Samosvor

Odpovědět
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Samosvor

Příspěvek od hillcz »

Zdravím

Mám Sorento 3.5l 6V EX a zda se že mě odešel zadní diferák. Při průjezdu prudkou zatáčkou jako by obě kola zabírala stejně a jedno kolo odskakuje. Má s tím někdo zkušenost ? Nějaké řešení ?? Výměna oleje nepomohla :-(

Děkuji moc
hillcz
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Samosvor

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Zdravím

Mám Sorento 3.5l 6V EX a zda se že mě odešel zadní diferák. Při průjezdu prudkou zatáčkou jako by obě kola zabírala stejně a jedno kolo odskakuje. Má s tím někdo zkušenost ? Nějaké řešení ?? Výměna oleje nepomohla :-(

Děkuji moc
hillcz
Rok výroby a nebo jaký máš ovládání na 4x4.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od Jirka N. »

Diferáky se samosvorem byly jen u prvních aut vyrobených 2002 a byly rychle nahrazený klasickým, takže předpokládám že tam taky bude klasika. Jakej byl ten olej z diferáku? To by napovědělo o stavu.
Důležité je info o jaký pohon se jedná, pak se dá radit dál.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od hillcz »

Tak to jsem posral tedy ja.
Je to RV 2005-6 uveden do provozu 2006 je to verze JC
Olej europart 85W90 LSD
Pohon TOD mam tam AUTO a 4x4.
Ted jsem tam dal neco co me doporucil dealer Sunoco pro LSD.
Nekde zde na foru jsem cetl ze vsechny 3.5 EX maji samosvor.
Nevim jak to poznat. Každopádně olej byl prý hodně černý, ale špony v něm nebyly. Dealer Sunoco mě říkal, že když naleju normalni olej do samosvoru tak to zkousne, obracene, že ho oddělám. Tak že předpokladam, že jsem minulou vymenou normalniho oleje za LSD udělal vice škody než užitku. Každopádně uvítám radu jak ten samosvor poznat.
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od Jirka N. »

Moc se mi nezdá ta informace že by měly všechny 3,5 samosvor, protrože s ním byl od začátku problém a byl rychle odpískanej. Směrodatný by byl štítek na vrchu diferáku kde je napsán typ, ale po tolika letech může bejt fuč. Dále snad zvednout zadek auta aby byla kola ve vzduchu a ručně otočit jedním kolem a sledovat zda protější se začne od určitého okamžiku točit sejným směrem. Pokud by tam byl normální diferák tak se vždy kola točí obráceně.
Dále by se to poznalo u prodejce v databázi podle Vin tam je napsáno vše k autu včetně třeba přesného dne výroby a nalodění.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
ParnosCZ
Příspěvky: 133
Registrován: stř bře 14, 2012 11:17 am
Bydliště: Jablonecko

Re: Samosvor

Příspěvek od ParnosCZ »

hmmm tak to bude dobrej prodejce, pac ja se ptal na tu svoji mrtvolu a tam me rekl ´´ mistni machr tehnik:)´´, ze to KIA moc neevidovala a tudiz mi nemaji k auto co moct rici :( a taky to tak dopadlo, kdezto kdyz nechyvas koncern opravovat v servisu, tak ti to o nem zekne temer vse a to same ma BMW
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od Jirka N. »

To musel bejt nějakej stodolní servis. U mého Soriho jsem dostal sjetinu podle Vin a tam mám vše ode dne výroby, po nalodění až k vyložení v Holandsku, dále komplet specifikaci celé výbavy. Jsou nyní i zaznamenány veškeré opravy když mě třikrát nabourali a i preventivní výměna brzdového spínače na svolávačku.
Jenže je zde faktor šedých dovozů do Evropy a to z USA, Kataru, Emirátů atd a na to nefunguje žádná databáze. Ty auta jsou exoti a shnat pak na to díly je umění. Je jich mraky v Německu a tak na to pozor.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od hillcz »

Je to 3333/LSD podle stitku
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Samosvor

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Je to 3333/LSD podle stitku
Tedy samosvorný.Tady máš k tomu odkaz http://www.awdoc.cz/drupal/node/129
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Samosvor

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Zdravím

Mám Sorento 3.5l 6V EX a zda se že mě odešel zadní diferák. Při průjezdu prudkou zatáčkou jako by obě kola zabírala stejně a jedno kolo odskakuje. Má s tím někdo zkušenost ? Nějaké řešení ?? Výměna oleje nepomohla :-(

Děkuji moc
hillcz
No a k tomu,co Ti to dělá.Jestli jedeš do zatáčky,kde je mořská vlna,tak to odskakuje stejně.Zaměř se spíš na tyčky a silentbloky(uložení)stabilizátoru.Jestli je máš vymletý,tak to skáče jako koza.
No a kdyby ještě zabírali obě kola pořád,tak by se měli začít sjíždět gumy a to dost rapidně.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od hillcz »

kdyz treba vyjizdim z krizovatky prudce vlevo pod plynem jdou ze zadu rany. zjistil jsem ze to dela prokluzujici se kolo. za normalni jizdy v pohode. jen kdyz beru nejakou prudkou zatacku nebo krizovatku s plynem.
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od David-Petr »

To že každá 3.5 má samosvor je blbost a pokud chceš vědět zda tvé auto má či nemá LSD tak zvedni celou zadní nápravu a otáčej jedním kolem a pokud se druhé kolo točí stejným směrem tak LSD je a pokud se točí proti tak LSD není.A troufnu si tvrdit ,že dost lidí leje do difu nehorázně drahej olej na LSD a vůbec ho tam nemá.Jinak na youtube jsou ukázky otáčení diferáku s LSD a bez . Třebas tady http://www.youtube.com/watch?v=Am9Jvj4B ... B3BFEB5CC9
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od hillcz »

David-Petr píše:To že každá 3.5 má samosvor je blbost a pokud chceš vědět zda tvé auto má či nemá LSD tak zvedni celou zadní nápravu a otáčej jedním kolem a pokud se druhé kolo točí stejným směrem tak LSD je a pokud se točí proti tak LSD není.A troufnu si tvrdit ,že dost lidí leje do difu nehorázně drahej olej na LSD a vůbec ho tam nemá.Jinak na youtube jsou ukázky otáčení diferáku s LSD a bez .
Jak jsem psal podle stitku na diferaku je to LSD.
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: Samosvor

Příspěvek od iso »

zdravím...mam Sorento 3,5 r.v. 11/2004

podľa tohto videa nemám samosvor

https://www.youtube.com/watch?v=Am9Jvj4 ... B3BFEB5CC9


chcem sa opytať aký olej mám kúpiť do zadného diferenciálu,dajte nejakú stránku aký ste kupovali vy....

ďakujem

mozem aj tento:

http://olejposta.sk/Castrol_Syntrax_Lon ... 13265.html


kolko litrov potrebujem?
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
Odpovědět