oproti Frontere=jednoducho vyšší level.
Sorry
Příspěvky: 6
Registrován: sob lis 20, 2010 11:55 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Sorry »

Přidám své auto:
Sorento Executiv, 2,5 CRDi, automat, rv 2005, 116tis. najeto, spotřeba: 9-10 l, servis jsem zatím ani nehledal auto mám necelý rok, závady: nějaké drobnosti jako prasklé žárovičky osvětlení tlačítek na panelu, ale v dohledný době budu řešit cvrlikající větrák, úpravy: no protože je to Executive tak se mi líbí tak jak je, jen jsem načipoval motor (Bulis Kladno) což dodá fakt dost koní i krouťáku.
Sorento 2005, 2.5 CRDi, automat
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj Kuci

Tak se k Vam take pridam se svim Sorim.

Takze rok vyroby vozidla je 12/2002 do provozu 02/2003, takze uz zadne mimino :-) . V soucasne dobe tam mam nalitano 168 tis kilaku a spotreba je tedko na hodnote 8.9 litru, coz je na takovej tank a to, ze nejezdim jako kloboukar velice slusne.
Co se zavad tyce, tak auto jsem kupoval ojete, takze co s tim bylo u predchoziho majitele nevim. Nicmene ja uz ho mam pres tri a pul roku a zavady jsem resil tyto. Na 110tis predni loziska, cvrdlikajici vetrak - nejprve jsem ho zgeneralkoval, ale pak jsem stejne musel poridit novej, protoze material ze ktereho je vyrobenej rotor je blato a dlouho to stejne nevydrzelo. Na 150 tis. jsem nechal vymenit spojku. Uz se ji nechtelo rozepinat, hlavne pri delsi jizde a take z duvodu toho, ze za tim taham 3t, takze preventivne.
No na 167 tis. takze nedavno :-) zacala moje anabaze se vstrikama. Takze ve finale dva nove vstriky a dva repasovane. No a pred 14 dnema jsem nechaval menit predni kulaky. Turbo mi zacina tahnout od cca 1500 a maximum vykonu je cca od 2000 ot. Koroze ramu, rekl bych normalni, co mne udivuje vice, tak koroze karoserie prakticky zadna. Pouze trochu v motorovem prostoru a u mrizky chladice na haubne. Jinak co jsem koukal pod tesneni a kdyz jsem mel na jare shozenej predni plastovej podbeh, tak nikde nic.
Veci jako filtry, oleje, brzdy nepisu, protoze to je dano kilometrama a pro mne samozrejme.
Takze krome tech vstriku kdyz si vemu, ze autu bude 9 let a nalitano tyto kilometry podle tachometru, skutecne se clovek stejne nikdy nedovi, mne ostatni popisovane zavady nijek neprekvapuji a vcelku jsem to ani neresil, protoze si myslim, ze to je odpovidajici stari a kilometrum.
Servis kam obcas zavitam a kde mi doposud byli schopni poradit a pomoci podle mych predstav byl Auto Pavlu Liberec. Hodnoceni za 1.
Moje upravy nejsou zadne, co se "tuneni" tyce, tak jsem zatim nic neuskutecnil a nyni uz ani uskutecnovat nebudu.
Auto hodnotim na 1 co se tyce jizdich vlastnosti a konfortu cestovani tak naprosta spokojenost. A i kdyz byli nejake zavady, tak mne to nejam moc od tohoto auta neodradilo a nemam duvod jej dalsim lidem nedoporucit.
Kdyz si vemu, ze treba pred rokem si znamej koupil BMW X5 take r.v. 2003 . Rikal jsem si, Bavorak to je v pohode tam se nei ceho bat. No za ten rok co jej mel, se mu to stale jenom sr... a kazdou chvili byl nepojizdnej. Takze mi pred mesicem psal, ze bavor sel z baraku.
Proto to moje doporuceni.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

to že někomu se auto "neposere" a vydrží 150 tisíc tomu i věřím :) ale jak někdo může ohodnotit u tohoto auta jízdní vlastnosti za 1?. A to není reakce jen na Tomáše ale i na ostatní recenze na internetu. Vždyt to auto se na silnici chová strašně, houpe se, na záplatovaných okreskách musí jet člověk max 60 jinak vypochoduje ze zatáčky,o naklánění v zatáčkách nemluvím :P nevím no ale moje tatra 8X8 je proti Sorentu žehlička zatáček a jen proti němu :D
Tome ještě otázka,ty přední ložiska, dělal jsi si je sám? Na kolik vyjdou a kde si kupoval ložiska?
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Jirka N. »

Jenže Sorento je off road a tak jízdní vlastnosti tomu odpovídají. Proto mám ještě Octávku a to používám na dílnici D1, která je dezolátní.
Tatra má torzky, nebo měchy s kombinací listových per a tak se to nedá srovnávat. Sorento nikdy nebude pohodlná limuzína, ale zase v terénu nebo v zimě je na koni.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
kozejk
Příspěvky: 317
Registrován: sob črc 02, 2011 12:54 pm

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od kozejk »

Jirko věř že mám za sebou hodně off roadu, Land Rover, UAZ, Toyota,Honker,Mercedes G, Mercedes ML, Mercedes GLK,Patrol, všechno jsou to kostitřasy ale nejvíc strachu a nejistoty jsem měl právě se Sorentem. A co se týká zimy, se Sorentem sem ji ještě nezažil,ale popravdě už vím že to bude hodně nebezpečný auto,mám tam 255 gumy což na zimu je tragedie, k tomu pohon 4x4 bez mezináprav dif je jistota vypochodování ze zatáčky ven, to auto bude hoooodně nedotáčivý.Ale tak srovnávám to s neporovnatelným ( měl jsem 3 roky SUbaru).Ale abych nebyl zase tolik skeptický, auto má pohodlný sedačky, je prostorný a robustní.Takže i tak z něj mám občas radost :D
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Kolik máte najeto???

Příspěvek od Tomas80 »

Auto hodnotim na 1 z meho pohledu. Samozrejme, ze jsou na svete i lepsi, ale v teto kombinaci cena/konfort/jizdi vlastnosti nemam s tim problem.
Srovnavat Sorento a Tatrovku je asi jako srovnavat housky s jablkama. To snad ani nejde.
Jak pise Jirka, je treba si uvedomit, ze toto auto je Offroad a tak s nim nebude mozne rezat zatacky jako s nejakym sportakem. Pokud ti jde o toto, tak to jsi asi se Sorim bohuzel sahnul vedle. Zase se zadnym sportakem na svete 3 tuny za zadkem neutahnes, takze v tom mi Sorento vyhovuje.
Pro tebe by bylo asi lepsi si koupit treba Audi, BMW, VW, nebo treba Porsche Cayen, ktery budou mit rozhodne lepsi jizdni vlastnosti, ale ja osobne jsem tenkrat volil kompromis mezi cenou a uzitkovosti, kterou mi sorento splnilo. Asi jde o to, ze jsem od toho auta necekal zadne zazraky a auto mne mile prekvapilo. Tvuj pripad je koukam opacny.
Co se tyce zaplatovanych okrsek, tak teda nevim po cem jezdis, ale ja prave se Sorim nemam na takovychto cestach problem a naopak ocenuju jeho schopnosti bezrpoblemu skousavat nase dezolatni silnice. A to te ujistuju, ze 60 nejezdim. Asi je to uhel pohledu.
Jak se rika, pro nekoho je sklenice poloplna a pro nekoho poloprazdna.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Odpovědět